simona5r simona5r komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Autorku a její slaďáky mám ráda a čtení si užívám. Knihu jsem četla před časem v angličtině a teď jsem si ji ráda přečetla přeloženou. Ale prostě to nějak už nebylo ono a zbytečně se to táhlo. Colleen umí i líp.

25.09.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Sérii s Cormoranem a Robin mám ráda, i když tahle kniha trošku pokulhávala. Nemohla jsem si zpočátku zvyknout na uvolněnou a přátelskou atmosféru mezi Cormema a Robin a mrzelo mě, že to spěje k nevyhnutelnému. Ale konec mě mile překvapil :-)

16.09.2017 4 z 5

Krásné ilustrace. Samotný příběh už je trošku slabší, čekala jsem více fantazie. Pro děti mi přijde, že se tam vyskytují hodně slova a slovní obraty, která nepochopí a bude nutné často vysvětlovat.

07.09.2017 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová prostě umí. I přes záběr širokého období a několika generací se člověk v knize skvěle orientuje. Pro málo znalé tehdejší doby nenásilně přiblíženo, jak se tehdy žilo. Kniha se velmi dobře čte a po dočtení má člověk pocit, že vše není ztraceno :-)

03.09.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Skvěle zakončená trilogie. Posloucháno jako audiokniha. V podání Jiřího Dvořáka mě kniha vtáhla do dsebe a pustila až na konci.

01.09.2017 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knihu jsem začala číst po dočtení knihy Osm, ze které jsem byla nadšená. Bohužel to ale nebyl dobrý nápad, vůbec jsem se do knihy nemohla začíst. Proto jsem knihu na nějakou dobu odložila a při pokračování již bylo čtení lepší, přesto pro mě tak nějak vzdálené. Osudy lidí byly opět propletené a příběh dobře promyšlený, ale bohužel mě to nepohltilo.

28.08.2017 3 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Děsivý obsah, ale bohužel mě tentokrát autorka do knihy nevtáhla. Po přečtení "Verity" jsem od knihy očekávala víc.

20.08.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Super oddechovka, která udržuje člověka v mírném napětí až do konce :-)

11.08.2017 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

I když si dal King velkou práci s promyšlením příběhu, zakomponováním mnoha osob a dodržením technických detailů, tak se určitě nestanu Kingovým fandou. Ten počet stran je šílených a prvních 200 stran jsem vyloženě protrpěla. Ale pak už jsem to prostě musela dočíst, protože mě zajímalo, jak to nakonec dopadne. Určitě dobře napsané dílo, ale tohle prostě není můj "šálek kávy".

04.08.2017 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Perfektní výkon narátora Jiřího Dvořáka dokreslené dobře vybranou hudbou. Mnohem lepší než 1. díl. Autor mě vtáhl do knihy a udržoval v mírném napětí po celou dobu.

01.08.2017 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Posloucháno jako audiokniha, ale bohužel nedoposloucháno. Po 2. příběhu jsem již neměla chuť poslouchat dál, přišlo mi to jen mrhání časem. Bylo to první seznámení s Kingem a vůbec mě to teda neoslovilo.

31.07.2017 2 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Posloucháno jako audiokniha. Kniha má rychlý spád, a proto mě překvapila předposlední kapitola, která se neskutečně táhne. Škoda, že autor nevydržel s rychlým tempem až do konce.

07.07.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, perfektně napsané.

06.07.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Zpočátku mě kniha nudila, možná to bylo i tím, že jsem čekala detektivku alá Nesbo. Od druhé půlky mě ale kniha pohltila a já si začala poslech užívat.

03.07.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha mě úplně strhla a já jsem hltala stránku za stránkou. Obzvlášť, když už Cormoran věděl, kdo je vrah a já jsem stále netušila. Měla jsem na něj zlost, že mi to tak dlouho tají! Skvělá knížka, velmi čtivá :-)

25.06.2017 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Pár povídek bylo super (např. Mizení na mostě, Percy Thrillington). Čekala jsem od toho víc a byla jsem zklamaná.

08.06.2017 2 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Skvělá sonda do japonského života. Kniha je velmi čtivá. Jen mě občas rozčilovalo, jak autorka zmínila, co se bude dít dál, ale potom to "omlouvala" tím, že se o tom ještě později zmíní.

29.05.2017 4 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Rady a informace v knize si myslím, že jsou pro novopečené rodiče velmi přínosné. Bohužel je kniha zbytečně zdlouhavě napsaná a spoustu informací se tam několikrát opakuje. Proto je dobré si knihu přečíst ideálně ještě před porodem, zvýraznit si to důležité a pak si tyto zvýrazněné věci přečíst po porodu. Pokud jste čerstvými rodiči a máte málo času, tak vám doporučuji přečíst str. 226-229, kde je to nejdůležitější shrnuto.

09.05.2017 4 z 5

Vtipná a pohodová oddechovka :-) Čteno nahlas s manželem, ve dvou se tomu člověk více zasměje :-D

23.04.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Příjemná oddechovka, která se dobře četla. Ke konci knihy jsem si sice začala říkat, tolik stránek už mám přečteno a pořád se příběh točí kolem stejných věcí (ale ostatně v životě to tak taky je). Každopádně závěr knihu nakonec hezky uzavřel a já byla po dočtení spokojená :-) Za mě 3 a 1/2 hvězdy.

17.03.2017 3 z 5