Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Tak si jen letmo přečtu další román s LGBT tematikou, ať mám o co obohatit besedy pro dospívající...a ono ne, sakra, ono je to vynikající!!! Ono mě to totálně pohltilo!!! Wow...

09.11.2021 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Miluju Timothyho Blakea i Jacka Heatha! Dvojka lepší než jednička a netrpělivě očekávám třetí díl.

30.08.2021 5 z 5

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Moc povedená kniha, která nenásilně ukazuje, jak důležité je najít si čas na čtení, na čtení dětem a na děti vůbec! Tleskám!!!

11.08.2021 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Ach jo...prostě King láska! Hlavně ty starší klasiky. Pytel kostí jsem četla až teď a vyšplhal se v žebříčku ihned mezi moje topovky jako Osvícení, Misery nebo Řbitov zviřátek. Prostě PAN spisovatel!!!!!

08.04.2021 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Romanťárny úplně často nečtu a tato mně zaujala asi hlavně tím "jedlým" názvem, protože já skořici miluju a jsem schopná ji sypat prakticky i do řízků :-D Nicméně, přes všechnu pohádkovost postav, hodný rytíř, zlý bratr, odstrkovaná popelka, kouzelná babička...a přes všechna typická klišé...se mi to jako oddechovka líbilo a bavilo mě to.

08.04.2021 4 z 5

Kluk odnikud Kluk odnikud Katherine Marsh

Neházet všechny do jednoho pytle, jakožto hlavní myšlenka celé knihy, je tak strašně důležitá!!! Zároveň oceňuji, že autorka zmiňuje také strach z imigrantů spojený s teroristickými útoky, xenofobii, to že nic není černobílé. Výsledkem je nádherný příběh o přátelství dvou chlapců, kteří jsou oba v Belgii vlastně cizí.

11.03.2021 5 z 5

Dobrodruh Dobrodruh Katherine Rundell

Láskou na první pohled byly ilustrace, kterými je opatřen začátek každé kapitoly. Druhou láskou byl příběh...vzpomínala jsem na časy, kdy jsme měli ve škole v povinné četbě Robinsona Crusoe :-) Tohle mi přijde jako taková přístupnější forma pro mladší čtenáře. Za mě moc povedené a po právu oceněné!

03.03.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Neobyčejná kniha o obyčejných věcech. I kdy drajv chytila až v závěru, byl ten postupný (pro někoho nudný( všednodenní koloběh z mého pohledu důležitý. Tak jako se spousta věcí, malých křivd a zdánlivě bezvýznamných okamžiků dlouho skládá a tiše graduje v životě...než dojde k explozi.

29.01.2021 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Můj první Coelho a zrovna s krásným poselstvím, že právě vědomí blížící se smrti nám dává největší motivaci a chuť do života.

29.01.2021 4 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Knížka má všechno, co děti milují: dopravní prostředek, vánoční atmosféru, napínavý příběh a šťastný konec. Navíc oceňuju opravdu velká písmena pro snadné první čtení a pracovní sešit pro další rozvinutí práce s knihou. Paráda!

20.01.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Slovíčko "mysteriózní" mě kapánek odrazovalo a naznačovalo, že to asi nebude úplně můj šálek kávy. Přesto mě knížka iracionálně až mysteriózně přitahovala :-D a nezklamala! Děj měl spád a taky hlavu a patu, což je důležitý! Svižné dialogy a nečekaný zvrat v úplném závěru. Občas je fajn toho od knihy moc nečekat...je pak prostor pro nadšení. Milovníci duchařiny neváhejte!

20.01.2021 5 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Na to, jak je autor mladý, respektive byl v době vzniku knihy, je text opravdu povedený. Vhled do myslí dospívajících kluků, jejich životní priority, rozhodnutí a srovnávání se s následky neuvážených činů. Knížka mi připomněla dobu mého dětství, kdy jsme za barákem na poli taky měli stoh a rodiče nás zrazovali právě od toho, abychom na něj lezli, pohrůžkou, že se do něj propadneme a udusíme se tam...

18.01.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Super originální a zajímavý téma. Líbilo se mi, že autor často prostřednictvím hlavní postavy upozorňoval na to, jak je snadné vystopovat něčí denní rutinu, tudíž vhodnej čas pro únos dítěte, když některé matky sdílí na sociálních sítích pomalu každej krok. Druhá polovina knihy mě tedy nejdřív trošku zastavila "v rozletu" a nadšení...ale konec byl naštěstí strhující (i když, trošku přitažený za vlasy :-)

18.11.2020 4 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Asi jsem čekala víc dobrodružství a víc vtipných historek...nebo jsem prostě nebyla na tuto knihu zrovna naladěná. Nějak mě nenadchla, ale nebyla špatná... Ovšem autorčino druhé dílo Vzácná návštěva to u mne rozhodně nepřekonalo.

13.11.2020 2 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Hodná a zlá sestra...teď je otázka, která je která...a jak moc dokáže být zlá. Super téma a bravurně dotaženo do konce!

09.11.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dokonale "neodložitelná" knížka, kterou prostě musíte přečíst na jeden zátah!!! :-)

01.03.2018 5 z 5

Půlnoc opět přichází Půlnoc opět přichází Dana Stabenow

Tahleta série zraje jako víno!

02.04.2024 5 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Nůďo, i když pro milovníky psychologie by to mohlo být zajímavý. Za mě nejslabší kousek, co jsem od Bolton četla.

01.03.2023 2 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Nebylo to zlé, ale příliš předvidatelné.

24.02.2023 3 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Nebylo to zlé, mám tyhle "akaAgátaChristie" detektivky ráda, ale nějaký trošku drajv tomu chyběl...

30.01.2023 4 z 5