sheldon8410 sheldon8410 komentáře u knih

Kutálí se ze dvora Kutálí se ze dvora neznámý - neuveden

Nejoblíbenější kniha dvouleté dcerky.

27.09.2022 5 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Krásná kniha s krásným obsahem. Autorku sleduju na Instagramu už dlouho, její příspěvky mě vždy pohladí po duši. A stejně tak i tato knížka, napsaná s láskou a respektem k dětem (ale i k rodičům).

20.12.2021 5 z 5

Rodičovština -  Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Rodičovština - Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Jennifer Lehr

Ze začátku jsem byla docela skeptická, asi úplně nesouhlasím se vším, co je v knize řečeno. Ale určitě stojí za přečtení! Moc se mi líbila ta hlavní myšlenka řečená na konci knihy (kapitola "Když už bylo vše řečeno") - děti nejsou náš majetek, ačkoli se tak bohužel často chováme. Určitě doporučuju!

07.09.2020 4 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

Zajímavá kniha o výchově dětí doplněná odbornými poznatky z psychologie. Osobně bych uvítala, kdyby se autorka více rozepsala, místy mi to přišlo hodne stručné, ale na druhou stranu to byl asi účel :) Určitě bych doporučila, přečtené to máte za večer a určitě tam najdete pár námětů k zamyšlení.

14.06.2020 5 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Dávám pět hvězdiček, kniha je hezky jednoduše napsaná a plná zajímavých rad. Některé pasáže se opravdu opakují, ale já to naopak (jako absolutně nezkušený čtenář) oceňuji. Opakování matka moudrosti :) Tak a teď jen počkat, jestli získané znalosti budou fungovat i v praxi....

10.03.2020 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kniha je plná skvěle propracovaných příběhů, které mezi sebou mají plno souvislostí. Navíc s myšlenkou vyjádřenou na konci knihy se plně ztotožňuji :) Zatímco knížce dávám 100 %, tak film má u mě asi tak mínus sto :D

12.04.2019 5 z 5

Kniha plná skvělých myšlenek, které jsou k reálnému životu o dost blíž, než ostatní "sluníčková" motivační literatura, nabádající čtenáře k pozitivnímu myšlení za každých okolností. Měla jsem strach z těch sprostých výrazů, kterých je kniha plná a o kterých jsem tu mezi hodnocením četla, ale nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem si to přečetla v angličtině, kde mi ta sprostá slovíčka tolik nevadí (asi síla zvyku ze všech těch filmů a seriálů :)). Líbilo se mi, že je to napsané hezky jednoduše a že je tam plno různých příběhů a přirovnání. Prostě super čtení i pro lidi, který motivační literatura moc nebere.

24.02.2019 5 z 5

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Když jsme to s dcerou četly poprvé, přišel mi text až moc stručný, víc obrázků než textu a docela mi to vadilo. Ale pak jsem za nějakou dobu viděla tuto pohádku v televizi a nakonec jsem byla ráda, že kniha je oproti filmu stručnější a Krtek v ní není takový lump, který například schválně provokuje lva, zlobí slona apod.
V knížce naštěstí Krtek zůstal dobrákem, jako si ho pamatuju ze svého dětství z ostatních knížek.

09.04.2023 4 z 5

Krtek na návštěvě Krtek na návštěvě Kateřina Miler

Původně jsem byla trošku skeptická, přece jen jsem "odkojená" na originálech od Zdeňka Milera, ale dceři se knížka moc líbí a mně nakonec taky, na odlišné ilustrace jsem si zvykla a ten příběh je krásný - jednoduchý, ale přitom poučný. Navíc jak píše paní v komentáři níže - doslov od autorky mě taky dojal :)

03.02.2023 5 z 5

Školák Kája Mařík 6. díl Školák Kája Mařík 6. díl Felix Háj (p)

Kdybych neměla Káju tolik ráda z těch prvních dílů, tak bych to už možná ani nedočetla. Už to jaksi není ono... Kája a Zdeňa jsou stále "čisté duše", ok, s tím nemám vůbec problém, ale proč musejí být všichni ostatní tak špatní? Hlavně na konci knihy na tom večírku, všichni taaak zkažení, jen Maříkovi dokonalí...

12.09.2022 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Na tuto knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem tomu moc ráda. Určitě si od autorky ještě něco přečtu. Moc se mi líbilo střídání dvou dějových linek a to, jak do sebe postupně všechno zapadalo. Na můj vkus to však bylo napsáno až příliš hovorově, nespisovně, sem tam se tam objevila sprostá slova... Ale je fakt, že to aspoň znělo, jako by vám příběh vyprávěla kamarádka u drinku :)

07.07.2022 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Své hodnocení musím rozdělit na dvě části: ilustrace a text.
ILUSTRACE - dávám jednu hvězdu, protože jsem na ně asi moc konzervativní, místy jsem je ale opravdu nedávala. Z celé knížky mi přišly vtipné asi jen dvě, u zbytku jsem jen protáčela oči v sloup. Nevěřím tomu, že takový styl humoru by rozesmál nějaké dítě (předpokládám, že cílová skupina čtenářů této knížky by měly být děti), navíc sexuální narážky podle mě do dětské knížky taky nepatří. No a vrcholem všeho ta zastřelená sova... Bez komentáře.
TEXT - dávám hvězdy tři. Kniha je nádherně napsaná, opravdu krásným jazykem. Jen jsem byla už dost alergická na slovo "neposlušný". Přitom Brouček byl jen obyčejné zvídavé dítě. A když pak už jen "svítil, na nic nedbal a ničeho si nevšímal", přišlo mi ho strašně líto, že tu svoji zvídavost potlačil a vzdal se.
Ale jinak opravdu krásné čtení, ač smutné. Už odmalička, když vidím kvést chudobky, tak si na Broučky vzpomenu.

05.04.2022 2 z 5

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Další super knížka o respektujícím rodičovství, která, na rozdíl od těch ostatních, co jsem četla, obsahuje dvě témata navíc, která jsou při výchově velmi důležitá:
1. Rozdíly ve výchově chlapečků a holčiček.
2. A to, že jak se k dětem chováte odmalinka, velmi souvisí s tím, jak se k vám děti budou chovat v pubertě.
Určitě stojí za přečtení.

08.11.2021 5 z 5

Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Laura Gutman

Na tuhle knihu jsem asi moc málo "alternativní" :) ale pár zajímavých myšlenek jsem tam určitě objevila (hlavně kapitoly 8. Děti a jejich právo na pravdu a 9. Vymezení hranic a komunikace). Na druhou stranu pasáže o porodu v nemocnici se mi zdály příliš negativní (i když těžko říct, třeba to mají v Argentině opravdu horší). No a na časté zmínky o "maskulinní společnosti" jsem asi zase moc málo feministka :)
Ale jinak je to zajímavá kniha a jsem ráda, že jsem na ni narazila.

06.07.2020 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Hodně zajímavá knížka plná námětů k přemýšlení. Vlastně ani nevím, jestli je se šťastným nebo smutným koncem...

29.04.2020 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha je sice plná zajímavých myšlenek, ale nelíbil se mi styl vypravování - nekončící dialog mezi vypravěčem a mnichem. Ke konci mě už dost iritovalo to, jak vypravěč mnichovi neustále skáče do řeči buď otázkami, na které by dostal odpověď, kdyby byl trpělivější posluchač, nebo svými rádoby vtipnými komentáři, které s tématem neměly nic moc společného. Ale na druhou stranu asi chápu, že autor chtěl docílit toho, aby si čtenář připadal tak, že si s tím mnichem povídá sám...

06.01.2020 3 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Ideální čtení na léto. Průměrným angličtinářům doporučuju přečíst si to v originále, je to hezky napsané a lehce se to čte. Je tam dost vtipných momentů a hlavní hrdinka mi byla sympatická, prožívala jsem celý příběh s ní :) Prostě super oddechovka.

18.08.2019 5 z 5

Na odreagování dobrá kniha, ale bohužel jsem před ní četla Analfabetku a Staříka, takže mi to přijde všechno "na jedno brdo" a nic nového mi Zabiják vlastně nepřinesl..

28.05.2019 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Po přečtení této knihy mám chuť zajet k babičce na půdu a najít tam psací stroj po dědovi :) Psací stroj jako jediný spojovací článek všech povídek byl originální nápad!
Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity a nevěděla, jestli se mi kniha líbí nebo ne (příště už si nebudu číst hodnocení knížky před tím, než si ji celou přečtu :)), ale konečný dojem mám dobrý. Povídky byly sice kratičké, ale dokázaly vtáhnout do děje. Super oddechovka, třeba na cestování do práce!

27.01.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Z této knihy mám trochu rozporuplné pocity. Obecně poezii jsem zatím nepřišla na chuť, ale i tak si nejsem jistá, jestli se Mléko a med dá do poezie vůbec zařadit. Možná ale jen nemám to správné umělecké cítění :) Každopádně je kniha plná zajímavých citátů, ve kterých se můžou najít čtenářky, nacházející se v různých životních situacích..

11.01.2019 3 z 5