simona g. simona g. komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Prostě Bryndza. Já jeho knížky jednoduše můžu, mají spád, napětí, fajn děj...mi osobně se moc dobře čtou a DOPORUČUJI!!! Tahle kniha není vyjímkou. Spokojenost veliká! V osobní rovině doufám, že knihy s EF budou pokračovat, já ji prostě můžu ;-).

18.01.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Za mne - výborná kniha. Prostě a jednoduše výborná, zajímavá, čtivá...doporučuji.

08.10.2019 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Takže, mi se teda kniha četla moc fajn. Letělo to, doslova. Byly pasáže, které frčely úplně samy. Zajímavé téma, zajímavé osudy, velmi čtivé. Za mne spokojenost, jen ten konec přišel moc brzy a možná chtěl ještě maličko dopracovat, dovysvětlit. Ale jinak DOPORUČUJI.

14.05.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi docela dobře četla. Zajímavý námět, dobře napsáno, dobře přeloženo, frčelo to a místy to vtáhlo tak, že jeden nevnímal okolí. Za mě dobrýýý :-). Jednu hvězdičku ubírám, páč už jsem četla i lepší, ale určitě stojí za to si ji přečíst.

06.03.2019 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Ale jooo, dobře se to četlo. Děj letěl, frčel, gradoval a přiznám se, že i když mě osoba vraha moc nepřekvapila, knize to "na kráse" nic nevzalo :). Furt takňák přemýšlím, zda dát 4 hvězdy nebo 5, protože na mě bylo místy v knize moc "růžovo", ale jako zase fakt se to četlo fajn a rozhodně si utíkám půjčit druhý díl... takže dávám 5 hvězd, nakonec :).

24.03.2024 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Čtvrtý díl zhltnut a opět spokojenost. A jelikož se už teď těším na pátý, vezmu to hodnocení stručně - hej faaakt dobrá aurorka a knížka, doporučujiiiii!!!!! A pádluju číst pětku.

29.01.2024 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhý díl, druhý brutus, co se tématu týče, ale autorka píše fakt dobře, takže opět to letělo, děj svištěl jako hrom. Každopádně doporučuju a pádluju číst trojku!

12.01.2024 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tak! To! Je! Brutal!!! Je divné říct, že se mi kniha líbila, protože obsah není teda rozhodně líbivý. Každopádně je ale téma/námět hodně zajímavý a mi osobně se od knihy nechtělo odcházet, chtěla jsem číst dál, co bude, co se zlomí, jak se co vyvine. Masakr, čeho je člověk vůči člověku schopen... Bez ohledu na dno, které je nedílnou součástí, se kniha velmi dobře četla, dobře napsaná, perfektně přeložená, rozhodně doporučuji přečíst.

13.01.2023 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Sáhla jsem po knize díky výzvě, nelituji. Rozhodně zajímavá, rozhodně stojí za přečtení. Pár malých částí mi přišlo maličko táhlých, ale ve finále je kniha jako celek rozhodně zajímavá a jedno z hlavních témat, které řeší (obřízka) je teda fakt nepochopitelné a brutální. Naštěstí není jen o něm, ale o více tématech, poselstvích, hodnotách, rozhodně neváhejte a čtěte, já nelituji.

22.10.2022 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Přečteno ve vlaku a první dojem po dočtení = "eee, co to bylo?". Druhý dojem "ale nebylo to špatné"... Snad jen trochu zvláštní? Každopádně mě to láká přečíst si jeho další knížky, to ano :). A co bylo úžasné, jsou ilustrace, to se mi v knize líbilo hodně a krásně to k ní sedlo. Jako, asi spokojenost, i když pořád s lehkým "e?"...

13.10.2022 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Takže. Dočteno. Dávám 5 hvězdiček a klidně bych přidala další. Moc hezká oddechovka, která ani vteřinu nenudila. Nádherná kniha, která stojí za přečtení. Až je mi líto, že už mám dočteno. Doporučuji velmi!

11.09.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Hodně dobře se to četlo. Kniha měla spád, děj frčel, nechyběl černější humor a vtip, za mě spokojenost, ráda jsem se k ní vracela :). Určitě doporučuji přečíst.

07.02.2022 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Téma super, nápad prima, duchařina super, ale omáčky mohl S.K. ubrat, místy mi některé pasáže docela pily krev a brzdily čtení. Pak zase, naštěstí, přišly zajímavé části, které se dobře četly, než to zapláclo další zbytečně dlouhé nudno. Každopádně nemůžu říct, že bych nedoporučila :).

29.01.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Velká spokojenost! Přečteno za dva dny, děj frčel, četlo se to samo. Supr tempo, skvěle napsáno, výborně přeloženo, dávám maximum a doporučuji!!!

16.11.2021 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Mi se jeho knížky líbí. Zatím přečteno vše, čte se to prima, nevázne to, nápady zajímavé. Jako není to Carter, co si budem, ale času nad touhle knihou nelituji, u mě dobrý :).

19.10.2021 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Ale jooo, super čtení :). Agáta překvapila, spokojenost, doporučuji.

06.09.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Darcy jinak. Zatím jsem od ní četla takové ty typické hororovky. A líbily se mi. Tady jde spíše o thriller, a byť by se mu místy dalo vytknout malinké natahování (kdyby byl jeden šťoura), BYL SUPER! Zhltnuto za dva dny, těšila jsem se na pokračování čtení, skvělý nápad, supr překlad, knížkou jsem proletěla jako šus. A jo, můžu jen doporučit.

31.08.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Kniha pouze 200 stran (plus mínus), ale četla jsem dlooouho. Místy mi hlavní hrdinka kapku pila krev, abych byla upřímná. Beze zbytku se mi líbil až konec.

14.06.2021 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Zajímavá! Stojí za přečtení. Kratičká, fajn, líbila se mi.

14.02.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak já vám nevím. Četlo se to dobře, místy napínavé, děj frčel, ALE... místy nuda a konec, za mne, tak nějak rychlý a horkou jehlou. Aspoň mi to tak přišlo.

30.01.2021 4 z 5