Modrá laguna

Modrá laguna https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67025/bmid_modra-laguna-JqI-67025.jpg 5 3 3

Modrá laguna je romantický román Henryho De Vere Stacpoole, poprvé publikovaný v roce 1908. Román je první z trilogie Modré laguny, druhou je Zahrada Boží (1923) a třetí Brány rána (1925). . Román pojednává o dvou malých dětech a kuchařce v kuchyni, kteří přežili vrak lodi v jižním Pacifiku. Ve vřavě hořící lodi, ze které unikli, se oddělili od jiného záchranného člunu, ve kterém je chlapecův otec (který je dívčin strýc), a odpluli na moře. Po dnech na vodě dorazí a uvíznou na svěžím tropickém ostrově. Kuchař Paddy Button přebírá odpovědnost za péči o malé děti, učí je, jak se mají chovat, jak se pasou za jídlem atd... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Josef Šrámek

The Blue Lagoon , 1908

hippiesak
07.07.2020 5 z 5

Dobrá knížka :) Psaná ještě "postaru" - není se čemu divit, je z roku 1926 :) Já ji četl v roce 2020. Tedy kniha vydaná před 94 lety. WAU :) Příběh je super. Film si vzal z knížky hodně. Řekl bych tam 70-80 procent. A pak je tu oněch 20 procent navíc. Zejména třetí závěrečná část knihy, která mě velmi potěšila (tím, že existuje). Za mě palec nahoru a doporučuji i fandům filmu :) Film se díky této knize krásně rozšíří a zejména doplní :)

scarletblue
28.10.2018

Pokud jste někdo román četl, mohli by jste mi říct, jestli verze z roku 1980 je natočená podle knih? Pokud ano, tak jestli konec znamená, že Richard a Emmeline přežili? Na konci se Richardův otec ptá, jestli jsou mrtví a námořník mu odpovídá, že ne, že jen spí a já nevím, jestli to má být jen ,,zjemnění" skutečnosti, že jsou mrtví. Já vím, měl by mi stačit druhý díl, kde opravdu mrtví jsou, ale jsem romantická duše a s takovým koncem se nespokojím

encyklopedie
02.03.2018 5 z 5

Nejslavnější román irského spisovatele, který se dočkal již pěti filmových adaptací, počínaje rokem 1923.