Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Svěží a nápadité...promítlo se mi to před očima jako film. (Takže pokud by to někdo chtěl natáčet, já už mám postavy obsazený :)

09.11.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Autorka mi byla mnohokrát doporučována a jsem ráda, že se mi jako první dostal do rukou zrovna tento díl. Zaujal mě styl psaní i umně vypracovaný děj.

03.06.2024 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Skvěle namíchaná dvojice vyšetřovatelů. Mám novou oblíbenou sérii!

13.05.2024 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

S každým dílem lepší a lepší!!!

19.01.2024 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Báječně napsané, ani druhý díl v sérii nezklamal.

14.02.2023 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Moc hezká kniha o přátelství a vděčnosti, nádherné ilustrace.

18.08.2022 4 z 5

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

Nemám ráda knížky, kde je víc jak tři překlepy nebo chyby...ale téhle jsem teda ochotná to výjimečně odpustit. Jelikož se mi líbí jak vtipným, ale zároveň obsahově zajímavým a přehledným způsobem je zpracována. V Brně jsem studovala a bydlela a čtení tohoto kousku bylo příjemné virtuální pocestování "běžným Brnem" se všemi jeho klady i zápory.

05.08.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Zajímavé, znepokojivé, a přestože stručné, hodně vypovídající. Četlo se to téměř jako poezie a mě to rozhodně oslovilo...

06.05.2021 5 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Vinylový detektiv byla láska na první začtení. Netradiční, vymazlený, ideální kombinace vtipu a lehkého napětí. Libůstka!

08.04.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Zpovědi lidí z různých vrstev, v různém věku, které spojuje to, že uprchli z KLDR. Líbila se mi ta pestrá skladba respondentů, včetně paní, která sice emigrovala, ale přesto se stále klaní fotce Kima. Jinak čtení vskutku děsivé... při představě, že bych nemohla bez povolení vlády doma ani studovat cizí jazyk nebo jezdit na kole, že by muži trávili na vojně deset let v nelidských podmínkách, že se člověk může dostat do takového stadia chudoby, že mu krysa přijde jako naprostá lahůdka...no, šílené.

15.03.2021 5 z 5

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

Ze začátku jsem z toho nadšená nebyla, ale postupně si mě knihy získala a přesto, že jsem už tak od poloviny tušila, kam děj směřuje, stejně mě konec dostal...a unesená Elissa svou chytrostí taky :-)

11.03.2021 4 z 5

Vše o mé dceři Vše o mé dceři Kim Hjedžin (p)

I když tenká, přesto silná kniha o vztahu matky a dcery, přičemž ta druhá jmenovaná nenaplňuje matčina očekávání o standardní rodině, jelikož sedm let žije s dívkou. Situaci vyostří navíc společné soužití v matčině bytě... Geniální koktejl emocí, předsudků a učení se vzájemné toleranci.

11.03.2021 5 z 5

Herec Herec Josef Kubáník

Paráda! Na začátku jsem od knihy čekala lehce břitkou lovestory, autorem byla předeslána detektivní zápletka, ale to, jak se to brilantně strhne až do kingovské napínačky, to mě dostalo. Svěží, vypointované...no hezky pěkně pane Kubáník!

05.11.2020 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Předchozí knihy autorky mě "chytily" trošku víc. Dialogy mi místy přišly až hloupoučké, ale bavilo mě rozkrývat (byť místy značně neuvěřitelné) rozuzlení.

13.05.2024 3 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Lahůdka. Jazykově i esteticky.

02.04.2024 5 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Takoví Účastníci zájezdu v hudebním hávu.

07.09.2023 4 z 5

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Vynikající - kniha i film a těším se na zpracování ve zlínském divadle.

13.01.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Má i horší kousky, ale stejně pořád nechápu, proč po téhle spisovatelce vždycky sáhnu, když už předem vím, že mě čeká snadno odhadnutelný děj a průměrný horor.

27.12.2022 3 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Další skvělá Lottie!

13.10.2022 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Od knihy jsem čekala sice něco kapku jiného, ale odpočinkový román na odpoledne také potěšil.

10.06.2022 4 z 5