Malíř vzpomínek

Malíř vzpomínek

Dva milenci, jejichž láska přetrvává století. A záhadná látka, která otevírá dávný svět. Co kdyby existovala látka, díky níž byste si vybavili své minulé životy? Co kdyby vás někdejší životy mohly zavést ke skutečné lásce? A co kdybyste zjistili, že vás už celé tisíce let ohrožuje všeho schopný nepřítel? Bryan Pierce je ...celý text

Bryan Pierce je věhlasný malíř, jehož obrazy uchvátily svět. Ze své slávy se však netěší a straní se společnosti, protože za jeho talentem stojí trýznivé tajemství. Jeho obrazy totiž vznikají v transu, během něhož se mladý umělec v duchu přenáší do různých dob v minulosti. Po každém probuzení z těchto zvláštních snů navíc zjišťuje, že je bohatší o nějakou novou zvláštní dovednost – například dokonale ovládá další cizí jazyk nebo mistrně hraje šachy. Stále v něm proto sílí přesvědčení, že jeho vidiny – jak své stavy, kdy upadá do nevědomí, nazývá – jsou ve skutečnosti vzpomínky na minulé životy.

Posléze se Bryan náhodně setkává s půvabnou Linz Jacobsovou, odbornicí na neurogenetiku, která se snaží rozluštit geny umožňující lidskému mozku vytvářet vzpomínky. Při návštěvě Bryanovy výstavy Linz nejvíc upoutá obraz zachycující hrůzostrašný výjev a zjišťuje, že do sebemenších podrobností odpovídá děsivému snu, který ji opakovaně pronásleduje už od dětství. Během postupného sbližování s krásnou a talentovanou Linz se samotářskému Bryanovi začínají zdát nejživější sny, jaké dosud zažil, a zavádějí ho na místa, kde dosud nebyl, a poodhalují tajemství, jehož kořeny mohou sahat až do starověkého Egypta. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309306/malir-vzpominek-Nu6-309306.jpg 4.436

The Memory Painter (2015)

Vydáno:, Motto
Více informací...

michaela7087

Tak mně se tahle kniha vůbec ale vůbec nelíbila, pro mně ztráta času. Slátanina všeho dohromady.

kytarka

Zvláštně se mi kniha četla, dalo by se říci, že jsem se vůbec nezačetla, ale kniha je hodně dobrá, velmi zajímavý námět knihy. Kniha je celkově zvláštní a jiná jak tady hodně lidi uvádí.

veronika0382

Kniha je tak krásná a tak jiná než ostatní. Má nádhernou obálku, jedinečný a výborný děj, který si musíte zamilovat. Já jsem ještě teď neskutečně nadšená. ... více v mojí recenzi zde :)

LilianaFalcon

Atlas mraků jsem sice viděla jen v kině, ale při čtení téhle k ihy jsem si říkala, že je to taková jeho méně náročná verze ;-)

bookcase

Nádhera!!! Balzám pro čtenářovu duši. ☺

beruskanini

Můj dojem po přečtení byl DOKONALOST sama. Podobné knihy mě lákají a tahle se mi obzvlášť líbila. Sice byl začátek trochu pomalejší, ale potom vás příběh úplně pohltí a vy jen chcete, aby nikdy neskončil.

martina1199

Skvělé čtení :)

Pokud by se vám líbilo zajímavě a chytře beletristicky zpracované téma reinkarnace, tak rozhodně doporučuji tuto knihu. Jen se nesmíte bát trochy lásky a romantiky, která však v Malíři není nijak přeslazená, zato je v podstatě nekonečná a věčná. Stejně tak jako nenávist a neutuchající zášť. Ono něco na tom hledání spřízněné duše asi něco bude :-)

lenka5535

Tak už dlho som nečítala takú dobrú knihu. Dlho so ju odkladala a keď som sa k nej dostala, tak neľutujem. Výborná od začiatku až do konca.

nicol.v

Kniha mě zaujala už svým názvem a po přečtení prvních stránek mě ihned vtáhla do děje. Je psaná velmi napínavě, takže nemůžete přestat číst, i kdybyste chtěli.
Hlavní dějová linka je obohacená příběhy z minulosti. Vzpomínky na minulé životy jsou psány dosti věrohodně a vy máte pocit, jako byste se nacházeli na stejném místě jako hlavní hrdinové.
Všem doporučuji.

ivousekk

Páni. Tak to bylo vážně hodně zajímavé! A především první 2/3 knihy mi přišly opravdu hodně napínavé, to já ráda :) I konec byl dost překvapivý. Takže určitě doporučuji.

Liduka
23.12.2016

Naprosto skvělá kniha, která vás okamžitě vtáhne do děje a přejete si, aby nikdy neskončila. Jak spolu souvisí osud vědce Michaela a malíře Bryana a jakou roli v tom všem hraje Linz? Konec byl překvapivý a všechno do sebe krásně zapadlo. Navíc nic nebylo tak, jak to vypadalo.

Scheila
29.11.2016

Téma minulé životy a reinkarnace mě vždy táhlo a zajímalo. Proto jsemm sáhla po této knize. Obálka krásná a obsah velmi zajímavý.
Trochu mě ale zklamalo to, že to neni tak napínavé od začátku. Začátek se táhl a vypadalo to jako typická romantická slátanina, jen s touto problematikou trochu spojená. Asi od půli knihy mě začala kniha opravdu bavit protože to nebylo jen o nich. Doporučuji přečíst, je to jednodušší knížka pro oddech a neee vůbec hloupá.
Moc moc se mi líbila. Víc knih o této tematice prosím.

Toupeira
25.11.2016

Kniha mne zaujala již obálkou i anotací, ale že mne takto pohltí již od první stráky, že ji přečtu do 24 hodin a stále o ní budu uvažovat, to jsem nečekala. Kromě 5 hvězd dávám bonus S = SKVOST !!!

andrea4315
20.11.2016

Tak tohle není nějaká obyč. romantická oddychovka pro ženský jak by se zdálo z anotace. ÚŽASNÝ ROMÁN pro každého, na který hned tak nezapomenete a bude Vám ke konci líto, že už končí.

kneslova
18.11.2016

Na hodnocení stačí jen pár slov -za mne vynikající kniha...