sidonie kermack sidonie kermack komentáře u knih

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Nemůžu hodnotit, protože jsem po knize sáhla kvůli názvu. Po 20 stránkách jsem to znechuceně zavřela, spousta zbytečných slov (ač King sám radí spisovatelům, že se toho mají vyvarovat!!!) a s Atlantidou to nemá nic společného. Vrátila jsem do knihovny nepřečtené. Snaha byla, ale ztráta času. Alespoň pro mě.

16.07.2012

Faraonův písař Faraonův písař Alexej Pludek

I tuto knížku mám doma, také několikrát čtenou a určitě na ni zase v dohledné době dojde. K některým knihám se ráda vracím.

10.05.2012 5 z 5

Nepřítel z Atlantidy Nepřítel z Atlantidy Alexej Pludek

Tuto knihu mám doma, občas se k ní vracím. Líbí se mi, a zrovna teď se ji chystám číst znovu. Pokud si nepřinesu z knihovny další podobné...

10.05.2012 5 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Závěr knihy mě překvapil, tipovala jsem někoho jiného... Ale bohužel zklamání v tom řešení koncové situace a la Amerika.

05.04.2012 5 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Lutz patří mezi mé oblíbené spisovatele, jejichž knihy se dají číst i vícekrát a vždy jsem napnutá.

Potřeba zabíjet Potřeba zabíjet John Lutz

Jako vždy perfektní. Mám ráda takové knihy.

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Kniha se mi líbí, bohužel ji čtu pomaleji než ostatní, ale ne proto, že by to bylo nezáživné, nýbrž proto, že jsem si ji půjčila v pondělí spolu ještě s jednou knihou a jít si půjčit další po dvou dnech nelze, neboť 90% těch, co se mi líbí, už jsem četla. Některé i vícekrát. Takže si ji šetřím.

Noční vraždy Noční vraždy John Lutz

Knihy tohoto autora čtu ráda. Ani jednu jsem nevrátila nedočtenou, vždy je zhltnu během jediného dne:-)

30.03.2012 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Milovala jsem tyto pohádky, a knihu mám doma, i když už doznala dost šrámů častým čtením, ale i "díky" těm, kterým jsem ji půjčila (a pár podobných zkušeností, kdy se mi dokonce knížka ani nevrátila, už knížky nepůjčuji). A v souvislosti s tím, jak příšerné jsou "dnešní" hry, filmy, seriály, jsem si na tuto knížku vzpomněla. Třeba plot s těmi lebkami, kostmi...

25.03.2012 5 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Je to laděné tak trochu do sci-fi hororu, ale velice čtivé, není to nic, co by bylo zaplněné nějakými děsy, ani roboty apod., líbilo se mi to. Určitě si ji přečtu ještě několikrát. A těším se na avizované pokračování.

12.03.2012 5 z 5

Volný a nebezpečný Volný a nebezpečný James Hadley Chase (p)

Z téhle knížky jsem nadšená! Sice závěr není podle mého gusta, ale to mi tady nevadí. V knihovně už rezignovali na to mi říkat, že už jsem ji četla, protože spolu s Neúplnou mozaikou od Joy Fieldingové patří mezi mé NEJ a stálice.

05.03.2012 5 z 5

Chytrému napověz Chytrému napověz James Hadley Chase (p)

Tuto knížku jsem četla vícekrát, ale poprvé ještě na základní škole pod lavicí. Tehdy se mi moc líbiila, s odstupem času už ne tolik, ale přesto po ní vždy ráda sáhnu.

05.03.2012 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knížku jsem přečetla jedním dechem.

10.02.2012 5 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Knížka se mi zprvu líbila, pak už to na mě působilo jako uměle natahované, a závěr mě zklamal.

10.02.2012 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Moje velice oblíbená knížka, bohužel jsem ji kdysi půjčila, a ta dotyčná mi ji už nevrátila.

10.02.2012 5 z 5

Tanec smrti Tanec smrti James Patterson

Knížku jsem přečetla jedním dechem.

09.02.2012

Detektiv Kalle má podezření Detektiv Kalle má podezření Astrid Lindgren

Vybavují se mi vzpomínky na dobu, kdy jsem tuto knížku četla (lepší než ty tzv. dívčí románky).

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Dodnes se mi tyto knížky líbí, je z nich znát, že děti mohou prožívat dobrodružství a přesto být stále dětmi.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knížka mého dětství, tehdy jsem si ji půjčovala v knihovně. Pro své děti jsem ji konečně už mohla i koupit. Občas se k ní varcím i teď, je to krásné, veselé, prostě dětské a k tomu překrásné ilustrace...

Panenka Panenka Ruth Rendell

Zatím se mi líbily všechny knížky této autorky, které jsem přečetla, u téhle tomu je nejinak.

06.02.2012 5 z 5