SedllY SedllY komentáře u knih

Prázdnota Prázdnota Michaela Merglová

Na mě to prostě vůbec nefungovalo.. Přiznávám, zase jsem se jednou nechal nalákat krásnou obálkou. Čekal jsem cyberpunk, promyšlený svět v ne moc daleké budoucnosti, zábavné postavy, akční scény jak z filmu. Bohužel jsem nedostal nic z toho. Mimochodem, tahle kniha má dost trefný název. :)
Nemůžu si pomoct, autorka píše vcelku fajn povídky(sem počítám i trilogii Píseň o čemkoliv), ale jak jde o něco delšího, jde to z kopce. Třeba mě jednou vyvede z omylu, budu jen rád.

12.05.2023 2 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Pro mě jedna z nejočekávanějších knih u nás roku 2023. Bohužel velké zklamání. Nesbovi už v téhle sérii prostě dochází dech a jde to cítit, hlavně z první poloviny. Kvalitou bych knihu zařadil na předpředposlední místo, hned za Šváby a Netopýra.
A tak si říkám, Nesbáku, měls tuhle sérii ukončit skvělým dvanáctým dílem, Nůž.

10.05.2023 3 z 5

Alias Alias Brian Michael Bendis

Celkem fajn, ale po těch všude pochvalných recenzích jsem čekal něco extra, což nepřišlo.. Možná to bude i tím, že nejsem zrovna fanoušek Marvelu. Baví mě jen Punisher.

30.04.2023 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Průměrná fantasy plná nesmyslů, často strašných spojení slov a děsných(avšak nejspíš hrozně originálních) jmen.
Pokud dokážete úplně vypnout, nejspíš si příběhy užijete, kniha se čte fajn. Ale co, je to fantasy, tam je přece možné úplně vše.. :D

18.04.2023 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Celkem fajn prvotina autorky. Začátek hezky navnadí, ale pak se bohužel po většinu knihy skoro nic neděje. Poslední třetina knihy by byla skvělá, ale celkem se vleče, což je škoda. Největší minus je hlavní hrdina, ten mi byl po celou dobu úplně u zadku. Ich forma v tomhle podání spíš ne.
Každopádně se brzo vrhnu na další knihy Sněgoňové, snad to bude jen lepší. :)

09.04.2023 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Fajn, milá knížka. Hlavního hrdinu si časem i oblíbíte, což neplatí o dětech z domova(ne sirotčince), ty si totiž zamilujete hned! :)
Plný počet dát nemůžu, na můj vkus autor až moc tlačí na pilu. Už dávno nejsme v minulém století, ale beru, že neandrtálců je v naší společnosi stále dost.
A víte co? Z téhle knihy by byl úplně parádní animák. Třeba se jednou dočkáme.

30.03.2023 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Čekal jsem daleko víc. První polovina knihy byla příšerně nudná, jak kdybych četl učebnici fyziky. Druhá polovina už za něco stála a celkem se mi i líbila.

22.03.2023 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Oproti druhému dílu zlepšení, ale pár věcí mi u Cartera začíná vadit. Snad se s dalšími díly zlepší a možná to někdy bude i na plný počet.

16.03.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

2.díl je lehce slabší, ale stále super. Těším se na další pokračování.

09.03.2023 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Začátek byl super, Bobbi i Jimmy G mě dost bavili. S přehledem nejlepší část knihy byla hádka Jimmyho G s energetikem Tedem, to jsem hltal slova a málem nedýchal, vyloženě Meisterstück. :)
Tak jsem si říkal, jo, tohle bude zas jedna z těch super knih, kterým ostatní nerozumí, nebo jim nesedla do vkusu, tempa, chuti, nálady, teploty, ročního období. Ale ne, pak přišla dlouhá část knihy, kterou mě King absolutně nudil, nechtělo se mi číst dál a už v polovině jsem věděl, že se Tommyknockeři přidají k nejhorším Kingovkám, společně s Pulsem a Holčičkou, která měla ráda Toma Gordona.
Konec celkem ušel. Škoda, tahle kniha měla ambice být daleko lepším kouskem.

20.02.2023 3 z 5

Ragnarův spár Ragnarův spár William King

Trochu slabší než 1.díl. Asi se nestanu fanouškem tohohle Kinga. Kéž by knihy o W40k psal někdo jiný, lepší.

29.01.2023 3 z 5

Hvězdný vlk Hvězdný vlk William King

Nečekejte nic převratného, nic extra promyšleného. Srovnal bych to třeba s knihami ze světa Warcraftu, Starcraftu. Prostě fajn akční oddechovka. Já se bavil.

19.01.2023 4 z 5

Celkem fajn, pohodové čtení.
Celou dobu jsem si připadal jak na pivu s dobrým kámošem, který mi vypráví, co zažil.

12.01.2023 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Až na pár vyložených hovadin super kratší oddechovka.

08.01.2023 4 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Delší, nudnější a za mě o dost míň vtipu, než v prvním dílu.

04.01.2023 3 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

První polovina super, druhá průměrná.. Ale i tak super díl a těším se na další.

13.11.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Moc příjemné čtení. Addie si hned zamilujete a budete jí fandit. Jediné mínusy bych viděl ve slabším středu knihy a až moc krátkých kapitol, pár delších by knize jen prospělo.

05.11.2022 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Čekal jsem od téhle knihy dost, ale kdo by nečekal, když je všude takový hype? A výsledek? Skončil jsem v polovině a už nechci číst dál, nic mě netáhne. Je mi úplně jedno, jak tahle ukecaná blbina z prostředí Alexandrijské knihovny dopadne. Svět, magie a celek za mě vůbec nefunguje. Uděláte nejlíp, když sáhnete jinde.

21.10.2022 1 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Ze začátku dost chaotické, avšak s přibývajícími stránkami lepší a lepší. Rozhodně budu pokračovat.

01.10.2022 4 z 5

Rjómen Sukuna Rjómen Sukuna Gege Akutami

Na tuhle mangu jsem viděl všude samou chválu, mě však moc neoslovila, přijde mi průměrná a ne nepodobná mangám Bleach, Naruto. Nicméně zkusím ještě dva díly. Zatím 3/5 *.

27.09.2022 3 z 5