Seiers Seiers komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

(audiokniha) Tak za mě tedy ne. Policejní tým, vykreslený téměř jako parta mentálně postižených alkoholiků mě skutečně neoslovil. A odpovědi typu: "Aha, jo.", "Jo, aha.", "Co? Aha!" celý text pouze dorazily. Jedna hvězda pro Špalkovou a víc ani ň.

22.06.2017 1 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Výborný závěr celé trilogie. Fin i Marsaili mi budou určitě chybět.

04.01.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

V dnešní záplavě detektivek na trhu jistě svěží vítr. Určitě si pořídím i další případy Kim. Oproti jiným čtenářům mně nesympatická hlavní hrdinka nebyla. Jen mě občas zarazila volba slov (nejen slavné otočené oči k nebi). Určité věty byly kostrbaté. Samozřejmě netuším, jak vypadá anglický originál a jestli se něco "neztratilo v překladu". Ale zápletka byla zajímavá, děj svižný, konec překvapivý. Já byl spokojen.

06.12.2016 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

DD opět nezklamal. Kam se hrabou severské krimi, často přitažené za vlasy. DD se blíží realitě práce policie jako málokdo.

09.05.2018 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Omylem jsem tento výtvor zařadil ve čtenářské výzvě jako knihu od českého autora. Bohužel se autor ukázal jako nastrčená figurka a celé dílo patří svým obsahem spíše do kategorie kniha pohádek. No a po literární stránce? Není co hodnotit. Učiněná katastrofa.

30.10.2017 odpad!

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

(audiokniha) Petra Špalková se výborně poslouchá, jednoznačná hvězda za přednes. Se samotným příběhem je situace horší. Kniha popisuje, kterak Pat a Mat, jako členové policejního aparátu, vyrazí za dopadením vraha šestiletých holčiček. I užijí si hodně dobrodružství, potkají dokonce prasátko a Ježíška, stále však zůstávají věrni své pověsti amatérů, nešiků a naivních hlupáčků. Pro mě jasné potvrzení, že na "severu" existují top autoři Nesbo, Kepler, Larsson, Mankell, Dahl, a dál už raději NIC.

09.10.2016 1 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

No, nic moc. Čekal jsem tedy rozhodně víc. Asi nejvíce mi vadilo množství postav a závěr mi připadal dost odfláknutý. Zlatá "Dívka ve vlaku".

04.10.2017 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

(audiokniha) Na kolabující pražské dopravě člověk hledá těžko cosi pozitivního. A přesto se něco najde. Posledních čtrnáct dní se mnou cestoval Igor Bareš, Carl Morck a celá parta z Oddělení Q. A přinesli do kabiny naprostou pohodu, solidní příběh a překvapivé rozuzlení. Na konci jsem i litoval, že kniha skončila. Složka 64 určitě stojí za přečtení / poslech.

13.06.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Čtivé, zajímavé, lehce morbidní, vlastně téměř dokonalá detektivka. Avšak způsob odhalení padoucha formou vytažení králíka z klobouku? Tohle se mezi světovou špičkou prostě nedělá.

04.06.2017 4 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Poklidná detektivka, která detektivkou vlastně ani není. Pachatele znáte a dokonce mu i fandíte. Příběh vyšetřovatelky se dal tušit od poloviny knihy a ničím nepřekvapil. Na Grahama Mastertona, proslulého autora hororů, spíše umírněná kniha. Ale četla se dobře.

17.04.2017 4 z 5

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Za mě naprostá spokojenost. Takhle by zřejmě psal James Hadley Chase v jedenadvacátém století. Postupný rozklad rodiny mířící k osudnému střetu, jistá forma nadhledu v přítomnosti ex post pátrajícího literáta, či myšlenka, zdali měl samotný čin cenu a nebude se po x letech opakovat. Vlastně klasické Pyrrhovo vítězství.

23.11.2016 5 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Dobře vymyšleno, solidní zápletka, ale nudil jsem se.

18.11.2016 3 z 5

Milenci Milenci John Connolly

Příjemné čtení - Parker ve formě, postavy super, darebáci rovněž. Po Zabijácích nečekané překvapení.

09.10.2016 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Paráda. Deaver je poctivý řemeslník zvládající svůj obor na té nejvyšší úrovni. Je o něm známo, že investuje nemalý čas do detailní rešerše, a necucá si děj z prstu. I když jsem nad některými kouzly kroutil nechápavě hlavou, uvěřil jsem. A vůbec nevadilo, že vedlejší postava (Kara) šoupla Amélii tentokrát do kapsy.

07.09.2016 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Svižná nenáročná detektivka. Masterton nezapře kořeny v hororovém žánru - tady se dost vyřádil. I když pachatele každý lehce uhádne, styl vyprávění nutí číst dál a dál. Za závěr však hvězda dolů. Čeho je moc, toho je příliš. Mám rád detektivky - ne pohádky.

25.08.2016 4 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš J. D. Robb (p)

Kniha je neuvěřitelně užvaněná, nejhorší však je absence jakéhokoli napětí. Neustále se řeší nesmysly nesouvisející s dějem a nad některými dialogy člověk nechápavě kroutí hlavou. Perel jako: "Proč mi koukáš na zadek?" - "Protože ho máš." je kniha doslova plná. Zatím nejhorší "Eva" co jsem četl.

26.04.2018 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Asi to nejslabší, co jsem od HH četl. Kniha mě nedokázala vtáhnout do děje, příběh byl nudný a rozvláčný. S žádnou osobou jsem se nesžil, nikomu nefandil. Na detektivku mi chybělo na stránkách to nejpodstatnější - napětí. A samotný příběh? Pokud uvěříte na útok lidožravého žraloka na Slapské přehradě, pravděpodobně nebudete mít problém. Já ale stojím nohama na zemi.

31.05.2017 3 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Od Childa jsem četl už mnohem lepší kousky.

01.04.2017 3 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Místo "požitků" "počitky", či absence "ň" nahrazeného "Ò" - to jsou pouze částečky nepovedeného formátování nakladatele do formátu MOBI. Technikálie? OK - beru! Ale samotný příběh? Nevím jak ostatní čtenáři, ale já sledoval vyšetřování vedené Bob Saint-Clarem (to v lepším případě), nebo arogantním týpkem, utápějícím se ve vlastní logičnosti - nelogičnosti. Nuda, změť, zmar. A fňukání nad vlastní minulostí. Nic víc si z této knihy neodnesu.

02.01.2017 1 z 5

Děti boží Děti boží David Hidden

(audiokniha) Pohodová akční jednohubka, u které nemusí člověk moc přemýšlet. Pan Žák opět dokázal, že mu audioknihy "sedí". Co se týká obsahu, není to taková lavina nechutností a perverzností jako Děs. Stejně jako jiní čtenáři / posluchači, i já bych ocenil propracovanější závěr, ale autorův styl je specifický a Agatha Christie z něho asi nevyroste.

23.12.2016 5 z 5