sidonie kermack sidonie kermack komentáře u knih

Pán vřesoviště Pán vřesoviště Ruth Rendell

Další z knížek, které jsem přečetla jedním dechem.

Tanec smrti Tanec smrti Lincoln Child

Další velice čtivá knížka, ale jelikož už to je nějakou dobu, tak si ji půjčím znovu, pokud tedy bude v naší knihovně k mání.

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Moc se mi do téhle knížky nechtělo, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem během jediného dne! Perfektní, líbí se mi postava agenta Pendergasta, že to není žádný namachrovaný macho, který ženy kácí na postel hned po první vteřině, ani nerudný bručoun, a také že se tam nevyskytují sprostá slova a žádné sexuální scény. Závěr mě úplně dostal, po delší době zase autor, který si s tím dá práci a nekončí to tím, že policajt či někdo jiný vytáhne pistoli a bum, konec. Tohle bylo opravdu perfektní.

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Tahle detektivka se mi moc líbila.

05.02.2012 5 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Vcelku se mi to líbilo, ale přesto jsem čekala víc.

02.02.2012 4 z 5

Epidemie Epidemie Robin Cook

Není to špaqtné, ale také mě to zas tolik nenadchlo, jako jiné knížky, např. Stážista.

01.02.2012 3 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Povinná školní četba, takže mě to nebavilo.

28.01.2012

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem to, ale jelikož mi je toto bytostně vzdálené, tak nevím. Nikdy jsem k drogám netíhla, ani jako náctiletá. Ještě tak si něco přečíst, spíš ale odborného.

28.01.2012

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

z té knihy mrazí, a film... brrrrrrrrrrr. Rudolf Hrušínský jako hlavní představitel byl úžasný... Navíc se to natáčelo u nás...

28.01.2012 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Tuto knížku jsem četla už mnohokrát a vždy se mi líbí. Ovšem musím na ni být vnitřně vyladěná...

28.01.2012 5 z 5

Má rád hudbu, rád tančí Má rád hudbu, rád tančí Mary Higgins Clark

Bohužel, tohle jsem viděla jen zfilmované. Poprvé uprostřed léta, za jasného dne na chalupě a byla jsem vyděšená, podruhé nedávno v bezpečí svého domova a opět ve dne (teda skoro, dík tomu, že se pořád ještě brzo stmívá)... Jestli na tuto knížku narazím v knihkupectví, bude moje!!! I když závěr byl... no, "typicky americký".

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Tuhle jsem přečetla jedním dechem, líbila se mi.

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

Jelikož jsem od ní četla lepší knížky, tak tady to bylo slabší. Přesto jsem ji přečetla a líbila se mi.

25.01.2012 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

I když mě tohle téma oslovuje, úvod je tak příšerně dlouhý a nudný, že ani napotřetí jsem nedokázala knížku číst.

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Přečetla jsem jedním dechem, i když - Neúplná mozaika je z mého pohledu nejlepší.

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Zprvu jsem váhala, zda si tuto knihu koupit (z Knižního klubu), protože pár knížek už jsem měla půjčených a nedočetla jsem je. Neoslovuje mě téma ženských problémů s váhou, vzhledem, atd. Ale anotace mě zlákala. I tak jsem se bála, že budu zklamaná. Nebyla jsem, ale ani jsem přímo nejásala. U mně absolutní 1 od této autorky je Neúplná mozaika.

25.01.2012 4 z 5

Černý oběžník Černý oběžník Patricia Cornwell

Tuto knížku jsem četla několikrát, a nejspíš si ji znovu půjčím.

Výjimečný trest Výjimečný trest Patricia Cornwell

Jen doufám, že tuhle knížku bude mít naše knihovna co nejdřív. Přečetla jsem snad všechno od této autorky. Mám jedinou výtku - zbytečně zabíhá do technických údajů o počítačových systémech.

25.01.2012

Kurz tvůrčího psaní 1 aneb Jak psát hezky česky Kurz tvůrčího psaní 1 aneb Jak psát hezky česky Eva Musilová

Knížku jsem si koupila spíš na doplnění knížek věnujících se psaní:-).

21.01.2012 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Film jsem neviděla, knížku jsem četla několikrát. Tohle téma mi je blízké.

20.01.2012 5 z 5