scarletblue scarletblue komentáře u knih

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Kniha hezky utíká, možná jen kdyby byla víc napínavá. Jinak příběhově moc hezká.

28.12.2020 4 z 5

Modrá laguna Modrá laguna Henry de Vere Stacpoole

Pokud jste někdo román četl, mohli by jste mi říct, jestli verze z roku 1980 je natočená podle knih? Pokud ano, tak jestli konec znamená, že Richard a Emmeline přežili? Na konci se Richardův otec ptá, jestli jsou mrtví a námořník mu odpovídá, že ne, že jen spí a já nevím, jestli to má být jen ,,zjemnění" skutečnosti, že jsou mrtví. Já vím, měl by mi stačit druhý díl, kde opravdu mrtví jsou, ale jsem romantická duše a s takovým koncem se nespokojím

28.10.2018

Nevěsta, která měla smůlu Nevěsta, která měla smůlu Janna MacGregor

(SPOILER) Nebylo to špatné. Taková oddechovka. Asi mi chybělo jiskření mezi hlavníma postavama. I když se jejich vztah snažila autorka neuspěchat, tak jsem nezaznamenala žádný pořádný vývoj. Líbilo se mi však, jak se ke Claire choval Alex s úctou a něžností. Opravdu jako chápající manžel i jak vždy dobře zareagoval na její tajemství. Tajuplná smrt rodičů byla postupně odhalována, ale zklamání bylo, když vlastně Clair Alexovi řekla téměř to samé co mu řekla její teta. Občas nu přišlo, že se chtěla autorka pustit do něčeho zajímavého
a pak to utla v tom nejlepším jednou větou. Viz příchod Alicina milence, okamžik na mostě, Emmino zmizení. Čekala jsem větší rozuzlení, ale nevadí. I tak se mi to líbilo a Epilog je boží, dal tomu korunku. Nejedná se o nijak napínavé čtení, spíš jednorázovou oddechovku vcelku pěkně napsanou a s ubíhajícím dějem.

24.01.2024 4 z 5

Dokonalá hraběnka Dokonalá hraběnka Eleanor Webster

Na harlekýnku dobrý. Hezky se četla a rychle utekla. Je to však nepropracované, místy zbytečně utnutý děj. Takhle nějak bych si představovala kostru příběhu na který je potřeba nabalit spoustu děje. Pkud chce někdo čtení na večer, které neurazí, ale znovu si ho nepřečte, tak je to dobrá kniha.

23.01.2024 3 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Řekla bych, že má série spíše stoupavou kvalitu v ději. Stále je to na můj vkus příliš jednoduché, asi ani překlad do češtiny tomu nepomáhá. A nejvíc mi vadí, že je to ten styl vyprávění a stalo se to... o pár dní později, a tak. Prostě to není Maas. Přesto je však děj napínavý a dobře promyšlený. Čtu dál a dál a přitom nedýchám. Strašně mě mrzí, že musím čekat na další díl, ale co se dá dělat. Stejně si počkám. Váhala jsem, zda nepřidat další hvězdičku, jestli to půjde takhle dál, tak se tak asi stane. Co jsem tak koukala, tak autorka napsala další dva díly, čtvrtý by měl příběh uzavřít.

10.01.2024 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Zajímavý příběh s řeckou mytologií, jen špatně odvyprávěný. Tento nový pohled na krásku a zvíře měl velký potenciál, ale jako by byl spíchnutý horkou jehlou a nedotažený do konce. Děj je uspěchaný a působí nereálně. Vztah krásky a zvířete se vyvíjel příliš rychle.

06.01.2024 3 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

(SPOILER) Za mě nejslabší z celé série, ale pořád velmi dobré. Rozuzlení na konci a dopadení padoucha mě zklamalo. Mělo to neotřelý děj, tedy až na prostředí víl, které skutečně příliš připomíná říši S.J. Maas. Také Des se svou mocí připomíná příliš Rhysanda. Jinak ale můžu hodnotit pouze kladně. Ke konci mě už čtení sice nebavilo, připadalo mi to natahované a i rozuzlení vyloženě nudilo a přála jsem si konec, ale jinak dobré. Trochu jsem čekala víc od Calliina dědictví. Že se nám třeba poodkryje tajemství sirén, že je její otec víla a že patří k jednomu z dvorů. Toto se mi však nenaplnilo. Ani o její matce jsme se příliš nedozvěděli. Pouze o otčímovi, který byl hajzl a také kvůli tomu zemřel. To je za mě hlavní nedostatek celé série.

28.12.2023 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Příběhově skvělá knížka. Krásně se četla, děj mi utekl. Mám rada všechny postavy. Přesto mi něco chybělo. Asi větší propracovanost. Víc emotivních okamžiků. Knížka má opravdu skvělý děj i zvraty. Jen mě nedokázal vtáhnout jako to umí Sarah J. Maas.

14.10.2023 4 z 5

Msta Msta Juliet Landon

Vůbec mě nezaujala. Příběhově byla knížka dobrá, ale vyprávění hrozné. Oceňuji epilog. Mám ráda, když je posunutý o několik let a dozvíme se vše o rodince, ale jinak... Knížku jsem zaklapla po 160 stránkách. Nezáživné čtení, špatně odvyprávěné.

02.05.2023 2 z 5

Těhotná kurtizána Těhotná kurtizána Diane Gaston

Doufala jsem v něco trochu víc skandálního. Přesto to ale byla dobrá jednorázová oddechovka.

01.05.2023 4 z 5

Krásná Francouzka Krásná Francouzka Heather Grothaus

Super začátek a kvělý závěr. Jen mi tak nějak chyběl střed. Jinak ale super. Stálo za přečtení. Oddechovka na jeden večer.

01.05.2023 4 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Jednoduchý, ale krásný příběh na jeden večer.

30.04.2023 5 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Knížka má skvěle vymyšlený děj i zápletku. Ale přijde mi spíchnutá horkou jehlou. Osobně si myslím, že mohla být lépe napsaná, to mi však nezabránilo v tom, abych ji zhltla na posezení. Super harlekýnka na jeden večer. Četla jsem už několikrát a stejně se k ní vracím. Chtělo by to víc příběhů z trestaneckých lodí. Pokud byste měl někdo nějaký návrh kromě Noci v ráji od Candice, tak sem s ním!

30.04.2023 4 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Opravdu vydařený díl. O levl výš, než byl ten předchozí. Nebýt uspěchaného konce a rychého rozuzlení, tak by to bylo dokonalé. Ale i tak opravdu super. Je to jednohubka na jeden večer, takže nemůžete očekávat propracovanost, jako mají jiná, delší dílka, ale řekla bych, že to byl autorčin záměr. Knížka s fantasy/erotickým obsahem, s rychlým dějem aby neotravila méně náročné čtenáře a získala si jejich srdce pomocí série Půlnoční rasa. Ano děj by se dal natáhnout, na druhou stranu autorka se rozhodla pro celou sérii s volným pokračováním a tím nám postupně odhaluje svůj upíří svět. Když porovnám první a druhý díl, tak mám pocit, že i ji samotnou příběh pohltil během psaní druhého dílu, vidím větší zaujetí a chuť věnovat tomuto novému světu víc pozornosti. Dokazují to i přibývající postavy a rozšíření o další místa v ději. Snad další díl nesklame.

26.04.2023 5 z 5

Popelčino utajené dítě Popelčino utajené dítě Carolyn Zane

Nevím co na to říct, prostě odfláknutý. Nestojí za přečtení. Bez špetky originality, nebo napětí. Hvězdičku dávám za autorčinu odvahu něco takového napsat a vydat.

08.08.2022 1 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Velice čtivý děj z drsného období. Příběh byl zajímavý a dobře vymyšlený. Jen závěr mi nepřišel příliš dobře podaný a příliš rychle ukončený. Každopádně mě kniha bavila a ráda si přečtu další díly. Filmy jsem viděla dřív, než jsem četla knihu a jsem ráda, že jsem se jimi nenechala odradit od přečtení.

17.07.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Bylo to super, miluju vlkodlaky už od dob Stmívání z jehož vlivu jsem se úspěšně dostala. Zajímavé postavy a rychlý spád. Jen mi tam něco chybělo. Asi víc napětí a něco ve vztahu Anny a Charlese mi nesedělo, tak uvidím jestli přijdu na to, co to je ve druhém díle.

05.07.2022 4 z 5

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Čtivá, zajímavý děj, ale chyběl mi hlubší kontext. Ve finále se toho moc nedělo.

26.06.2022 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Bohužel jsem nedočetla. Připomínala mi knihu Dárce jen nudným způsobem. Přitom si myslím, že autorka měla dobrý nápad, nejspíš i skvěle připravenou osnovu příběhu, jen ta výplň mezi tím byla nudná. Nedočetla jsem a nechystám se číst znovu....

08.04.2022 2 z 5

Jestřáb a holubice Jestřáb a holubice Virginia Henley

Příběh mě bavil, byl poutavý a nenáročný. Jen hlavní hrdinka mi nesedla ať už svými činy či chováním. Jinak stojí za přečtení.

18.02.2022 4 z 5