SedllY SedllY komentáře u knih

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

Čekal jsem trochu víc. Na šestidílnou sérii Zámek a Klíč to nemá ani náhodou.
Nejlepší část byla samozřejmě se Sandmanem.. :)
Nejslabší ..jak vojska bledých čet..
Abych nekončil moc negativně, tak kresba je opět naprosto dokonalá! A už dlouho jsem si tak neužil galerii obálek na konci komiksu. Pro fanoušky je Zlatý věk povinnost.

23.08.2022 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Na začátku jsem měl menší pochyby, ale stačila chvíle a hlavní postavy mi přirostly k srdci. Arlen, Leesha i Rojer jsou super a těším se na jejich další dobrodružství.

26.01.2022 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Eragon je pro mě láska už od mládí. Na tuhle Paoliniho knihu jsem se tudíž moc těšil a bohužel mě moc nebavila. Chvílema opravdu nuda, chvílema celkem fajn čtení. Jako celek ne víc jak 3/5. Nad dalším dílem budu uvažovat až vyjde.

09.01.2021 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Taková Bible (pohádka) pro hráče, ale i nehráče. Čekal jsem trošinku více.. Chyběl mi tam nějaký zrádce, přecejen šlo o pořádné jmění a lidé dokážou udělat cokoliv i za mnoho méně. Nicméně kniha se čte úplně sama.

24.03.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Netopýr je druhou knihou (po knize Syn), kterou jsem od J. Nesba četl a opět mohu hodnotit pouze jako průměr. Skoro 400 stran, z čehož většina mi přišla jako bezduchá výplň. Konec dobrý, avšak na můj vkus rychle utnutý. Další díl s H.Holem možná někdy v budoucnu zkusím, ale nejspíš až nebudu mít co číst.

26.01.2018 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Jednoduché čtení pro mladší i starší, které ve čtenáři zanechá stopu. :) Nejvíce se mi líbil 1. příběh netvora. Ilustrace parádní, krásně dokreslují ponurý děj.

04.09.2017 4 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Začínám se bát, že po dočtení téhle série už mě moc jiných(slabších) komiksů bavit nebude.. Tohle je prostě bomba! :)

21.08.2017 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Daleko lepší, promyšlenější než 1. díl. Konečně vše dávalo smysl a nebylo to přeplácané.. :) Ale pro mě je číslo 1 Batman od S.Snydera.

05.02.2017 4 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Parádní ukončení trilogie, avšak první díl(Finální říše) za mě z trilogie jasně nejlepší.. Fakt je škoda, že nejlepší postavu Sanderson sejmul už v právě v prvním díle.

17.12.2016 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Tohle jsem jako malý četl několikrát a až bude čas, tak si milerád knížku zopakuju.. :)

08.10.2016 5 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Přiznám se, že jsem od toho čekal trošku více.. Možná po x-tém přečtení hodnocení změním.
Celkově málo akce, děje. Kresba se mi líbila.
Watchmeny to podle mě nepřekonává. :)

03.05.2016 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Náročnější čtení, ale rozhodně stojí za to se tím popisováním krajiny občas prokousat! :)

07.02.2016 5 z 5

J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien

Krásný box. Kvalitní, nádherné zpracování jednotlivých knih! Vřele doporučuji. Povinnost pro každého milovníka fantasy!

30.11.2015

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Dokonalý díl to rozhodně nebyl.Dost nudných pasáží.Kvůli neustálému skákání z místa na místo jsem se chvílemi ztrácel a na celkovému dojmu z knihy to akorát ubralo..
Avšak poslední dvě kapitoly byly naprosto strhující a já nemůžu zhodnotit závěrečný díl,a tudíž celou sérii,jinak než 5 hvězdami!

09.11.2014 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Důležité je,aby knížka dokázala po pár strankách vtáhnout a nepustit a tahle kniha/série to u mě dokázala naprosto bez problému.Hodně z vás může tvrdit,že je to příběh jak pro děti,možná že i je,ale mě to prostě baví a o to jde především!

15.07.2012 5 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Průměrná sbírka povídek. Znovu bych si přečetl jen Tvůj hlas a Pět otázek.

16.05.2024 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo bych přirovnal ke knize Metro 2033. Skvělý nápad, slušný začátek, ale absolutně nevyužitý potenciál, slabé postavy.. Další díly číst ani nebudu.

27.09.2023 2 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

S každým dílem slabší a slabší, neustálé opakující se popis doutníků a neskutečné síly pythonů už čtenáře jen vyloženě prudí. Urychlený závěr tomu taky moc nepomohl.

25.07.2023 2 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Fajn, milá knížka. Hlavního hrdinu si časem i oblíbíte, což neplatí o dětech z domova(ne sirotčince), ty si totiž zamilujete hned! :)
Plný počet dát nemůžu, na můj vkus autor až moc tlačí na pilu. Už dávno nejsme v minulém století, ale beru, že neandrtálců je v naší společnosi stále dost.
A víte co? Z téhle knihy by byl úplně parádní animák. Třeba se jednou dočkáme.

30.03.2023 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Až na pár vyložených hovadin super kratší oddechovka.

08.01.2023 4 z 5