shmaic shmaic komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Slabsi a mene epic nez prvni dil, ale stale narez.

23.04.2019 4 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Kdybych uz Kinga neznal, nepockam si. Protoze jsem ale vedel, ze si mam pockat, dostalo se mi luxusne dlouheho roadtripu a zase nove exoticke hororove pletky, ktere King umi.

14.03.2019 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Uz se to hodne opakuje, ale furt je to fajn. Uplne nahlavu jsou ty fanatismy ohledne jezka, zjednoduseni a zkraceni mnoha situaci, ale je to proste ta napinava cetba detstvi.

20.01.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhy dil uz neni tak zabavny, jako prvni, porad ale pobavi. Je to jen v tom, ze clovek uz vi, co muze od autora cekat.

22.07.2018 3 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Jedna z nejlepsich.

01.05.2018 5 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

zajimalo by me, jestli se to od te doby nejak zmenilo...

30.11.2017 5 z 5

Fukušima I poté Fukušima I poté Vladimír Wagner

skvělá kniha. doporučuji přečíst všem protijaderným aktivistům, aby si uvědomili, ze jejich zelená politika není nic jiného, než ropný lobbing.
Při těch hospodských kecech o solarech se mi obrací žaludek

07.11.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

je třeba pominout ty kecy, které jsou v popisech o knize a dívat se na to trochu humorněji, než jako na psychologický román. recenzenti, kteří do popisu knihy napsali, že je o jeho cestě domů, na které potkává lidi a sám sebe, knihu nečetli.

06.06.2017 3 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

dlouhe a ctive a propracovane. obzvlaste v posledni casti mi doslo, ze vse bylo asi tak trosku jinak, nez nam prezentovali ...

23.02.2017 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Hahá!:D Takhle jsem se dlouho nezasmál! Můj první vstup k Steinbeckovi a asi ten správný, že?:D
Cítil jsem z toho mix Bukowskiho a Jonassona, které oba miluji, takže mám nového oblíbeného autora.

17.12.2016 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

přistupoval jsem k hovnu skepticky, první část mi přišla slabší (ale pořád lepší než filmy, které z knihy čerpaly), u druhé části jsem ale pravidelně slzel a rozhodně si přečtu další autorovy knihy.

23.10.2016 4 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

wow, weston před koncem, no dobrý no, to už jsem nečekal. plánoval jsem 4 * ale za ten konec je to jasně 5. a na svou dobu.... bomba.

22.10.2016 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

U Vyhnání Gerty Schnirch někdo napsal komentář, že vyhnání Němců byl jedním z největších zločinů českého národa. A já se tedy ptám, který byl větší?
Kniha je perfektně napsaná, na kráse ubírá pouze místy velmi nevhodně zvolené metafory. Kniha je asi 1000x lepší než A já pořád kdo to tluče. Ukládám do knihovny pro potomstvo...

29.09.2016 3 z 5

Cesta pravého muža Cesta pravého muža David Deida

místy příliš populisticky popisuje zobecněné fráze lacinýma hláškama vyčtenýma z romantických trháků, místy sahá jednoduchými větami přímo k srdci - člověka nudí a mrazí zároveň.

09.06.2016 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

toto by si měl přečíst povinně každý, úplně každý. nejprve na základní frontě klid a pak toto dílo.

po pročtení ostatních komentářů se chci vyjádřit takto: co to tu píšete? jak může někomu konec knihy připadat nudný? v tom případě nevíte, o čem byl její začátek! jak může někdo o smutku vylíčeném v této knize mluvit jako o krásném smutku? jste blázni? nebo sluníčkáři? populisté? nebo politicky angažováni?

24.04.2016 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

pro me klasika, kterou by si kazdy mel precist. kdyz jsem cetl poprve, stal se ze me pacifista:)

08.04.2016 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

celistvost popsaneho sveta me nejprve velmi potesila, pak ale kniha ztroskotala na slabych dialozich a divnem konci. ztroskotala se ale primo neda rict, celkem se mi to libilo.

05.04.2016 3 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Pratchett opět projevil schopnost zasadit do konzistentní dějové linie historie Zeměplochy další příběh. Velmi vtipná satira poukazující na neshody mezi církví a vírou.
Začínám pozorovat zvláštní schopnost Pratchetta své knihy zakončovat na několikrát - v místě, kde bych očekával, že je na místě zakončení knihy, obvykle pouze skončí její příběh, pak přichází kupa dalších závěrů v několika dalších kapitolách. Těmi si Terry elegantně otevírá dveře do dalších dílů série.

11.10.2015 5 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Příšerně jednostranně zaměřené na nefiltrované vyjádření autorových postojů. Zajímalo by mě, jestli takový doopravdy byl nebo tím chtěl pouze šokovat. Ze začátku jsem se svíjel smíchy, dokonce jsem si to v polovině dal znovu od začátku, ale pak se to stalo tak jednotvárným, že ač nerad, musím dát pouze 3 hvězdy. Abych však nebyl pouze negativní kecal, musím uznat, že jsem si místy říkal "No do prd...!" a nebo "Néééé:D:D" a nebo "KU...", že na Bukowského opakované a neúnavné naléhání jsem se párkrát solidně cinkl skotskou, ale bez sody, a že jsem na konci litoval, že už jsem to vše četl / slyšel (audiokniha).

28.11.2014 3 z 5

Po stopách všemocných Po stopách všemocných Erich von Däniken

napůl taková klasická populistická snůška keců o pravděpodobně existujících civilizacích / inteligenci a napůl kopa faktů, které se mi nechce ověřovat. jsem rozpolcen mezi hodnocením této knihy jako průvodce filosofií o existenci mimozemských bytostí pro začátečníky a pokusem o sepsání co nejčtivějšího podání alternativní verze dějin. s mnohým z knihy souhlasím, převážně s myšlenkou, že je nesmírně zabedněné a arogantní vycházet z toho, že jsme (byli jsme) jediná inteligence / civilizace ve vesmíru.

09.01.2014 3 z 5