shmaic shmaic komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Skoda, ze konec je tak kratky.

27.03.2019 5 z 5

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Naprosto nepoplatne dnesni dobe. I kdyz trochu vtipne.

29.11.2018 2 z 5

Krásná čarodějka Krásná čarodějka Vladimír Neff

Vyvrcholení trilogie bylo nečekaně dobré, ale samotný konec byl zklamáním.

28.11.2018 3 z 5

Prsten Borgiů Prsten Borgiů Vladimír Neff

Skvela kniha. Skoda, ze saga ma pouze 3 dily.

24.10.2018 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Pribeh skvely, zapletka nepusti az do sameho konce, vse se postupne vyviji a graduje, jen misty nekdo vytrhal stranku dve a ty v pribehu chybi.

09.10.2018 4 z 5

Ze začátku vtipné, až nečekaně, ale pak to celé tak nějak splyne a stane se z toho večerníčkové vyprávění.

02.09.2018 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

nejdřív mně ta myš vůbec nezajímala, pak mi postupně začala vadit a nakonec, když příběh končil a Král o ní zase začal, mě už vyloženě obtěžovala. jinak dobrá knížka.

08.02.2018 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

naprosto dokonale. uplne me to pohltilo pri behani a cestach do prace natolik, ze jsem jezdil podle predpisu a behal vetsi vzdalenosti.

21.01.2018 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Velmi dlouhá kniha dopodrobna líčící příběh, který bych nechtěl prožít.

03.10.2017 5 z 5

Konec dětství Konec dětství Arthur Charles Clarke

Skvela kniha, ve ktere Clarke opet nesetril casem (ale rozhodne jim neplytval). Mrazivy konec, zamotany dej plny filosoficna a solidni najezd. Myslenka, kterou se pravdepodobne inspirovalo mnoho dalsich autoru knih a filmu...

18.07.2017 5 z 5

Žáby v bouři - Operace Barbarossa naruby Žáby v bouři - Operace Barbarossa naruby Jan Drnek

když jsem došel ke slovu konec, cítil jsem se podvedený - dílo není dokončeno.
jinak asi druhý nej díl z trilogie. nejlepší byl dle mého soudu první díl.

04.02.2017 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

V těchto klasických scifíčkách nemívám narozdíl od moderní tvorby problém představovat si scény děje.

12.01.2017 4 z 5

Směr času Směr času Arthur Charles Clarke

Rozhodně lepší, než sbírka Zpráva o třetí planetě. Povídky jsou zde kratší a efektnější. A jaksi méně ulítlé a reálnější. Tedy snáz se jim věří, abych byl úplně přesný.

10.01.2017 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

krásný příběh, který mi mnohé připomněl. místy smutné, ale místy naá oplátku velmi vtipné

12.11.2016 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Joachim Gauck

prezident Nemecka, velmi zajimava osobnost popisuje historii, na kterou by mnozi z nas chteli zapomenout. popisuje ji formou vlastniho zivotopisu, v nemz nachazi vice prostoru deni kolem Joachima Gaucka, nez jeho vlastni zivot. otazkou zustava, nakolik je kniha skutecne pravdiva a nakolik sepsana ve smyslu propagace lepsiho ega bohateho cloveka. beze sporu je vsak pan Gauck jednou z tech nemnoha osobnosti, ktere nam umoznily byt tam, kde prave jsme (za predpokladu, ze jsme jako Cechoslovaci sami prezili system totalitnich rezimu).
kniha je misty velmi obtizne citelna a nudna, cetl jsem ji nekolik veceru, z toho minimalne 3x poslouzila jako dokonaly ryhlouspavac. myslenka volani po svobode je zde ale natolik silna, ze jsem to nakonec nejak prekousl a docetl az do konce. za nejzajimavejsi pasaze pokladam obdobi staveni sidlist a bohosluzby v bytech a samotne postaveni zdi. pan Gauck mi zde otevrel trochu jiny pohled na minulost, nez jaky jsem doposud mel - "rozhodnuti politickych spicek postavit zed, ktere prislo ze dne na den, bylo zavrsenim arogance, kterou vlada jedne strany oplyvala". kdo nezazije, asi nepochopi. take az diky teto knize jsem si doopravdy uvedomil to, co vim jiz dlouho - my Cesi jsme hrozni ateiste. nepokladam to za negativum, jen se desim toho, ze jeste pred sto lety jsme byli narodem nabozensky zalozenym.
a ted se prenesme do soucasnosti do avion shopping parku a rovnou se vydejme zvracet na zachodky z pohledu na to, jak rychle lide kolem nas zapominaji...ze svoboda neni svoboda, ale zodpovednost, a to, co vidime kolem nas, je pouze antropologicka konstanta, nikoliv dusledek kapitalismu. zlata slova, pane Gaucku, zlata slova...

22.09.2016 4 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

zatím nejslabší vondruškova kniha, ke které jsem se dostal. krátká a řekl bych dokonce že odfláklá. nepřináší nic nového a je spíše zklamáním. dočetl jsem jen abych si mohl zapsat do čtenářské výzvy:))

14.08.2016 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

nechápu, jak to může mít stejné 5 hvězdičkové hodnocení, jako jonassonův stařík, na to to má příliš jednoduchý a zbrklý děj. ale 4 hvězdičky to dostat musí. doporučuji jako audioknihu, načtené Janem Vlasákem celý dílo působí fakt dobře, imitace věčně nasraného dědka je vskutku povedená:)))

23.07.2016 4 z 5

tato kniha rozlisi lidi s intelektem vyssim, nez ma nemecky ovcak po amputaci hlavy a ctenare, jejich iq se nachazi pod touto hranici. mnohem snazsi cteni, nez analfabetka, avsak nemene zabavne.

26.06.2016 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

sex drogy a rockenroll, tak to mame alespon 2 ze 3 hrichu! bylo to lepsi, nez pohyblive obrazky, ale i tak, je to ze zemeplochy a stoji to zato!

24.02.2016 4 z 5

Žába a škorpion Žába a škorpion Jan Drnek

Tento dil je oproti prvnimu prilis roztahly a casto opakuje ty same analyzy porad dokola. Nicmene teorie je velmi propracovana, napinavy a ctivy pribeh pokracuje a predpokladam, ze ve tretim dile se vse krasne uzavre.

20.01.2016 3 z 5