sarka8245 sarka8245 komentáře u knih

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Pokud máte rádi Aristokratku, nekupujte, protože budete čekat stejnou řachandu, což tohle není. Pro mě je ale Deník kastelána daleko zajímavější kniha, je v ní hloubka, magie, je to prostě novodobý gotický román, který čtete jedním dechem a nemůžete se od něj odtrhnout. Milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji. A s Aristokratkou mi běžte do háje. Je to jednoduchá zábava, která se spíš než s Deníkem kastelána dá srovnávat s Babovřesky. Tak pokud máte Babovřesky rádi, nepište sem hanlivé recenze na něco, čemu nemůžete porozumět, když čekáte pouze smích.

26.05.2019 5 z 5

Říkanky celé bílé Říkanky celé bílé Josef Křešnička

Krásné básničky i ilustrace, všechny mi zůstaly od dětství dodnes v paměti.

04.01.2019 5 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Tahle kniha výrazně ovlivnila mé dospívání, řadí se tedy (vedle Stokerova Draculy) k mým nejoblíbenějším dospěláckým prvoknihám. Nemohu a ani nechci k ní být nijak kritická. Je skvělá!

27.02.2018 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Pěkné čtení

23.02.2018 5 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Pro nás, co máme rádi Urbanovi klasické romány, je tohle OPRAVDU VELKÉ zklamání. Napadá mě jediné: krize středního věku. Někdo se rozchází, zakládá nové rodiny, jiný si kupuje sportovní auta. Miloš Urban si hraje na Viewegha.

23.02.2018 odpad!

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla.

11.02.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

naprosté okouzlení od prvního momentu

24.01.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě nuda, četla jsem rychločtením a stejně měla problém dočíst. Není to zase tak špatné, zvláště styl, který není úplně hloupý a pěkně se čte, ale celkově prostě málo podnětů pro to, aby byl z knihy v závěru nějaký požitek. Za mě ne.

21.01.2018 2 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Velmi pěkně se kniha čte, má spád. Ač první Soukupové kniha, nečtu ji jako první, proto z ní nejsem oslněná tolik, jako, kdybych její styl teprve objevila. Nicméně moc pěkné čtivo.

16.01.2018 5 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Koupila jsem mámě k Vánocům a pak na návštěvě u ní zhltla během jediného dne. Opravdu tak pěkně se o čte. Je to má druhá kniha od této autorky, první byly novinka Vůně života, tam to nemělo až takový spád, jako zde, a navíc mne dost zklamal závěr.

06.01.2017 4 z 5