SeanFifield SeanFifield komentáře u knih

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Tak už vím, vo co go. Stejná jména, jiné funkce. Nebezpečí zůstává. Napětí vysoké a smrt je blízko. Beznaděj je dobré počteníčko. Sice jsem ovlivněn Strážci zákona, možná proto ty čtyři hvězdy, ale tím příběh nijak nesnižuji.

13.10.2019 4 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Tak jsem po dočtení přemýšlel, zda je lepší nejdříve přečíst Beznaděj a posléze Strážce zákona. Podle zdejších komentářů jsem možná začal obráceně, než ostatní. Nemohu tedy přirovnávat k druhé knize, nejdříve jí musím přečíst. Tohle bylo hravé a zajímavé a rozhodně se to perfektně četlo. Celý ten koncept je až geniálně vypracovaný. Inu, mistr je mistr. A hurá do Beznaděje.

06.08.2019 5 z 5

Přízračné kruhy Přízračné kruhy Jeff Smith

Po rozjetém čtvrtém sešitě je tady cítit nejedn drak, ale i jakési utlumení zábavy. Jakoby už tu šlo do tuhého. Zmizel v podstatě humor a svižnost zábavy. Trochu zklamání, ale i tak dobrá jízda.

07.07.2019 4 z 5

Ostrozub, vládce Východního Pomezí Ostrozub, vládce Východního Pomezí Jeff Smith

Jo, jo a jo, další skvělá cernobílá jízda!!! Rozděleno na dva příběhy. Vrátil se humor a smysl pro lásku. Švanda je borec a všichni Kůstkové se snaží aby byl příběh perfektní. Já si to užíval. Za mě jednoznačně pět hvězd.

07.07.2019 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Těžký příběh, ale přečetl jsem jej skoro jedním dechem. Takový trochu jin ý King, ale má to napětí až do samého konce. Jen trochu nechápu, proč je to v sérii Caste Rock - co je to za blbost? Pokud jsem postřehl, městečko se objevuje ve více Kingovo knihách a v této sérii nejsou zařazeny. Nesmyslná série.

04.05.2019 4 z 5

Čas zabíjet draky Čas zabíjet draky Jeff Smith

Když se do popředí dostal negativista a kapitalista Podfa, ztrácí příběh na svém kouzlu. Tohle je pro mě zatím nejhorší příběh v sérii. Ale i tak má své kouzlo a není důvod se těmi třemi hvězdami trápit. Hurá na další příběh.

04.05.2019 3 z 5

Oči bouře Oči bouře Jeff Smith

Tohle byl Švandův boj. Ten se zde staral skoro o všechnu zábavu. Jednoduše nakreslené se sppoustou hlášek a dobrodružství. Kůstka jsem si zamiloval.

04.05.2019 5 z 5

Velké kraví dostihy (01/II) Velké kraví dostihy (01/II) Jeff Smith

Sice to není na plný počet, protože pár nejasností by se tam s úspěchem našlo, ale strašně to pobaví, čtenář se zasměje, zasportuje a pozná i něco z přírody. Vosa je boží. O zábavu se zde převážně stará Podfukář s Švandou. No, že jim tak trochu nevyjde snad ani není jejich chyba. Ale tak to má být, tak je to správně a hurá na další knihu a další dobrodružství.

07.04.2019 4 z 5

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Než jsem dočetl tento první díl v sérii, zjistil jsem, že vychází i barevná verze. Mám však pocit, že tato nebarevná je lepší a vzbuzuje ve čtenáři víc fantasie a kreativity. Kůstka jsem si okamžitě oblíbil a už pracuji na tom, abych si sehnal všechny knihy. Vyhýbám se barevnému provedení a upřímně se ho i bojím. Ať žije černobílý Kůstek!

31.03.2019 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Další velmi povedený starší King. Tady je cítit, že o tu hrůzu stál. Že je to poctivě krvavé a manipulace z lidmi je surová a destruktivní. Hlavní postava se prostě řídí heslem "po mě potopa". Jen tak ze zvědavosti jsem se podíval i na filmové zpracování s názvem Obchodník z hrůzou. Film to není špatný a je v něm několik rozdílů, ale na psaný příběh to nemá.

31.03.2019 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Krev není voda a Spánek není Osvícení. Netuším, proč se pan spisovatel King pustil do pokračování, když mohl napsat plnohodnotnou knihu s jinými postavami,. Leč tohle je velmi povedené a asi to splnilo svůj účel i očekávání. Mě, jako čtenáři se to dobře četlo a celkově se mi to i líbilo. MMohl jsem dát pět hvězd, ale když se to otírá o Osvícení, musím přiznat, že zas tak dobré to není.

29.10.2018 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Asi jsem trochu ovlivněn oběma filmy, které jsem viděl a tak jsem měl tendenci hledat rozdíly a chyby. Ale pak si člověk uvědomí, že pan King to nejdříve napsal a pak to teprve někdo natočil. Je to napínavé, strašidelné a nutí vás to, zamyslet se nad tím, jak dlouho by jste vydrželi vy na takovém místě.

07.10.2018 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

To zakončení je velmi špatné a nedobré pro ka-tet. Vlastně i pro čtenáře, který Rolanda provázel celý příběh. Tady jsem začal o mistru Kingovi trochu pochybovat a jeho paprsek velmi vybledl. Jako obrovské vesmírné plus přijímám báseň Jak Roland k Temné veži přišel - tohle se opravdu povedlo.

21.08.2018 4 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Želva drží Svět a mistr King drží Želvu.

22.04.2018 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Tady je cejtit ta Kingovina. Mistr si tu pohrává s postavami, které patří k Ka-tet. Umí perfektně vystihnout jejich „profily“, tak, aby je pochopil i čtenář, který nečetl předešlé příběhy. Osobně jsem se celé série bál, ale teď se těším na další knihy.

10.12.2017 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Tedy, nečekal jsem, že druhá kniha bude lepší než ta první, ale jsem mile překvapen. Pan King přidal nové aspekty, nové postavy, nová fakta a trochu jiný druh cestování časem. Docela jsem to hltal. Nevím, jak to dokázal, ale už teď jsem si oblíbil všechny postavy a netuším, které fandit více. Obávám se, že asi nedopadnou dobře, ale kdo a jak? To je ve hvězdách, nebo spíš v Ka-tet.
Jest-li filmaři poserou i druhou knihu, přestřihnu Hollywoodu jejich strunu. Myslím, že mají pod sebou Nosorožce. Tak pomáhej jim Bůh.

30.11.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Líbí se mi, jak Stephen King dokáže z jednoduché věci, jako je řbitov někde na pokraji Castle Rocku udělat naprosto nebezpečnou a žijící věc. Když se nad tím čtenář zamyslí, a pochopí, možná příště až půjde z hospody domů, vyhne se zdaleka svému místnímu hřbitovu. Protože, pokud já si pamatuji, tak podél zdi toho našeho hřbitova, ukládájí místní, načerno, své milááššky. Kdoví, zda zůstalo jen u zvířátek.

22.11.2017 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dvě povídky a jedna horší než druhá. Tedy v jiném slova smyslu. Možná je Tělo lepší Nadanému žáku. Rozhodnutí je jen a jen na čtenáři. Záleží na tom, zda chcete mrtvoly "vyrábět" nebo je hledat.

22.11.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Od pana Kinga jsem čekal cokoliv, ale směs hororu, westernu, fantasy a sci-fi – to si může dovolit jen on.
Po nedávné návštěvě kina, a následnému kritickému „žvanění“ některých návštěvníků filmu Temná věž, jsem se rozhodl se do tohoto příběhu ponořit i knižně.
Pistolník mě nezklamal, na rozdíl od filmového zpracování.
Jedna věc mě velmi štve. V knize se o Rolandovi nemluví jako o černochovi, ve filmu je to jinak. Rolanda totiž hraje Idris Elba a to je čokoláda. Tak kde někdo udělal chybu.
Ale zpět ke knize. Má to strhující akční počátek, lehký střed a nedokončený konec. A tak hurá na další příběhy ze světa ka-tet.

22.11.2017 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Velmi povedené povídky. Nejlepší je Nekuřáci a.s. a Noční směna. Jako nejslabší, ikdyž také dobrá, mi připadala povídka Bojiště.

19.10.2017 4 z 5