Šárušš Šárušš komentáře u knih

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Já nemůžu jinak, než dát knize 5 hvězdiček. Chápu, že některým dělalo potíže vyznat se v postavách, kterých na začátku opravdu dost přibývalo, což mně vůbec nevadilo.
Příběh jako takový mě uchvátil, dokonce tak moc, že jsem ho měla přečtený opravdu za chvíli.
I název a dovětek je v celém kontextu událostí v knize vážně bomba!
Od autorky mám doma i další knihy, chystám se na ně!

27.03.2024 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tato kniha mě moc bavila. Líbí se mi propletení právě kusu historie, a zároveň kapky magie a vtipných komentářů přímo od autorek.

24.03.2024 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Kniha byla pro mě oddechovka, přesně to, co jsem od ní čekala. Sice předvídatelná už od začátku, ale byla moc hezky napsaná. Rychle ubíhala a opravdu se dala přečíst v podstatě za chvíli.

11.03.2024 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi zpočátku hůře četla, její rozjezd je velmi pomalý, ale jakmile se kniha rozjede, pohltí vás tak moc, že ji neodložíte, dokud ji nepřečtete.

28.01.2024 5 z 5

Milosrdné přízraky Milosrdné přízraky April Genevieve Tucholke

Knihu jsem dostala k jedněm Vánocům od bratra. Líbila se mi její obálka, jelikož tíhnu k vlkům, ale jinak mi trvalo velmi dlouho se k ní dostat a říct si, že si ji opravdu přečtu. Nakonec mě příběh Frey celkem dost bavil. Byl napsaný celkem zvláštním stylem, ale neuráželo mě to.

28.01.2024 3 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Kniha byla pro mě jedno veliké neznámo. Sáhla jsem pro ni, kvůli tomu, že autorku sleduji na sociálních sítích, a zároveň se mi hodila do ČV, ale nevěděla jsem, co od ní přesně čekat.
Tím více mě asi překvapila. Kniha je velice čtivá a je přesně pro ty, kdo mají rádi detektivky, literaturu a se špetkou romantiky k tomu.

11.11.2023 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Zase mě autorka nezklamala. Vzala těžší témata a dokázala je zase "dobře" zpracovat.
Postavy jsem si oblíbila hned na začátku a vývoj jejich osudů, byl řekla bych ten nejlepší možný i s určitým "trestem" pro některé vedlejší postavy.

23.09.2023 5 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Kniha je velmi čtivá. Líbilo se mi, jak autorka uchopila téma a jakým způsobem hlavní postava řešila svůj vnitřní problém.
Zároveň vím, že kdybych dopředu věděla, o čem kniha je, tak bych po ní nesáhla. Jelikož přímo téma LGBT... není mé blízké téma.

05.09.2023 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Koralina je pro mě srdcovka. Když jsem byla malá jeden z mých oblíbených filmů byla právě Koralina a svět za tajemnými dveřmi. Když jsem tedy Koralinu viděla v knihkupectví, neváhala jsem, a musela si ji koupit. Nejvíc se mi líbí, z jakého důvodu kniha jako taková vůbec vznikla.

16.08.2023 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tato kniha je velmi čtivá, přečtete ji vážně rychle, ale celkem náročná i na psychiku čtenáře. Nutí vás soucítit s postavami, a zároveň přemýšlet, jak byste se v jejich situaci zachovali vy.
Každopádně Emmu i Reva jsem si zamilovala a jsem ráda, že kniha nakonec dopadla, jak dopadla.

26.12.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Kniha je psána velmi čtivě, pokud na to máte dostatek času, tak si myslím, že se dá přečíst opravdu za chvíli.
Jen o obsahu stále nevím, co si mám myslet. O čem ta kniha vlastně celá byla?
I když jsem si hlavní hrdinku knihy zamilovala, protože ve spoustě věcí jí rozumím, nějak jsem nepřišla na to, o čem ta kniha vlastně měla být,

09.12.2020 3 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Po knize jsem sáhla jenom proto, že jsem ji dostala darem k jedné z objednávek z knihkupectví.
Začátek knihy byl poměrně pomalý, ale od půlky to mělo rychlí spád. Doslova půlku knihy přečetla za noc. :)
Patricka i Brie jsem si doslova zamilovala. Ale trochu mi to připomínalo knihu Pád v některých bodech - možná autorčina inspirace?

02.12.2020 4 z 5

Nic není nemožné Nic není nemožné Tom Butler-Bowdon

Já ani nevím, co o té knize říct. Je to kniha, která obsahuje 50 dalších - výtahy z nich.
Prostě díky téhle knize víte to nejdůležitější z 50 dalších, aniž byste je museli číst.
Ale zároveň pokud rádi čtete motivační literaturu, tak vám dá inspiraci, jaké další knihy si můžete přečíst.
Což já nejsem, takže mě stačí si přečíst tuto knihu a jsem spokojená.

02.12.2020 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Knihu jsem četla teď znovu a to jen díky ČT výzvě, díky 3. výzvě - kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání. No a moje vysněné povolání je být spisovatelka, již odmalička, takže jsem si tuhle knihu musela přečíst znovu.
I když mi ubíhala pomaleji oproti prvnímu čtení, pořád to nezměnilo můj názor na to, že název knihy je prostě dokonalý. Mezi dvěma světy - světem Darcy Patelové a Lizzie Scofieldové nebo světem živých a světem mrtvých.

10.11.2020 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Od Lois jsem četla už dvě knihy a moc se mi líbí její styl psaní. Přiznám se k této knize jsem se dostala jen díky ČV a jsem ráda. Nevěděla jsem, že spisovatelka napsala knihu i o tomto tématu. Kniha vám přiblíží dobu války a německé okupace takovým lehkým způsobem, není vám z toho fyzicky zle, ale přesto z toho mrazí.

09.10.2020 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Moc často nečtu jiný žánr než fantasy, k této knize jsem se dostale jen díky čtenářské výzvě, a musím říct, že i přesto mě kniha velmi bavila.
Chvílemi jsem si říkala "chudák holka", pak jsem si zase říkala "co tak alepsoň se v životě nenudí".
Knihu jsem přečetla za doslova za chvíli a sem tam jsem si říkala, že tohle se snad doopravdy nemohlo stát a přesto...

06.10.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Co k tomu dodat? Debbie krásně kreslí a ještě umí v kresbách dokonale vystihnout život knihomola. No prostě perfektní!

02.10.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Druhý díl Nikdynoci je snad ještě lepší.
Jen má zase táhlí začátek, ale o to lepší konec. Už aby byl další díl.

09.07.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Napínavý příběh od začátku až do konce, moc mě bavilo to číst. Ani mi nepřišlo, že by kniha měla přes 500 stránek, jak rychle to šlo.
Trochu mě zamrzela některá úmrtí a dost mě překvapil konečný obrat, ale o to lepší ta kniha byla.

Ale jedna věc mě hodně štvala, já chápu, že tato kniha je už poměrně rozsáhlejší, ale tolik chyb... přijde mi, že tady editor hodně odfláknul svoji práci.
Já chápu, že sem tam může něco proklouznout, ale aby téměř na každé stránce byl překlep, změna pohlaví (Mia byl místo byla) či nesmyslná věta, kdy člověk musel doslova hádat, co tam má asi být, bylo na mě trochu moc, tak doufám, že na druhém díle si nechali víc záležet. Příběh je to totiž skvělý, ale chyby a překlepy kazí celkový dojem.

15.05.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Obvykle čtu knihy spíše z fantasy světa, přesto se mi tato kniha taky velice líbila.
V některých pasážích se mi chtělo brečet, kvůli Juliet a v některých křičet na Declana, "tak jí to sakra řekni".

06.05.2020 5 z 5