Silencia Silencia komentáře u knih

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Neřekla bych, že je to to nejlepší, co jsem kdy četla. Ale rozhodně je to jedna z nejpoutavějších knížek, co jsem kdy četla. Celkem originální. Odrazovala mě délka knihy, ale detektivky mám ráda a kámoška doporučovala. Stálo to za to. Četlo se to samo, i když ke konci už to bylo slabší. 4,5*
Mrzí mě jen, jak dokážou být lidi zlí.

01.07.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zatím mě asi bavila nejvíc z těch, co jsem četla. Brooklyn a Paříž. Ben je nejsympatičtější chlap a celkově to bylo moc příjemné. 4,5*

17.10.2021 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Zajímavé, ale hrozně dlouhé. Zbytečně. Mohlo být poloviční. Zas tolik zajímavé to nebylo.

16.06.2019 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kniha mě příjemně překvapila. S ničím se nezdržuje, všechno se děje rychle. Je to správně drsné, přesně tak, jak to má být, žádné romantické ciráty a nevyhýbá se ani tomu, aby se hlavnímu hrdinovi stávaly zlé věci. Až se mi kolikrát nad tou nespravedlností chtělo s něčím třísknout, když je mi navíc jasné, že to tak skutečně bývalo. Líbí se mi, že si člověk udělá výlet do minulosti a představí si, jak se tehdy žilo. Naštěstí už to dnes není tak hrozné. Člověk si celý život říká, jaké by to bylo, žít v takové době, muselo to být něčím zajímavé a skvělé, ale je mnohem víc věcí, díky kterým je daleko lepší žít teď a tady. Jak už tady mnozí zmínili, ten konec by opravdu nemusel být až tak sladký, ale však ono jim to dlouho nevydrží, když to má další čtyři díly. :D 4,5*

13.04.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nemůžu si pomoct, ale dvojka byla vážně lepší. Teda bez jedničky by to nebylo ono, ale o stupeň lepší byla. Takové 4,5*. Spousta odkrytých tajemství a narozdíl od jedničky i spousta děje. Už se těším na trojku

20.02.2013 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Dle recenzí jsem to takhle čekala. A taky mě to nezaujalo. Nechci cist tolik textu abych tam našla zajímavej střípek. Na to jsou zajímavější knížky. 90% lidí, míst, her neznám. A jeho komentáře lidí mi byly až nepříjemné, pochybuji, že chtěl, aby se to dostalo ven.

24.03.2024 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nápad originální, konec předvídatelný, ale správný. Jen to nebyla taková pecka, abych se nedokázala odtrhnout. 3,5*

28.11.2022 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jednoduché, čtivé, vtipné, celkem předvídatelné. Vše, co potřebuje nenáročná romantická jednohubka. 4,5* A ano, řekla bych, že mě to bavilo víc než seriál.

07.12.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Ani 3* ani 4*. Něco mezi. Dystopie miluju, ale tohle bylo na můj vkus trochu zvláštní. Každopádně to bylo i tak super-zajímavý. Ale jak už někdo psal, nedokázala jsem se tak nějak do postav vcítit.

24.07.2019 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Já čtu skoro všechno, zajímá mě totiž naprosto každá zápletka. Obzvlášť historická a navíc s cestování časem! Nechápu tedy jak je možné, že tohle mě nechytlo. A když to nešlo knižně, zkusila jsem to přes seriál, ale ani to nepomohlo. Škoda. Nejspíš to bude sice atraktivním, ale mně vzdáleným prostředím Skotska. Možná tomu dám ještě šanci, ale asi se spíš přesunu na knihy, co mě baví už od začátku.

04.06.2018 2 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Mně se prostě strašně líbí ten nápad a to přebije i to, že to chvílemi je trochu zdlouhavé a bitevní. Postavy jsou fajn, narážky na současný svět a humor mě moc baví, ale hlavně promyšlený náhled do budoucnosti mě nepřestane překvapovat. Člověk vidí, že s lidmi se nedá jednat jinak, než autoritativně, i když člověk sebevíc nechce.

06.03.2018 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Svým způsobem mi kniha přišla zajímavější než první díl, který má kvality úplně někde jinde. Líbilo se mi uvažování hlavního hrdiny, jeho nálady, myšlenky, pocity... Takhle kluci sice asi nepřemýšlí, ale četlo se to dobře (aby ne, když se dá hlavní hrdina pochopit). Navíc člověk celou dobu čeká, jak to dopadne, a když už se zdá, že to tak nedopadne, tak to tak dopadne :D

17.03.2016 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Kniha i film jsou skoro úplně stejné, až na pár (nepodstatných) detailů. Film na mě ale nijak velký dojem neudělal. Zato kniha byla to nejlepší co jsem za poslední roky četla! Tím spíš, že jsem první viděla film, takže jsem si už nemusela domýšlet žádné neúplné, neurčité kulisy, který by mi další odstavec dovysvětlující scénu kompletně narušil. Přečíst si o pohnutkách, které ve filmu nejsou vidět a nebo si všimnout věcí, které jsem ve filmu přehlídla jsou jen další a další výhody této skvělé knihy!

25.11.2013 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Hodně pomohlo, že jsem viděla první film, a tak jsem měla lepší představu. Jako plus beru skutečnost, že se film striktně drží knihy a nemusel vůbec nic vynechat nebo upravit. Kniha je bohatší o Katnissiny doměnky a myšlenky, které ve filmu podle mě nejsou žádné, jelikož z výrazu není nic poznat. Jinak výborné téma a skvěle vymyšlené prostředí. Líbí se mi, že se sama Katniss poznává a přijímá bez keců to co přichází, i když na začátku mi přijde dospělejší než na konci. Peeta je snad nejlepší postavou vůbec. V mnohém mi ten jejich svět přijde zajímavější než náš.

04.11.2013 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Spousta lidí si stěžuje na vztah s Kieranem, ale mně to naopak přišlo super. V každé knize je jedna ústřední dvojice, na které všechno stojí, ale tady netradičně dali dalšího do trojky. Osvěžující. Během čtení jsem doufala, že to autorka dotáhne do konce a nebudou jen náznaky. Super. Možná mi to vyhovuje i proto, že mám Kierana radši než Casteela. :) No a co mi na knize trochu vadí? To co všem - natahování děje a porno scény hlavně v nevhodnou dobu. 4,5*

13.03.2024 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Jako je to super, ale dokázala bych si to představit o polovinu kratší. Vždyť ona furt jen přemýšlí, často dokola o tom samém a nic se neděje. Když se ale konečně něco děje, tak je to zajímavé a baví mě to. Jsem zvědavá, jak to dopadne, i když do další neubíhající bichle se mi moc nechce.

16.12.2023 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Dávám plný počet, jelikož mě to neskonale baví. Musím však říct, že popisy války mě nudily a Scarlett ne vždycky úplně fandím. Je ale osvěžující číst styl, na který nejsem úplně zvyklá (časové skoky) a zjišťovat "normálnosti" tehdejší doby.

20.05.2020 5 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Ta hrdinka byla vážně blbá. Nicméně kniha byla čtivá, ostatně jako všechny lanczovky. A já jsem přesvědčena, že některé ženy takhle tupé skutečně jsou, proto to ani autoce nelze vyčítat. Třeba se v tom někdo najde a poučí. Styl psaní moc komentovat nechci. Vyrostla jsem na tom, tehdy to bylo fajn. Teď už tolik není, ale k lanczovkám to tak nějak asi patří. I když je pravda, že ICQ už vážně není v kurzu.

25.03.2019 3 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Tohle je přesně ten typ knihy, který by se mi měl líbit. Tak jak to, že to pro mě bylo takové utrpení? Příběh je docela fajn a dočetla jsem to jenom proto, abych věděla, jak to dopadne. Cím přesně, co mi na knize vadilo. Zfilmované by to bylo určitě zajímavější a ne tak zdlouhavé. Ano, kniha je zbytečně zdlouhavá a objevují se tam nedůležité odstavce, popisy a lidi, kteří by tam vůbec nemusely být. Ale nejhorší asi bylo, když snad polovinu knihy ze mě autorka dělala blbce, když pořád o něčem mluvila a nikdy to nevysvětlila. Další knihy autorky už neplánuji.

14.12.2018 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Nemůžu říct, že bych to přečetla jedním dechem. Je to docela fuška vyznat se ve všech postavách a politických machinacích. Přesto je zde historie neuvěřitelným způsobem podaná tak, aby nenudila a byla pochopitelná. Trochu mě zamrzel rozdíl mezi míšenskými osobnostmi od pana Vondrušky a paní Ebertové (jejíž Porodní bába byla přece jen o něco málo čtivější), ale to se nedá nic dělat, jací opravdu byli už nikdo nikdy nezjistí. Avšak na rozdíl od německých knih tato popisuje naše české dějiny. :)

18.07.2018 5 z 5