Prostitútka

Prostitútka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297114/bmid_prostitutka-fik-297114.jpg 4 26 5

Piaty román autorky bestselleru Zlatokopka zachytáva netradičný príbeh mladej ženy, ktorá bola odjakživa terčom posmechu vďaka svojmu výzoru a najmä ryšavým vlasom. Kvôli nízkemu sebavedomiu sa jej nedarí nadviazať ľúbostný vzťah, nevie, aké je byť milovaná. K najstaršiemu remeslu sa dostane viac-menej náhodou. Spočiatku váha, no neskôr ju jej „práca“ celkom pohltí. Je len otázkou času, kedy ju tento spôsob života stiahne na samé dno... Hlavná hrdinka rozpráva príbeh o ľahkých ženách a ťažkej práci, plný zvratov a nečakaných prekvapení. Podarí sa jej z tohto kolotoča vystúpiť a vrátiť sa do normálneho života?... celý text

Aktenanka
22.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Romantické příběhy bývají většinou přitažené za vlasy, ale toto je přímo skalp. Definitivně to autorka zazdila, kdy láska hlavní hrdinky je nakonec z kluka, co hraje v kapele po barech, rocková celebrita a zároveň pozor - špičkový právník, který jí vyseká z průšvihu. Absurdita za absurditou. Přitom to mohla být zajímavá sonda do života dívky, která se shodou okolností stane prostitutkou (to, jak se to stalo, bylo bizarní už samo o sobě). To ale autorce nestačilo a dohnala příběh do krajnosti a dívku do obchodu s bílým masem, kde byla zdrogovaná a opakovaně tvrdě zneužívaná. Nikdo ji samozřejmě nehledal a nakonec ji ještě zažalovali. To by se dalo zkousnout. Co ale neunesu je, že dívka si prošla obrovským traumatem, ale vůbec se to na ní nepodepsalo. Prostě pohoda jazz. Stejná holka se stejným pohledem na život, tak jak na začátku. Výsměch všem holkám, co si jakýmkoliv typem zneužívání prošly. Do půlky byla knížka dobrá, od druhé půlky to byla bolest.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Plné vzrušenia a lásky. ❤
Á N O čítajte ✌
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

SilviaKovacikov
26.02.2019 3 z 5

Celkom možné a uveriteľné. Túto knihu považujem za typickú knihu slovenskej autorky, pri vydávaní ktorých si vydavateľstvo veľmi nepotrpí na štýlovosti, emóciách atď. Hlavne nech to má dobrý dej a rýchly spád. Vidím to takmer vo všetkých knihách slovenských autorov. Takže mne osobne tam chýba viac emócii, opis všetkého, čo sa dialo mi príde povrchný, neosobný, ako keby som čítala nejakú informačnú správu v novinách. Napriek tomu je to zaujímavý "kúsok" na prečítanie.

dencuska
18.11.2016 5 z 5

I napriek tomu, že toto bola moja prvá kniha, ktorú som prečítala od tejto autorky a nemala som s čím porovnávať, musím ju ohodnotiť ako výbornú. Je mi v podstate jedno, či všetko čo v knihe bolo popísané, je, resp. môže byť realita, dej bol zaujímavý, stále sa niečo dialo, kniha ma ani na chvíľu nenudila a bolo v nej všetko - smútok, napätie, aj nečakané zvraty, ktoré čitateľa nútia prevracať stranu za stranou, nakoľko je zvedavý, ako nakoniec život hlavnej hrdinky dopadne. Kto by sa prípadne bál nejakých nechutných popisov a pod., nie je to potrebné, nakoľko v knihe naozaj nič také nenájdete. Všetko v rámci normy, ale tak, že to zaujme. Siahnem určite aj po iných knihách autorky, odporúčam :)

Zusaninka
22.07.2016 5 z 5

Moja prvá kniha od tejto autorka a musím povedať, že ma veľmi prekvapila. Čítala sa neskutočne rýchlo, hltala som stranu za stranou, do konca som bola zvedavá čo bude dalej a ako to všetko dopadne.
Príbeh je o mladej babe, ktorá ma komplexy z toho že je ryšavá, pre mužov nepríťažlivá, náhodou sa dostane do spoločnosti exkluzivnych prostitútok a stane sa jednou z nich. V príbehu vôbec nie sú opisované podrobnosti sexu, ako by mohlo vyznieť už len z názvu, žiadne velke romantické gestá ale hlavne život, výhody a ako žena môže pri najstaršom remesle padnúť až na samé dno. Bolo fajn "vidieť" to aj z tej druhej strany.

prostituce

Lucia Sasková