Sim_Va Sim_Va komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že u knížky jsem se hodně pobavila. Rozhodně se nejedná o náročné čtení, ale myslím, že knížka pobaví každého, kdo se dokáže uvolnit a odprostit od velkých předsudků. Navíc knížka skvěle odráží českou náturu.

16.10.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Konečně detektivka, kde vám není na 50 straně jasné, kdo je vrah. Co oceňuji ještě víc je, že jsem nakonec byla opravdu překvapena kdo za čím stojí. Co mě trochu mrzí je fakt, že v příběhu je rozvinuto několik dějových liníí, na které navazuje spousta otázek a dle mého názoru nejsou všechny na konci zodpovězeny. Konec by si možná také zasloužil o nějakou tu stránku navíc vzhledem k poměru předcházejícího textu. Tak jako tak, ale stojí za přečtení, protože je to jedna z nejlepších detektivek za poslední dobu!

20.07.2017 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Tahle knížka se musí líbit i sebevětšímu cynikovi. Je svým způsobem milá a krásná, i když místama pojednává o dost krutých věcech, ale nakonci zanechá trochu hřejivého pocitu a náznak úsměvu na tváři každému.

12.09.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Mě náhodou třetí díl bavil minimálně stejně jako díl první! Oceňuji, že děj byl razantnější a tolik se neopakoval jako v díle druhém, ale otevřeně se přiznávám, že se obávám toho, co přinese díl čtvrtý.

04.12.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Nemohu se ubránit pocitu, že kdyby pod knihou byl podepsán někdo jiný, než dvojice známá jako Lars Kepler hodnocení a chvála by sahaly do nebes :-).

Mně se kniha velmi líbila, ačkoliv mám pocit, že si autor v jedné věci protiřečí. Možná kdyby kniha měla o pár desítek stran méně, dala bych i 5*, ale musím říct že jinak skvěle propracovaný děj mi přišel asi ve druhé třetině zbytečně natahovaný. I tak knihu doporučuji všem, kterým se podaří oprostit od faktu, že jde o něco zcela jiného, než jsme u Keplera zvyklý.

25.10.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Jsem trochu na rozpacích v tom komu je kniha vlastně určená. Čtenáře ve věku 20+ většinou neosloví. Příběhem a místy poučným dějem bych to viděla na kategorii 13+, na druhou stranu, a to ačkoliv nejsem žádný puritán, nechápu proč v některých místech v knize pro náctileté je taková smršť nadávek. Osobně jsem prvních xy stránek chtěla proplesknout všechny postavy. Od chvíle kdy se WG a WG potkali už to bylo jen takové milé, dětské, romantické a naivní asi jako gay muzikál. 3* za nápad spojení jednoho příběhu od dvou autorů a snahu o osvětu mladších ročníků.

23.04.2017 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl úplně nenaplnil moje očekávání, příběh se dle mého názoru příliš nerozvinul. I přesto jsem se dost nasmála a proto nechávám 5*. Uvidíme jak se autor popasuje s dílem třetím.

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Asi nejhorší kniha, kterou jsem za poslední dobu přečetla. Vydžela jsem to asi do půlky a pak jsem se už prostě nedonutila. Tři staré babky, které si nepřejí nic jiného než umřít, neustále jezdí bezcílně tramvají. Souhlasím s komentářem níže, že kniha má hezký obal, ale to je asi tak jediné.

16.10.2016 odpad!

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Dvě hvězdy - jedna za námět na zajímavé téma, druhá za úžasný design. Jinak kniha absolutně neodpovídá anotaci na přebalu. Hlavní hrdinka neustále fňuká a nelíbí se jí její život, ať je na tom jakkoliv, protože je prostě černá. Chápu, že černoši to neměli ani tady ani v Americe v minulosti lehké, na druhou stranu řešit na 550 stranách jak je blbý být černý je prostě otravné. V podstatě jsem to dočetla jen proto, abych si mohla říct, jak moc hrozné to bylo. Jak říkám, nápad zajímavý, ale maximálně na novelu nebo pro jiného autora.

12.09.2017 2 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Super nápad, který by asi v prvním díle zasloužil víc jak 300 stran, jelikož děj byl místy zmatený. Fajn kombinace historickho/současného Londýna a tajemna. Druhý díl si určitě zaslouží šanci na přečtení. Pro zaryté fanoušky HP musí být knížka velkým zklamáním, jediné co mají Řeky Londýna společného s HP je magie. Trochu nešťastný marketingový tah, který knize může jedině ublížit.

01.05.2017 4 z 5

Pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Tahle knížka skloubí černý humor, laskavost, přátelství, smrt a osud s takovou lehkostí, že je opravdu radost ji číst. Od začátku jsem sympatizovala se smrtí, bavil mě její sarkasmus a přímost. Rozhodně se k ní budu vracet!

28.12.2016 5 z 5

Staříka jsem viděla jako film, analfabetka mě nelákala, a tak jsem si záměrně jako prvotinu od autora vybrala tuto knihu. Kniha to rozhodně špatná není, ale že bych si z ní sedla na zadek, to také ne. Nemohu si pomoc, ale "přátelství" třech hlavních postav mi připadalo dost nereálné stejně jako celkový příběh, byl docela přitažený za vlasy. Nicméně mě zajímalo, jak to celé dopadne, což je rozhodně plus, ať už si o konci myslím cokoliv. Za mě příjemný průměr.

20.10.2016 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Tohle je prostě srdcovka a pro mě jedna z mála knih z tohoto českého období, která by se vůbec dala číst...

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Všeobecným probémem u bestsellerů je příliš velké očekávání. O dívce ve vlaku všichni mluví jako o skvělé a přelomové knížce. Osobně musím říct, že pro mě byla knížka poněkud velkým zklamáním a jsem ráda, že jsem si ji nakonec jen půjčila a nekoupila. Námět ženy, která jezdí ve vlaku každý den a pozoruje své okolí mi je velmi sympatický, detektivní/krimi zápletka taky, takže na první pohled to vypadalo jako ideální příběh. Po přečtení několikra stránek mě však příběh pomalu začal nudit, věčné problémy alkoholičky Rachel stále dokola. Děj v podastatě neměl žádný spád a pokud už se tolik táhnul zasloužilo by si samotné vyvrcholení rozhodně o pár stránek více. Už poměrně velkou část před koncem mi bylo jasné kdo je vrah a čekala jsem, jak se na to přijde. O to větší zklamání bylo, že autorka pak celý konec a vyvrcholení popsala v pár nezáživných stránkách. Co mě ovšem nejvíce iritovalo byl samotný překlad, respektive jeho korektura. Vydání, které se mi dostalo do ruky je plné gramatických chyb a některé věty pozbývají smysl. Suma sumárum je knížka takový lepší průměr a to jen díky vyprávění z více pohledů.

16.10.2016 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Pro mě poněkud netypický žánr, který normálně nečtu. Musím však uznat, že kniha je napínává a zajímavá, a to i přes to, že s jednou scénou opravdu nesouhlasím. Dvě dějové linie byly rovněž zajimavé, ačkoli musím říct, že jsem se mnohem více těšila vždy na tu Sophiinu.

16.10.2016 4 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Kniha, která mě pobavila, trochu překvapila a zároveň udržela mou pozornost a zvědavost ačkoli byla napsána svěže a nenuceně.

28.09.2017 4 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Super nápad, délka akorát, jen je škoda, že se autor nedržel trochu víc té "dementní" linie. Ale jinak super oddechovka.

20.07.2017 4 z 5

Lidičky z Kouzelného stromu Lidičky z Kouzelného stromu Enid Blyton

Moje milovaná trilogie z dětství, která mě snad nikdy neomrzela. Ráda na ní vzpomínám a věřím, že si ji ještě minimálně jednou přečtu :-)