ses3 ses3 komentáře u knih

Četla jsem poprvé před více než deseti lety a tehdy se mi moc líbila. Teď jsem otevřela znovu trochu s obavami, že už to nebude ono, ale opět jsem byla uchvácena a to, I když často autor naznačuje, jak Dana epizoda cesty dopadne.

23.11.2020 5 z 5

Autora jsem až do přečtení této knihy sledovala na facebooku, ale tato kniha to změnila. Pro mě velké zklamání. Mohlo to být pěkné psaní, kdyby se autor snažil méně velebit pití alkoholu (samotné pití mi nevadilo, ale přišlo mi, jak kdyby se autor chlubil, kolikrát měl kocovinu) a být vtipný za každou cenu. Trochu to zachránil konec knihy, kde je víc poutavých popisů než trapných vtipů a stakanů, takže jsem rozhodnutá přečíst si i něco jiného. Ale teď potřebuji určitě pauzu.

15.11.2020 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nerada čtu knihu dvakrát, ale když jsem tuto knihu koupila příteli, protože ji nečetl a mně se moc líbila, tak jsem se do ní pustila asi po pěti letech znova a i když jsem věděla, co přijde, stejně mě znovu uchvátila. Vždy, když si vzpomenu na ten konec, tak mě mrazí.

03.04.2017 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Začátek se mi líbil moc, pak to trochu ztrácelo na napínavosti a už jsem jen čekala, jak to dopadne. Ale vlastně to ani nedopadlo...

09.01.2021 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha se mi moc líbila, je čtivá, respektuje reálie té doby a zavedla mě alespoň virtuálně do dalekých krajů, kam se v této době člověk jen těžko dostane.

31.10.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

V práci se kvůli filmu strhla diskuze k této knize, tak jsem si řekla, že si ji přečtu. Kniha je velmi čtivá, ale upřímně se mi zdá, že to, jak moc jsou osudy propletené, je neuvěřitelné a vlastně až směšné. Za mě příjemné oddechové čtení, které bych doporučila, ale znovu ji číst nemusím.

06.10.2020 3 z 5

Autor opět nezklamal a moc se mi líbí, že v této knize komentuje ne jen historii, ale zejména současné politické dění.

22.05.2020 4 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Dostala jsem knížku jako dárek od maminky, která věděla, že se mi večerníček líbil. Konečně jsem se dostala k tomu, že jsem si ji přečetla celou od začátku až do konce, i když jednotlivé příběhy jsem si četla i dřív. Moc hezké, nejvíce se mi líbí úvahy Ludvíčka. :-)

21.03.2020 4 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Upřímně se mi kniha moc nelíbila, hodně těžce se mi četla. A i obsah mi přišel trochu neuchopitelný. Připadalo mi, jako by se autor o pěti minutách života rozepisoval na sto stranách, aby dopodrobna popsal všechny pocity a myšlenky. Kafka se mým oblíbených autorem asi nestane i když jsem knihu dočetla hlavně proto, abych měla splněnu ve výzvě kolonku "kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů" :-)

24.06.2017 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha se mi moc líbila, ale když jsem se zamyslela, tak vlastně nevím, proč. Je to takový jednoduchý, normální příběh. Tak asi, že je to dobře napsané. :-)

21.11.2020 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Knihu jsem přečetla proto, že se mi hodila do letošní výzvy a i když bych to možná neměla říkat nahlas, je to první kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetla. Ale rozhodně není poslední, je čtivá, děj je zajímavý a líbí se mi, že vlastně nutí čtenáře, aby měl rád vlastně zápornou postavu.

22.05.2020 4 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Kniha mi byla doporučena, ale upřímně se mi moc nelíbila. Asi je to nejen kniha "žánru, který obvykle nečtu", ale také kniha "žánru, který nebudu číst ani nadále". Chápu, že někomu může přijít pokroková, pro mě je to tlachání o ničem.

04.12.2018 1 z 5

Po Analfabetce, která mi přišla slabší opět moc pěkná kniha od tohoto autora. Zase je to trošcku něco jiného, i když styl se nezapře. Zasmála jsem se a knihu jsem přečetla jedním dechem.

18.03.2018 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Upřímně jsem čekala něco víc, přišlo mi to dost průměrné.

14.01.2018 3 z 5

Autor nezklamal a kniha mě i přes svoji absurditu bavila od začátku až do konce. Určitě si koupím i Zabijáka (Staříka jsem četla vloni).

24.10.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tohle byla moje první kniha od tohoto autora a celkově se mi líbila. Byly pasáže, které jsem četla jen proto, abych se dostala dál, ale i takové, kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jen mám pár ale. Určitě mi také nesedělo, že každá druhá postava v této knize byla homosexuální (ja určitě tolik kamarádů qayů jako Erika nemám). Navíc nemám upřímně ráda lidi, kteří kouří zejména tam, kde se to nesmí a jen pro svoje postavení jim to projde (ale budiž). Přišlo mi i ujeté, jak všichni Erice připomínali to "výročí". A ještě jedna poznámka, ale to spíš na překlad. Nechápu, proč když je kniha psaná v češtině a Erika se svojí sestrou mluví slovensky, proč není text skutečně ve Slovenštině, když je to navíc pár vět. Věta "Erika mluvila slovensky", když text pokračoval v češtině mi trochu kazila dojem. Takže abych to shrnula. Ráda si od autora přečtu i další knihy (tato byla má první), ale na plný počet hvězdiček to není.

08.04.2017 4 z 5

Knížka byla podle očekávání čtivá a vtipná. Jen konec trochu melancholický, ale dojem se upevnil rozhovorem s autory na konci knihy :-)

17.11.2016 5 z 5

Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, ale přišlo mi, že se autorka snaží být vtipná za každou cenu a občas mi kniha přišla trochu nepřehledná (v národním obrození se úplně neorientuji, což se možná u čtenáře takové knihy předpokládá)

23.12.2022 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu miluji už od dětství a postava malého prince je prostě nádherná. Překvapivě se líbilo i měmu příteli, který mi ji koupil, protože ví, jak se mi líbí a četli jsme si ji spolu.

03.04.2017 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Opravdu silný příběh. Nemohla jsem se vůbec odrthnout. Nemohla jsem uvěřit tomu, že by to tak někde mohlo fungovat. Přečteno jedním dechem.

05.02.2017 5 z 5