Scheila Scheila komentáře u knih

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Ginny jsem si velmi rychle oblíbila. Zacla jsem zboznovat to jeji mysleni a to jak vse nazyvala spravnym jmenem. Libi se mi moc jak nad vecma uvazuje a ono to vlastne pak dava i smysl, i kdyz v nasem svete to moc smysl nedava. Myslim ze by jsme kazdy v sobe mel najit Ginny a obcas na veci koukat jako ona.
Moc krasna kniha.

27.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se mi moc moc libila, celou dobu jsem se nenudila a byla jsem napjata jak ksandy co zas bude dal a co ten Theo zas objevi. Jen me mrzi ten konec. Tak vynikajici kniha s uzasnym napadem a skvelim dejem a ten konec je takovy hodne americky... nicim nezajimavy. Jinak jsem se celou dobu dobre bavila :)

22.10.2018 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Děkuji za tuto knihu, která mi pootevřela zas oči, že i úplně "obyčejný" "lidé" čerokíové, mohou člověka dost naučit... jejich moudrost je tak obrovská až se to nedá popsat. Znají opravdové hodnoty života, ty které my lidé zapomínáme a potlačujeme nebo dokonce se jim vysmivame. Každý máme v sobě čerokía, kterého stačí jen probudit. Otevřít oči, otevřít srdce přírodě a matce zemi, která k nám stále promlouvá, ale my ji ignorujeme. I přes naši slepost a hloupost z nevědomosti nám dává a my od ní bereme, aniž by jsme ji za to poděkovali. Kniha nás učí že bychom měli žít s přírodou a ne příroda s námi. Že bychom měli otevřít srdce stromům, květinám, horam, zvířatům.... prostě Zemi... naši matce. Každý kdo tuto knihu přečte a nic si z ni neveme a bude mu to pripadat jako hloupost.....nepochopil...

04.01.2018 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Je mi ctí že mohu k této knize napsat první komentář, jelikož me tato kniha na tolik pohltila že je 3.30 a já právě přestala číst, protože jsem ji dočetla. Pokud chcete knihu která bude plná překvapení a napětí sáhněte určitě po této.
I když je to smýšlený příběh je tam mnoho věcí které jsou pravda. :-)
Opravdu, krásné dílo. Děkuji

02.04.2017 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Knihu jsem ani nedocetla.... opravdu velké zklamání

24.03.2017

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

miluji humor tohoto autora, jak v této knize tak v knize "není zač" opět nesklamal, zasmála jsem se pobrecela uzasna kniha

18.03.2017 3 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Tato kniha, nooo co o ní tak vlastně říci? Četla jsem ji na doporučení blízkého člověka, i když knihy které mi vždy doporučil mě nezaujali. Tak to bylo i s touhle, musela jsem se do ní nutit. Začátek mě nebavil ale to proto že jsem měla předtuchy.
To co se stalo jsem nečekala, kniha mě pohltila, humor hlavního hrdiny je přesně ten humor který mám ráda, celý ten děj mě pohltil. Je to krásně napsané a ještě dlouho tu knihu nedostanu z hlavy. 4 hvězdičky dávám proto že mi akorát vadilo, že zůstalo spousta nezodpovězených otázek, ale možná i proto je ta kniha tak vzácná :)

18.02.2017 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Téma minulé životy a reinkarnace mě vždy táhlo a zajímalo. Proto jsemm sáhla po této knize. Obálka krásná a obsah velmi zajímavý.
Trochu mě ale zklamalo to, že to neni tak napínavé od začátku. Začátek se táhl a vypadalo to jako typická romantická slátanina, jen s touto problematikou trochu spojená. Asi od půli knihy mě začala kniha opravdu bavit protože to nebylo jen o nich. Doporučuji přečíst, je to jednodušší knížka pro oddech a neee vůbec hloupá.
Moc moc se mi líbila. Víc knih o této tematice prosím.

29.11.2016 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět se mi kniha líbila, jak v lese visí anděl tak i sova. Děj je opět zajímaví, ma hlubší význam a to sse mě líbí. Ale dala jsem 3 hvězdy jen proto, že se vlastně vše opakuje co v prvním díle. Je pravda ze do konce jsem nevěděla kdo je vrah, ale postavy hlavních hrdinů se nijak nevyvíjí. Děje se tam stale to co v prvním díle, Mia chce skoncovat se životem ale kvůli případu to neudělá a do případu je zas zamotany někdo z Munchovi rodiny. Stále to samí aa dost předvídatelné. Tentokrat se mi postava Mii zdála docela odflaknuta, jelikož v prvním díle byla opravdu dobrá, mela dar vidět věci které ostatní viděli. Teď se ji to nedařilo a vraha našla vlastně náhodou. Ale i tak napínavý příběh.

05.10.2016 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Třetí a ,,závěrečný” díl série byl dlouhý. Předlouhý. Ale to bylo jediné dobře. Mohla jsem si v Prythianu ještě nějakou dobu užít a užila. Oceňuji , že celá kniha od začátku do konce není jen bojem a válečením, ale stále i životem postav a jejich rozvojem.
Moc jsem si těch 714 stran užila.

31.03.2021 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Druhy díl, mě bavil o něco méně, je to taková výplň mezi prvním a třetím dílem. No ale nebylo to špatné. Kniha utíkala, mělo to spád a nebylo to nic složitého na čtení.

01.01.2021 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Na knihu jsem se velmi těšil, jelikož byla opěvovaná od každého co jsem viděla. Popravdě to bylo největší zklamání za rok 2020.
Nebyla špatná, ale asi jsem bohužel měla velké očekávání. Příběh utíká rychle a čte se velmi snadno. Popis událostí a postav je super. Ale za mě nenastal žádný wow moment abych si jako řekla “jooo ta kniha mě dostala” Škoda.

01.01.2021 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Typická klišé kniha se vším co si dokážete ve sladké knize představit. Na tento chaotický čas a Vánoce jsem chtěla něco oddechového, milého a usmevavého a to vše tato kniha splnila. Moc dobře se čte a s každým dalším randíčkem se těšíte co na Soph její rodina zase vymysli. Pokud hledáte klidnou, bezstarostnou a usmevavou knihu jdete do ni.

23.12.2020 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Toto má první kniha s touto tématikou, kterou jsem kdy četla a myslím, že je to asi jedna z mála knih s tímto tématem pro mladší čtenáře. Jsem opravdu ráda, že takovéto knihy, pomalu zaplňují náš knižní trh a nejsou určené jen pro dospělé. Protože si myslím, že právě těchto mladistvých se tyto témata týkají mnohem více.
Myslím, že by se o této, nechci říct „problematice“ protože, já to jako problém nevidím, mělo mluvit více. Jak mezi dospělýma tak i mezi dětmi.
Kniha se četla opravdu jednoduše, i když jsem se nemohla začíst a vlastně mě to popravdě ani moc nebavilo, protože mi vše ostatní co v knize bylo, celkem překáželo a nijak mě to ani nezajímalo. Každopádně jsem knihu prokousala za 24hod. Čtení utrpení nebylo, docela to odsýpalo. Styl mi ale vůbec nesedl a celkem mě to celé tak nějak nudilo.
3,5*
Za samotný příběh bych dala 2,5* ale vzhledem k tématu jsem se rozhodla o vyšším hodnocení

12.08.2020 3 z 5

První První Kiera Cass

Třetí a zároveň závěrečný díl série se mi líbil moc. Po tom tragickém druhém díle, to bylo příjemné překvapení a já knihu zhltla za jeden den. Druhý den jsem si musela vzít volno z práce abych dospala to co jsem v noci pročetla :D
Moc se mi líbil nápad s rebelama, jak se rozlišují a co vše spojuje rebeli a trůn. Rozuzlení tajemství bylo také velmi dobré. Dokonce jsem i přes to, že jsem tušila konec, byla zaskočená dvěma scénami.
Za mě super čtení.

16.07.2020 4 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

(SPOILER) Obsahuje spoilery:

Mě se kniha líbila moc! Vůbec jsem nic z toho co se tam stalo n čekala. Moc se mi líbil svět, který byl myslím dost krásně popsány, líbili se mi zákony královen. Dávalo to smysl. Krásná romantická dějová linka, která mi tam nepřekážela a nevadila i když romantiku moc nemusím.
Moc se mě líbili ty zvraty. Jen škoda těch pár posledních stránek, to bylo až moc přeslazený :D ale dá se to odpustit. Jelikož bylo super že se ne vše zalilo sluncem a happyend. Líbí se mi jak moc hidry nebyla vselecitelska a jak se to vyřešilo s Varinem.

Mě se prostě kniha strašně líbila.
Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

12.06.2020 5 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Těmhle knihám říkám "oddechové" i když se zabývají silným a smutným tématem. Oddechové je pro mě to, že se nemusím seznamovat s novými světy, mnoha lidmi a extra zápletkami. Většinou u těhlech knih odpočívám a čekám takové to typické klišé... I zde bylo, ale ne typické. Kniha mě opravdu pohltila, chvíli jsme se smála, chvíli brečela. Byla naštvaná, zmatená, zamilovaná i plná smutku a radosti.
Moc krásný příběh s krásně vykreslenými postavami.
Už teď vím, že tato kniha bude patřit mezi mé Topky.

07.05.2020 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

No i když jsem tatar a spletla jsem si druhý s třetím dílem :-/ takže jsem četla jen první a třetí. Tak to vlastně že jsem modrá jako safír vynechala nevadí. Vše dávalo smysl a bylo to strašně super napínavé. Jen mě mrzí že jsem taková kravka a přeskočila jsem druhý díl. Postavy byli super vylíčené a hned jsem si je oblíbila.

30.03.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Moc krásná YA kniha :) poutavý příběh i když ty obyčejné klišé byli jasné hned od začátku. Moc se těším na pokračování.

24.02.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Moc moc se mě líbila. Hlavní hrdinku mám ráda a celá ta kniha je podle mě fakt super, těším se na další díly.

19.02.2020 5 z 5