Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Skvost. Neskutečně čtivý, realistický příběh, na jehož konci jsem se neubránila slzám.

13.01.2023 5 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Detektivky s uzavřeným počtem podezřelých, kde se vina přelévá z jednoho na druhého, zatímco se postupně odhalují charaktery, mě baví...Tohle byly takové Zoufalé manželky jinak.

27.12.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

King je láska, Billy Summers taky. Slzička ukápla na konci. Jo, fakt tenhle chlap umí napsat cokoli a stojí to za přečtení!

01.09.2022 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Druhý případ detektiva Washingtona Poea měl ještě větší grády než první. Nezklamal.

26.04.2022 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Geniální. Krásné ilustrace a příběh s moc hezkým a poučným dějem. Nejen o tom, že se v knihovně nekřičí, v případě lva tedy neřve :-) ale i o všeobecné toleranci a nevylučování ostatních z kolektivu. Kouzelná knížka, skvělá pro předškolní děti.

17.03.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Čekala jsem hodně, dostala jsem ještě víc. Souzním naprosto se všemi pochvalnými komentáři níže a přidávám vlastní "smeknutí klobouku" pro autorku a její skvělé dílo. Tato kniha člověka naprosto pohltí.

31.01.2022 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

V dětství jsem četla snad tisíckrát ...a ani v dospělosti, po tísícprvé nezklamala!

09.11.2021 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Jak píše Petra21 ....skvostné! Takové Jíst, meditovat, milovat po japonsku. Proměna sarkastické, protivné hrdinky v otevřenou a zamilovanou byla sice až pohádková a dala se čekat, ale pokud na tu hru přistoupíte, knížku si neskutečně užijete, nadchnete se atmosférou, krajinou a zaručeně dostanete chuť na sushi a saké :-)

11.05.2021 5 z 5

Něfo Něfo David Walliams

Davida Walliamse mám ráda, ale jeho nové knihy jsou pro mě bohužel čím dál větším zklamáním. Na titulech jako Malý miliardář, Babička drsňačka, Půlnoční gang atd. jsem milovala to, že i přes veškerý humor skrývaly vážné téma a hezké poselství. To člověk odpustí v rámci kontextu i nějakou tu vulgaritku a nechutnost, které, co si budem namlouvat, děti baví...ALE celá série Nejhorší děti na světě, stejně jako Něfo, je už jen prvoplánová snůška vulgarit a nechutností. Nejsem žádný puritán...ale aby na každé druhé straně zpovykané dítě oslovovalo matku "Ty blbá krávo" ...to fakt ne. Tohle v knihovně rozhodně doporučovat nebudu.

15.03.2021 1 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Neskutečně čtivé, návykové...krásné. Netřeba více slov.

24.02.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Líbily se mi zatím všechny knihy Darcy Coates, ale tahle je za mě TOP. Opět skvělá napínačka, rozuzlení překvapivé a navíc miluju vtipné a ironické hlášky a od duchů obzvlášť, takže mě dostala Edith s prohlášením: "...kdyby přeci jen moje sestra vstala z mrtvých, měj na paměti, že tvým ochráncem je oheň. Eleanor velmi hezky hoří." :-D :-D :-D

10.12.2020 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Skvělá knížka! Místy tak krutý a přesto neskutečně zajímavý život etnika Akhů, střet s "civilizací", úžasný exkurz do pěstování čaje pu erh a samotný silný příběh o silném poutu mezi matkou a dcerou (i proti tradicím) mě naprosto pohltil.

05.11.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno jedním dechem, za jedno odpoledne... Takového psychouše jako Jack Angel, aby člověk pohledal....prvních 20 stran ho milujete....dalších 150 ho nenávidíte, pak asi 10 stran přemýšlíte jak to ta ženská teda provedla....a až to zjistíte, tak vás ještě dojme ženská soudržnost.
A nejvíc mě v celé té napjaté atmosféře dostal dialog:
"Jacku, dones mi whiskey!"
"Netušil jsem, že piješ whiskey."-
" A já jsem netušila, že jsi psychopat!" :-D :-D :-D

13.07.2018 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Tohle mi sedělo moc. O co menší a úspornější je rozsah knihy, o to větší stopu zanechá. Silné téma, realisticky popsaný boj se zažitými návyky a životním stereotypem.

30.04.2024 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Super, mám nového oblíbeného autora, jak se zdá.

26.04.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Čekala jsem klasickou vyšetřovačku, jestli ta špatná bude tchyně nebo snacha....ale knížka teda příjemně překvapila hlubším záběrem a smyslem. Moc povedené.

02.11.2021 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Sympatická (a dostatečně problematická a drzá) vyšetřovatelka, adekvátně psychopatický psychopat, svižné dialogy...radost číst!!! Mám další oblíbenou detektivní sérii, zdá se.

29.10.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Geniální, zatím snad nejlepší případ Lottie v sérii!

30.08.2021 5 z 5

Ideální oddechovka, některé pasáže mě doslova rozplakaly....naštěstí smíchy. Dominik prostě umí a paní Zuzana byla dobrá volba do party!

16.02.2021 5 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Díky za knihy jako je tato!!! Díky za všechny ženský, který nemohou (nebo třeba ani nechtějí) žít podle nějakého zažitého vzorce, kdy do 30 musí být všichni v manželství, mít děti a jezdit na rodinný shopping do Kauflandu každou sobotu. Nikdo nevíme, co ten druhý prožívá a jak moc mu může ublížit pro někoho banální dotaz... Knížka se zaměřuje hlavně na ženy, které podstoupily IVF (třeba často neúspěšně), ale pro mě má teda přesah celkově. Ještě jednou díky za takové knižní počiny!

14.01.2021 5 z 5