SilviaKovacikov SilviaKovacikov komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Veľmi zvláštna kniha. Nie je mi jasné, prečo má také vysoké hodnotenie.

25.07.2018 3 z 5

Malá kniha buddhismu Malá kniha buddhismu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Dá sa otvoriť na ktorejkoľvek strane a čítať. Nič prevratné, knižôčka je malá, ponúka budhistickú múdrosť v krátkych vetách, výrokoch. Vhodná pre tých, ktorí sa budhizmu skutočne venujú, zaujímajú sa oň.

28.06.2017 4 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Knihu som nedočítala, možno sa k nej niekedy vrátim (ale skôr nie). Čítanie takéhoto typu knihy mi príde ako absolútna strata času. Ak by som mala ja písať o tom, čo celý deň robím, ako zívam a kedy chodím na záchod, bolo by to možno zaujímavejšie ako všetky tie balasty v danej knihe. Extravagantná zmes autobiografických zážitkov? No, možno, ale napísaná bez ladu a skladu bez akejkoľvek výpovednej hodnoty. Kúpila som si ju iba preto, lebo je z edície odeon sk, kde som, žiaľ bohu, mylne očakávala kvalitnú literatúru. Už druhé sklamanie z tejto edície. Asi zvážim nákup ďalších kníh tejto série.

23.04.2018 odpad!

Interview s nymfomankou Interview s nymfomankou Lea Grossová

Od "kabelkových" kníh nikdy veľa neočakávam, no z času na čas si nejakú doprajem. Táto ma zaujala názvom a čuduj sa svete, nesklamal ma ani obsah.

27.02.2018 4 z 5

Knihe nie je čo vytknúť. Čítala sa veľmi dobre, obdobie pred odvlečením do koncentračného tábora bolo opísané veľmi pekne, zaujímavo a pútavo, zvyšok nebudem rozoberať - kruté, nepríjemné, smutné.

01.02.2018 5 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Spočiatku mi štýl tejto knihy pripomínal autora Robina Sharmu a pri čítaní ma držal príbeh mníchov, ktorí sa z Tibetu pokúšali dostať cez Himaláje. No striedajúci príbeh anglického vedca bol pre mňa rušivý. Nemôžem však túto knihu úplne zatratiť, ako niektorí čitatelia, pretože o tibetskom budhizme čítam veľmi rada a v každej knihe o tejto téme sa vždy dozviem niečo nové, iné, alebo mi to pripomenie to, čo už viem. Preto dávam autorovi 5 hviezdičiek a dodávam, že nie je určená čitateľom, ktorí o tibetskom budhizme, dharme, karme, či vzácnych textoch (zvytkoch) a útekoch mníchov z Tibetu nevedia vôbec nič a potom im príbeh príde ako sci-fi.

27.12.2017 5 z 5

Závislá od teba Závislá od teba Laurelin Paige

Je písaná štýlom, ktorý sa mne osobne veľmi páči, a ktorý častokrát postrádam u slovenských autorov. Nepostrehla som žiadne nudné časti, či zbytočné naťahovanie príbehu. Krásna erotika.

31.10.2017 5 z 5

Slzy muža Slzy muža Darina Hamarová

Knihu som prečítala za 3 dni, veľmi ma zaujala a bola som zvedavá ako skončí. Je to presne ten tip knihy, kde chcete aby skončila ale zároveň chcete, aby ešte neskončila. Nie je nič lepšie na knihe, ako keď vás dostane záver. Žiadna nuda, žiadne nezmysly, nič, čo by bolo v knihe navyše.
Odporúčam a zaradzujem medzi svoje najobľúbenejšie.

21.05.2017 5 z 5

Prostitútka Prostitútka Lucia Sasková

Celkom možné a uveriteľné. Túto knihu považujem za typickú knihu slovenskej autorky, pri vydávaní ktorých si vydavateľstvo veľmi nepotrpí na štýlovosti, emóciách atď. Hlavne nech to má dobrý dej a rýchly spád. Vidím to takmer vo všetkých knihách slovenských autorov. Takže mne osobne tam chýba viac emócii, opis všetkého, čo sa dialo mi príde povrchný, neosobný, ako keby som čítala nejakú informačnú správu v novinách. Napriek tomu je to zaujímavý "kúsok" na prečítanie.

26.02.2019 3 z 5

Láska v čase cholery Láska v čase cholery Gabriel García Márquez

Čítala sa dobre, príjemne, zaujímavá, zvláštny záver.

21.11.2018 4 z 5

Vôňa anjelov Vôňa anjelov Martha Brookhart Halda

Veľmi zaujímavá kniha, aj keď je v nej veľa časových skokov a nezrovnalostí. Dá sa to ospravedlniť tým, že autorka sa po nehode znovu učila chodiť a nespomínala si na mnoho udalosti zo svojho predchádzajúceho života. Je však veľmi motivujúca a povzbudivá, pri čítaní o tom, čo všetko po nehode dokázala sa človek zamýšľa, prečo nerobí vo svojom živote viac. Opis "neba" a všeobsiahlej lásky nie je v podstate nič nové, ak ste podobných kníh prečítali viac. Páčilo sa mi, ako jemne sa snažila čitateľom vysvetliť, že každé náboženstvo má svojho či už Boha, Buddhu, alebo iného najvyššieho, ku ktorému sa modlí a že je to s skutočnosti vždy tá istá energia vesmíru, ktorá nás po smrti čaká a počas života nás vedie.

16.09.2018 4 z 5

Nečakaná diagnóza Nečakaná diagnóza Noro Ölvecký

Pôvodne som plánoval dať tejto knihe iba 2 hviezdičky, pretože ma rušili nudné opisy postáv a prostredia, ktoré som miestami v celých odstavcoch preskakovala. No v druhej polovici knihy to už bolo zaujímavejšie a autor ma veľmi zaujal témou o ktorej som predtým ani nechyrovala. Príbeh je smutno-šťastný so zaujímavými vsuvkami príbehov vedľajších postáv.

05.08.2018 4 z 5

Kronika vopred ohlásenej smrti Kronika vopred ohlásenej smrti Gabriel García Márquez

Prečítaná jedným dychom. Neuveriteľný príbeh.

01.08.2018 5 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Knihy, v ktorých sa dočítam o toľkej neprávosti, bolesti, slzách a beznádeji musím stále vyvažovať pozitívnymi, no aj tak mi tie príbehy potom dlho ležia v hlave. Ich čítanie je však veľmi dobré na to, aby si človek uvedomil, ako dobre sa má tam, kde je. Oveľa viac si potom cením svoju slobodu a nezávislosť, ktorú mám. Veľmi silný príbeh.

28.05.2018 5 z 5

Útěk ze Severní Koreje Útěk ze Severní Koreje Blaine Harden

Jedna z ďalších skvelých kníh o Severnej Korei, kde som sa dozvedela aj množstvo historických faktov. Nepatrí medzi tie najlepšie ani najnapínavejšie, ktoré som čítala, napriek tomu dávam 5 hviezdičiek za dokonalé spracovanie.

28.05.2018 5 z 5

Intuícia Intuícia Osho

Zaujímavá, ale veľmi rozvláčnená. Dobrá pre čitateľov, ktorý sa s takýmto novým myslením zatiaľ iba zoznamujú. Pre mňa miestami nuda.

17.05.2018 3 z 5

Plukovníkovi nemá kto napísať Plukovníkovi nemá kto napísať Gabriel García Márquez

Taká jednohubka, ktorú nemôžem vychváliť, ale ani zatratiť.

08.05.2018 3 z 5

Spoveď stroskotanca Spoveď stroskotanca Gabriel García Márquez

Čítala sa dobre a rýchlo, nič extra, priemer.

27.02.2018 3 z 5

Mäso - Vtedy na východe Mäso - Vtedy na východe Arpád Soltész

Priveľa mien a prezývok, ktoré sa v celej knihe prelínali, miatli ma, strácala som sa v tom, miestami som nevedela, kto je kto. Ten záver mi prišiel pritiahnutý za vlasy, ostatné - podplácanie, vyhrážanie, krádeže, odsunutie trestného činu do kategórie "skutok sa nestal", uveriteľné. Snáď to jediné knihu podržalo, inak priemer.

01.02.2018 3 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Prečítala som ju za 1 deň, takmer vôbec ma nezaujala, neodhalila mi nič nové, nič prevratné, dej bol nudný. V porovnaní s ostatnými knihami Michieho je táto najslabšia. Jediné plus môžem pripísať tomu, že je to prvá a jediná kniha takéhoto žánru, kde sa objavila zmienka o kineziologii.

27.12.2017 2 z 5