Oběť Molochovi přehled

Oběť Molochovi https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170514/bmid_rebecka-martinssonova-obet-molochov-jor-170514.jpg 5 272 272

Rebecka Martinssonová série

Lovecká výprava našla v žaludku medvěda kost z lidské ruky. Několik měsíců nato je u sebe doma zavražděna Sol-Britt Uusitalová. Rebecka Martinssonová a kirunští policisté začínají vyšetřovat případ, který na první pohled vypadá jako vražda ze žárlivosti nebo zášti. Když je Rebecka z případu odvolána a nahrazena nepříjemným prokurátorem Carlem von Postem, rozhodne se vzít si všechnu nevybranou dovolenou. Nedokáže Sol-Brittinu vraždu pustit z hlavy, stát stranou a nechat vyrůstat sedmiletého Sol-Brittina vnuka bez rodiny a příbuzných, aniž by se dozvěděl, co se stalo jeho babičce. Spolu s vyšetřováním vraždy a policejní prací vyplouvá na povrch starý příběh Hjalmara Lundbohma, kirunského podnikatele z počátku minulého století, a jeho milostná aféra s krásnou učitelkou Elinou Petterssonovou. Přítomnost je propojena s dávnými událostmi více, než se zdálo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Till offer át Molok , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oběť Molochovi. Přihlašte se a napište ho.

marris
31.08.2023 5 z 5

super detektivka, doporučuji. Měla vše co má dobrá detektivka mít.

VFD
08.04.2023

další ze zajímavých detektivek. Série s Rebeckou. Lehké čtení.

85098211
05.10.2022 5 z 5

Na další setkání s Rebeckou Martinssonovou po poměrně dlouhé době jsem byla docela zvědavá. Zatím se mi do rukou dostaly její první dva případy, ze kterých jsem ovšem tak úplně nadšená nebyla. Zde jsem ale musela změnit názor a jsem za to opravdu ráda ;-). Už začátek knihy je výborný. Jako úplně první se najde medvěd s podivným obsahem žaludku. Brzy poté je zavražděna Sol-Britt Uusitalová. Podezřelou zbraní jsou vidle. Její malý vnuk Marcus, kterého do té doby vychovávala, zmizí, její syn byl před třemi lety zabit při nehodě. A jejího otce (prý) napadl a sežral medvěd a také její babičku, krásnou učitelku Elinu Petterssonovou, před lety někdo zavraždil. Naštěstí je tady Rebecka Martinssonová, která nevěří, že by v rámci jedné rodiny mohlo dojít k tolika tragickým úmrtím, a začne za tím hledat něco (případně někoho) jiného a hlavně konkrétního... Sice ji její šéf suspenduje, ale ona se tím nedá odradit, vezme si dovolenou a začne vyšetřovat všemu a všem navzdory ;-).
Autorka tentokrát vsadila na dvě dějové linky: jednu z let 1914-1915 a druhou z doby vyšetřování. Současný děj je popsán přímočaře, nenuceně a hodně podrobně. Kromě toho se však stále vracíme do minulosti, kdy začala babička zavražděné pracovat jako učitelka a zamilovala se do ředitele městského dolu. Události z minulosti a současnosti jsou spolu tak silně propojeny, až nakonec vyústí v opravdu působivé finále! ;-) Za to všechno si tento případ zaslouží plný počet a doporučení milovníkům dobrých thrillerů z mrazivého severu.

Knižní novinky (25. - 31. 7.)

20.07.2013

Ocenění knihy (1)