Sharona73 Sharona73 komentáře u knih

Zakázaná láska Zakázaná láska Petra Karasová

Tak dobře, na pět hvězdiček to skutečně není, ale jinak se to četlo docela dobře i díky délce knihy. Když pominu historické nepřesnosti, máme to celkem zajímavý příběh.
Kupodivu se od těch dob mnoho nezměnilo. Cesta za tím pravým je stále stejně trnitá, ačkoli místo vynuceného snatku, platíme za naši vlastní, zbrklou volbu.¨
Přiznávám, že by mě docela bavil prequel. Třeba jak se Petronela a Miroslav náhodně setkali a ještě netušili, že to není naposled.

06.08.2019 4 z 5

Sabagiro už ne! Sabagiro už ne! Martin Surovec

Ačkoli jsem procestovala téměř celý svět, cestopisy nečtu. Tady jsem udělala vyjimku a nelituji. Knížka se dobře četla, byla zajímavá i vtipná. Bohužel, mizerná kvalita fotek to dost kazila, ale ne tolik, abych odebrala celou hvězdičku.

15.07.2019 5 z 5

Ospalá slovanská díra Ospalá slovanská díra Petr Jaroněk

Tak tahle kniha mě bavila. Přiznávám, že jsem byla zpočátku dost skeptická, ale přibližně od padesáté stránky jsem se začetla a knihu dokončila jedním dechem. Zajímavé prostředí i doba, sympatický hlavní hrdina a zejména neobvyklé zpracovaní slovanských legend, to vše popsané krásným jazykem. Uplně nejvíc se mi líbila poslední část.

13.07.2019 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Nečekala jsem nic zvláštního, ale byla jsem mile překvapena. Ačkoli nejsem cílová skupina, chytlo mě to od první stránky a knihu jsem neodložila, dokud jsem nedočetla. Nádherně vytvořený svět, sympatičtí hrdinové a navíc kouzelné ilustrace. Rozhodně doporučuji.

13.07.2019 5 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Nic podobneho jsem nastesti nezazila, proto jsem hlavni hrdinku naprosto nechapala. Konec sice dobry, ale divny. Ona ho snad jeste litovala. Hezky napsane, jeji knihy mam rada, ale vesele cteni to rozhodne neni.

24.02.2019 4 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Knizky Simony Monyove jsou vetsinou kratke, psane lehkou, humornou formou, ovsem malokdy konci stastne. Casto nad nimi premyslim jeste dlouho po precteni. Proste ze zivota.

10.02.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Dalo mi praci se zacist a asi nejsem tak nadsena jako ostatni, ale kniha se mi libila arozhodne bych ji doporucila.

09.02.2019 4 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Krasna kniha, cetla jsem ji nekolikrat.

09.02.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tohle normalne nectu, ale po pocatnim osivani jsem precetla celou serii jednim dechem.

01.02.2019 5 z 5

Žežicha se neříká Žežicha se neříká Ester Stará

Jelikoz je ma dcera dvoujazycna, mame doma nekolik logopedickych knih a k tehle se rada vracim.

21.01.2019 4 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Knizka mi byla doporucena, tak jsem ji docetla a stale cekala, ze se neco stane, nejaka poradna zapletka. Bohuzel byla stejne hloupa na konci jako na zacatku. Vycet veci, ktere me stvaly byl nekonecny. Nepochopitelne preskakovani z pritomneho casu, do casu minuleho a dokonce i budouciho. Ve druhem dile dokonce zmena z Ich-form na Er-form. Proc proboha? Cela knizka je vypravena formou rozhovoru, ale dialogy jako by se bavili dva pacienti z bohnic, slovo miluji te tam bylo 1023x (asi). Takhle nikdo nemluvi. Kdyby se to jmenovalo, "Denicek pubertacky", tak by to bylo trefnejsi. Nechapu proc to bylo oznaceno jako eroticky roman? To uz jsem cetla vic erotiky v poradne v Bravicku. Vubec nechapu, ze to bylo vydane a dockalo se to dokonce i tretiho dilu. Cetlo se to jako neco, co napsala sexualne frustrovana urednice a pak si to vytiskla v deseti kopiich pro kamosky.

16.09.2018 odpad!

Opuštěné...a konečně šťastné Opuštěné...a konečně šťastné Marie Formáčková

Tohle by měla být povinná četba. Nádherná kniha.

04.05.2020 5 z 5

Dřív, než půjdem spát Dřív, než půjdem spát Petr Wagner

Spis pro mensi deti. Dcera ji miluje.

14.01.2020 5 z 5

Něco si přej! Něco si přej! Tereza Barvíková Marková

Je mi trapné dávat začínající autorce špatné hodnocení, tak se raději jen omezím na komentář. Nedočetla jsem. Autorka začne vyprávět v přítomném čase, po několika odstavcích přejde bez jakéhokoli důvodu do minulého a aby se to nepletlo, začne to později nějak podivně kombinovat. Bylo to tak rušivé, že jsem se prostě nemohla začíst.

20.10.2019

Dopad obyčejných zvláštností Dopad obyčejných zvláštností Dominika Veselá

Kniha od které se prostě nedalo odtrnout. Málo kdy se stane, že by mě něco tak bavilo od první stránky až to té poslední. Ještě nějakou dobu po přečtení jsem jezdila prstem po čtečce a doufala, že třeba objevím bonusovou kapitolu. Tuto knihu mohu jen a jen doporučit. Každá cílová skupina si v ní najde to svoje. Fantasy, detektivka, šílený vědec. Dokonale vykreslené postavy, zajímavé prostředí.

29.09.2019 5 z 5

Bibiana píská na prsty Bibiana píská na prsty Ivan Binar

Nechapu pro jakou cilovou skupinu to bylo mysleno. Deti to nejspis nepochopi, dospeli sahnou po necem jinem.

08.08.2019 odpad!

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Zrejme moje nejoblibenejsi prevypraveni krasky a zvirete, Bohuzel pribeh byl zbytecne prekombinovany a chvilemi jsem opravdu nevedela co to ma znamenat. jednodussi pribeh by byl mnohem ctivejsi.

12.02.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Tuhle knizku jsem zacala cist pouze kvuli vyzve, ale jsem moc rada, ze jsem to udelala. Precetla jsem ji jednim dechem a muzu doprucit.

10.02.2019 5 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Tereza Richter

Od knihy jsem nic moc necekala, proto jsem byla prijemne prekvapena. Styl by sice jeste potreboval vybrousit, ale dej prijemne plynul a kniha rozhodne stoji za precteni.

09.02.2019 4 z 5

Umělec v domácnosti aneb Příběhy, které nevymyslíš Umělec v domácnosti aneb Příběhy, které nevymyslíš Eliška Neužilová Kovalská

Nechapu ta nizka hodnoceni. Knizka je ze zivota, psana lehce humornou formou. Mozna je to tim, ze jsem cilova skupina, mam podobne stare deti a u vetsiny pribehu jsem rada, ze v tom nejsem sama. Tato kniha je nejenom oddychovym ctenim na dovolenou, ale i vzpruhou, kdykoliv mate pocit, ze tohle se deje jenom vam. Rozhodne ji muzu doporucit. I ten, kdo ma knihovnu nacpanou klasiky a cte Vergillia v originale, si muze obcas precist neco lehciho.

01.02.2019 5 z 5