sarka45 sarka45 komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nádherný filosofický příběh. Něco na způsob Malého prince. Můžete to poslouchat jako kouzelný pohádkový příběh nebo se můžete do příběhu ponořit a vnímat jeho filosofickou hloubku. Kniha, ke které se určitě budu vracet.

02.09.2018 5 z 5

Prvootec Prvootec David Vais

Nejsem nastávající matka, natož otec :-) - jsem nastávající babička, ale se zájmem jsem si tuto knihu přečetla, než jsem jí předala našemu synovi - nastávajícímu otci. Vedla mě k tomu zvědavost a také nejistota, co by mohl autor našemu synovi "nabulíkovat" :-). Ale mé obavy se rozplynuly. Napsáno je to stručně, vtipně s nadhledem. Možná by to mohlo nastávající rodiče trošku vyděsit, protože autorovy začátky skutečně nebyly snadné a je potřeba podotknout, že ne vždy je to takové drámo. Na druhou stranu se mi moc líbí autorův přístup k výchově dětí, bála jsem se, aby neprosazoval dnes tak moderní přístup liberální. A ze všeho nejvíc oceňuji takové to morální poslání, co pro něj - jako velice úspěšného businessmana - narození dcery znamenalo, jak posunulo měřítka hodnot. Jak pochopil, co pro něj znamená opravdové štěstí. Osobní názory pana Vaise jsou mi velice blízké a velice si ho za ně vážím. Kniha se mi líbila.

01.06.2018 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Pana Vondrušku mám ráda a i když chrlí knihy jak na běžícím pásmu, tak jsem zatím nikdy nebyla zklamaná. Historické znalosti nemám, takže mě nepobuřují drobné faktické nesrovnalosti. :-) Čte se velice hezky, žádné zbytečné filosofování, žádná zbytečná "vata", známé reálie, prostě pohodové čtení.

16.04.2018 4 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Pro mě trochu pomalý rozjezd a (a to je ještě horší) zdlouhavý závěr. Zápletka zajímavá, i když vyřešení dost předvídatelné. Charaktery postav propracované, lidské, ne černobílé. Moc se mi líbil bohatý jazyk autorky, i když v některých vypjatých případech mi připadal příliš květnatý a trochu mě zdržoval v ději. Moc zajímavé pro mě bylo prostředí a pozadí příběhu. Celkově se mi kniha líbila. Pěkná oddychovka.

22.03.2018 4 z 5

Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi Joshua Becker

Musím se přiznat, že jsem tak trochu křeček a mám problém něco vyhodit. Proto přivítám každou knihu, která mi dává naději se změnit. Ovšem minimalismus podle autora této knihy si mě příliš nezískal. Ovšem přiznávám, že to patrně není chyba autora :-). Na druhou stranu jeho názory na to, že život se nehodnotí podle nahromaděného majetku, ale podle prožitého, že není třeba děti zahrnovat věcmi, ale láskou, pozorností a časem jim věnovaným, že není třeba podléhat reklamě, srovnávání se s ostatními, nákupním horečkám, tak pod to bych se samozřejmě podepsala, to jsou životní pravdy, které by si lidé měli uvědomit. V dnešní materiální době blahobytu je potřeba si toto neustále připomínat.

19.03.2018 3 z 5

Vražda v postranní ulici Vražda v postranní ulici Agatha Christie

Moc ráda čtu Agathu Christie, i když všechny příběhy už znám a obvykle si i pamatuji rozuzlení, přesto je to pro mě potěšení. Ani slovo navíc, má to spád, je to nápadité, dýchá z toho poklidná Anglie. Všem doporučuji.

01.12.2017 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Klasická úžasná Agatha Christie a její skvělý Hercule Poirot. Nemá to chybu.

01.12.2017 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Tento příběh mi připomínal jeden z příběhů soudce Ti - tajuplný hrad, okna, která nejsou, skupina herců, co hrají hru na slavnosti, obvaz hlavy, který zachrání Oldřichovi život (Strašidelný klášter) :-). Ale netvrdím, že ho panu Gulikovi ukradl :-). Bylo to hezké, napínavé, čtivé, pan Vondruška to prostě umí.

10.11.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ze začátku trošku pomalejší rozjezd, ale pak už to "jelo". Zajímavé téma, zajímavé zpracování. Fascinuje mě, kolik "společenských povinností" mají rodiče dětí ve školce a škole v Austrálii. Stanou se součástí nesourodého kolektivu lidí, který si sami nevyberou a očekává se, že spolu budou vycházet. Fascinující. Naštěstí jsem něčemu podobnému byla ušetřena :-). Děsivá je síla davu, který podléhá silným osobnostem. Téma domácího násilí je tu pěkně zpracované, ukazuje, v jaké pozici se ocitá ten slabší, jak není jednoduché z takového vztahu odejít a to ani v případě, že nechybí peníze.Také je vidět, že se toto netýká jen sociálně slabých a jak těžké je si něčeho takového ve svém okolí všimnout. Pěkná kniha, vřele doporučuji.

13.10.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Začátek knihy svižný, pěkně se to četlo, žádné zdržování přílišnými popisy nebo snad filosofickými úvahami, které by patrně tomuto žánru neprospěly. Ale od půlky už mi přišlo, že se to docela vleče, docela jsem se těšila, až knihu dočtu. Viník od půlky knihy předvídatelný, závěr ovšem překvapivý. Kniha nenadchne, ale ani neurazí. Bestselerem bych to rozhodně nenazvala.

24.09.2017 3 z 5

Vraždy na čínském jezeře Vraždy na čínském jezeře Robert van Gulik

Až na pro mě vcelku nepochopitelný úvod (zlehka vysvětlený až v závěru) je to opět skvělá kniha s komplikovanou zápletkou a zajímavými reáliemi. Pan Gulik opět nezklamal.

31.08.2017

Klasická Agatha Christie, zajímavá, nápaditá, vzhledem k počtu případů pestrá, moc dobře jsem se bavila.

21.06.2017 5 z 5

Pavilón se smuteční vrbou Pavilón se smuteční vrbou Robert van Gulik

Kniha, která přináší spoustu informací o tom, jak se v Číně žilo, jak se oblékali, co jedli, jak smýšleli, a přitom není jen nudně popisná, ale naopak je to svižná bravurní detektivka se zajímavou zápletkou.

14.06.2017 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

No, paní Agatha Christie to není, ale je to příjemné, čtivé, oddychové čtení.

16.02.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zajímavá kniha. Dobře se četla. Nechci vyzrazovat děj, ale musím říci, že hlavní hrdiny jsem oba nesnášela a velice mě rozčilovalo jejich chování. Jediná sympatická postava je Go. Konec je velice překvapivý.

25.01.2017 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Přesně kniha podle mého gusta. Napětí, zápletka, charaktery lidí, které milujete nebo nenávidíte, ale i lidé nečernobílí, kterým se snažíte porozumět, to vše na pozadí historických událostí, takže se i něco dozvíte...Tak to mám ráda, už se těším na další díl...

13.12.2015 5 z 5

Vražda v Greenwich Village Vražda v Greenwich Village Lee Harris (p)

První kniha této spisovatelky a pro mě zklamání. Nuda, žádné napětí, místopisné popisy Queensu a okolí, popisy toho jak a kdo kolikrát zvedl telefon....Snažila jsem se to disciplinovaně dočíst, ale nešlo to... Asi to není můj šálek kávy :-)

05.10.2015 1 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Tak toto je přesně můj šálek kávy. Detektivní zápletka sahající hluboko do minulosti, kterou neřeší žádní superhrdinové, ale "obyčejní" lidé, kteří mají své problémy, lásky, vztahy...a to vše v pro mě velice zajímavém prostředí, které se tolik liší od toho našeho. Moc se mi to líbilo.

29.07.2015 5 z 5

Neviditelný muž ze Salemu Neviditelný muž ze Salemu Christoffer Carlsson

Trochu déle mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, Trochu hůře jsem se orientovala v přechodech mezi minulostí, současností a deníkem. Ale když to všechno zapadlo, kam mělo, tak už se to četlo dobře. Ovšem hlavní hrdina mi nebyl příliš sympatický. Na šikanu mám asi velice vyhraněný názor a toto jeho řešení se mi tedy vůbec nelíbilo. Ale kniha je to zajímavá, nejen kriminální zápletka, ale také taková psychologická sonda, hledání příčin a důsledků činů, vliv rodiny na osobnost jedince. Nic v životě není jen černé nebo bílé.

03.04.2015 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od tohoto autora a moc se mi líbila. Upřímně řečeno se mi četla líp než knihy od Nesba. Určitě si přečtu i další knihy z této série.

03.04.2015 5 z 5