Silwinka87 Silwinka87 komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Ještě teda nemám úplně dočteno, kousek mi chybí, ale já to prostě musím napsat..:-) Knížka se mi strašně moc líbí. Chtěla bych moc poděkovat panu Ziburovi (doufám, že jsem to napsala dobře ) za skvěle popsaná místa naší krásné vlasti. Při čtení jsem se skoro pořád usmívala a někdy se smála i nahlas. Spoustu jsem se toho dozvěděla a získala nějaké typy na výlety s rodinou. Tohle všechno podtrhují krásné ilustrace. Určitě si přečtu a koupím další knihy tohoto spisovatele, cestovatele..

07.01.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kolik takových cácor na světě asi je ?
Já ani nevím, co napsat..Celou dobu jsem četla se zatajeným dechem, od jisté pasáže s knedlíkem v krku. Ale přesto jsem nedokázala knížku odložit. Nutně jsme potřebovala znát tu lež v domě. I když jsem ji tak nějak vytušila, ten konec mě dostal!
Přečteno za den a půl. I přes nesmírně tíživé téma musím říct, že je knížka krásně napsána, ostatně, jako všechny knížky paní Mornštajnové, obsahují krásné metafory. Kdybych mohla, dala bych celé nebe hvězdiček :-).
V poslední řadě bych chtěla pochválit obálku knihy a poděkovat PANÍ spisovatelce za odvahu a výběr tématu.

15.04.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížku jsem si vybrala díky Čtenářské výzvě a taky na doporučení mé kamarádky. Vzhledem k tomu, že tento žánr nečtu, jsem moc neočekávala. Musím ale přiznat, že jsem byla překvapená. Není to klasická ,, romanťárna”.
Líbí se mi spojení cestování, jídla, kultury a lásky. Hned jsem měla chuť se do Kodaně vypravit a zažít ,,Hygge” na vlastní kůži.
Knížka se četla sama, prostě super oddechovka. Nečekala bych to, ale už jsem si objednala další knížku z této série.

15.01.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Musím se přiznat, že tuto knihu jsem si koupila krátce potom co vyšla. Byla jsem hrozně zvědavá a natěšená. Nebyla jsem asi zrovna v dobrém rozpoložení a nepodařilo se mi do knížky začíst, takže jsem si odložila a doufala, že její čas přijde. A stalo se.
Zařadila jsem si ji do Čtenářské výzvy a pustila se do ní..
V první řadě bych chtěla pogratulovat Kateřině Tučkové, neumím si totiž představit, kolik to muselo dát všechno práce. Posbírat a nastudovat potřebné informace, kterých je tahle knížka plná.
Za druhé, jsem velmi ráda, že někdo toto téma otevřel, protože se o něm ve společnosti skoro nemluví a to je špatně.
Za třetí, musím říct, že román byl opravdu strhující, skvěle napsaný a četl se, kupodivu, lehce. Vzhledem k těžkosti tématu.
Hrozně se mi líbily příběhy Evaristy a Leny.
Rozhodně DOPORUČUJI.

17.03.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Já jsem teda zase nadšená..
Příběh jedné rodiny. Příběh o vztahu otce a dcery. O tom, jak nekomunikace může ubližovat a rozvrátit vztahy v rodině.
Knížka je psaná ze dvou pohledů, jednu kapitolu vypráví otec Svatopluk a druhou dcera Bohdana.
Musím říct, že paní Mornštajnová dokázala nádherně vykreslit osobnosti, pocity a křivdy každého člena rodiny.. Knížka se četla s neuvěřitelnou lehkostí, děj krásně plynul a rozplétal se.. Ke konci mi ukápla i slza.
Paní Mornštajnová je úžasná vypravěčka, je to jako sedět na klíně babičce,která vám vypráví příběh ze své minulosti. Postavy v knížce vám úplně ožívají před očima.
Já smekám, nad její genialiatou..Co knížka, to skvost a ukázka toho, jak je náš český jazyk rozmanitý a krásný..
Za mě zase plný počet..

27.04.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Musím říct, že tento díl se mi líbil zatím nejvíc. Děj krásně plynul, knížka se četla sama, postav, dle mého názoru, tak akorát, abych se v nich vyznala a pořád nepřemýšlela nad tím, kdo je kdo. To všechno zasazeno do krásné přírody Beskyd. Jsem spokojená..

03.11.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Další super knížka P. Soukupové. Každý se tam tak nějak najde. V každé rodině je něco! To kolem sebe slyším celý život. A je to pravda! Dalo by se říct, že knížky P.S. jsou oddechovka, ale já to tak nemám. Vždycky mi něco dají, mohla bych říct třeba pocit. Ten ve mě vždycky nějakou dobu zůstane a je pokaždé jiný. Neumím to asi dobře popsat:-). Geniální mi vždycky přijde, jak dokáže reálně popisovat pocity v lidech různých generací, pohlaví. Po každé knížce to obdivuji čím dál víc..

01.04.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knížku jsem měla přečtenou v řádu několika hodin. Jak už je zvykem u Petry Dvořákové, četlo se to samo, i když dané téma nebylo vůbec vůbec jednoduché.
Doktor Hynek mi byl celkem sympatický. Celou dobu jsem mu držela palce a doufala jsem, že se srovná a sekne aspoň s tím alkoholem.
Musím obdivovat, jak PD bravurně zvládla dostat na papír myšlení muže, doktora.

27.04.2023 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

To bylo hodně zajímavé. Knížka mi zůstane určitě nějakou dobu v hlavě. Tři příběhy, tři osudy žen, které ,,bojují “ s nedostatkem sebevědomí a jejich dopady na osobní i profesní život.
Jako vždycky musím ocenit to, jak dokáže Petra D. popisovat charaktery postav a celkově se vžít do jejich osobností. Za mě opět povedená ,,sociální “ sonda..

28.08.2022 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Já jsem nadšená, byla to jízda ! Děj měl spád. I když jsem trošku čekala, co se asi stane, třetí část byla samé překvapení, už jsem dlouho nezažila tak záživný konec knížky..
Styl autorčina psaní mi sedí, moje čtenářské srdce dnes zaplesalo:-)

10.01.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

,, Životu nemusíš rozumět, stačí ho žít. “

I když jsem celou dobu při čtení tušila, kam to všechno směřuje, moc jsem si to užívala! Knížka je plná krásných myšlenek a vět, které nutí k zamyšlení se.
Já doporučuji všem!

18.11.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Bylo to velmi příjemné, oddechové čtení. Vraha jsem netrefila, ale nevadí:-). Určitě si přečtu i další díl ze série.

26.04.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Já teda musím dát plný počet hvězdiček. Bylo to naprosto skvělé. Příběh byl tajemný a pomalu se rozplétal. Celou dobu jsem byla napjatá a zvědavá. Sedl mi dokonce i styl autorčina psaní. Popravdě, nečekala jsem to..Ale musím DOPORUČIT všem milovníkům tajemných příběhů.

27.03.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala darem od člověka, kterého si nesmírně vážím. Za dnešní odpoledne se mi ji podařilo přečíst. Jsem plná dojmů a informace budu nějakou dobu vstřebávat. Neříkám, že se budu knihou řídit do jejího posledního puntíku, ale zkusím se inspirovat a zlepšit komunikaci se svou rodinou a okolím. Děkuji za nevšední zážitek. Doporučuji

08.01.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moje třetí knížka z této série a musím napsat, že se mi líbila zatím nejvíc. Popisy Tokia mě naprosto uchvátily, hned bych se tam vypravila:-). Další parádní oddechovka.

11.04.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Druhý díl ze série se mi opět líbil. Pohodové, oddychové čtení.

19.02.2023 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Já musím dát plný počet,protože tohle nemělo chybu..Petra píše čím dál líp..Ona neskutečně dokáže popsat pocity a vše,co se děje v člověku.Já mám ráda,když ve mě knížka vyvolává spoustu pocitů a otázek a po dočtení nad tím ještě přemýšlím a tohle všechno se u této knížky stalo..
Za mě nejlepší Petřina knížka vůbec..
A určitě si pořídíme domů i knížku Kdo zabil snížka?

03.01.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak to bylo něco!!Nějak jsem nevěděla,co od této knížky čekat,ale musím říct,že jsem byla mile překvapená.
Děj měl spád,pořád se něco dělo.Měla jsem husí kůži a bála jsem se.Že to bylo občas přitažené za vlasy mi vůbec nevadilo:-)
Jsem zvědavá i na filmové zpracování.
Já rozhodně doporučuji..

09.02.2019 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Super!!! Dlouho jsem se tak u knížky nepobavila..Myslím,že se k ní v budoucnu ještě vrátím..Kdyby nebylo čtenářské výzvy,asi bych na ni nikdy nenarazila a to by byla škoda:-)

14.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásný příběh.Knížku jsem četla jedním dechem a taky i slza mi ukápla.Osudy Miry a její tety Hany a vlastně všech postav v knížce byli hrozné a děsivé.
Byla to moje druhá knížka od paní Mornštajnové a musím říct,že jsem si ji velmi oblíbila,už se moc těším na její další knížky..
Doporučuji

19.01.2018 5 z 5