Sarfias Sarfias komentáře u knih

Modlitba Modlitba Philip Kerr

Kniha byla psaná sice čtivě a i když jsem od ní čekala něco jiného, nemohu říct, že by byla vyloženě špatná. Snad jen mne zamrzelo, že než jsme se dostali k jádru pořádného příběhu, uplynulo snad 180 stran.. Každopádně za mne dobré víkendové čtivo a tak trochu jiný pohled na Boha.

09.09.2017 4 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Upřímně řečeno..nevím nevím. Kniha se četla hezky, Charlaine Harris píše čtivě a příběh nebyl vyloženě špatný. Jen zápletka a rozuzlení mi přišlo poměrně předvídatelné. Možná trochu spoil.. Čekala jsem možná více fantasy. Ale jako detektivka docela dobré.

05.09.2017 4 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Netuším, proč někteří čtenáři frfňali, že je tento díl divný. Osobně mám pocit, že je snad ještě lepší, než díl první. Pozor - dále budou SPOILERY.
Moje romantické já se tetelí blahem, že se Mac dala dohromady s Wesem. Popravdě mě iritoval Cash, takový typický pan dokonalý..
Mrzelo mne, že Owen nebyl v knize více..respektive, ano..byl tam dost, ale když se konečně "vyloupl" do světa, moc jsme si ho neužili. Je dobré, že ho Mac poslala tam, kam patří..ale mám takové tušení, jestli ho náhodou nějaký inteligentní knihovník v dalším díle zase nepustí ven (i když politika a pletichaření v Archivu by asi byl také zajímavý námět na zápletku). No, necháme se překvapit.
Za mne rozhodně palce nahoru, plný počet hvězd. Snad jen počáteční milostný trojúhelník bych si odmyslela, Wes je Wes a není co řešit, ne? :-)

01.09.2017 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Vynikající kuchařka, recepty i obrázky. Skvělé náměty nejen pro podobné nadšence, ale pro kohokoliv, kdo chce vylepšit či změnit svůj jídelníček nebo se jen trochu obohatit něčím jiným :-)

13.08.2017

Mrtví v rodině Mrtví v rodině Charlaine Harris

Opět jeden díl, co svým obsahem potěšil. Zajímavě se nám ty dějové linie zamotavají a já jsem zvědavá, co se ze Sookie nakonec stane!

13.08.2017 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Kniha je jako vždy čtivá a Anita je postava, která se zajímavým způsobem vyvíjí a vybarvuje. Na druhou stránku mám již zase chuť ji porovnávat s Chuckem Norrisem... pokud se na to ale podívám jen jako na Fantasy, má kniha vše, co bych čekala. Napětí, zápletku, zajímavé hrdiny. Jen Richard mi stále leží v žaludku se svým idealismem. Také máte pocit, že je Richard i dost vlezlý? Zlatí upíři :-D

11.08.2017 5 z 5

Mrtví odcházejí Mrtví odcházejí Charlaine Harris

Pozor, budou zde možná trochu spoily.
Každopádně.. kniha opět přinesla to, co jsem od ní čekala - nenáročné čtení, které potěší o horkých letních dnech. Je mi jen trochu líto Nialla a také Claudine, protože se s nimi již možná delší dobu nesetkáme. Bill by teď rozhodně měl začít kout železo, dokud je žhavé. Zdá se, že je mu Sookie maličko nakloněna po tom ,co ji zachránil život. Ale na druhou stránku..její vtah s Ericem je více, než zajímavý. Má to holka složité! Musím říct, že i když nemám moc v lásce knihy, kde se řeší milostný trojúhelník, tak tady mi to tak nějak nevadí a přijde mi to docela nenásilně podané. Možná proto, že milostný trojúhelník není tak cpaný do popředí, že v jednotlivých dílech zatím vždy šlo o něco víc, o něco podstatnějšího. Doufejme, že se to tak ani dál nezmění.

04.08.2017 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Takže...WOW. A možná budu trochu spoilovat.
Upřímně řečeno.. asi prvních 50 stránek jsem přemýšlela, jestli knihu vůbec dočtu. I když Victoriinu tvorbu mám ráda, nějak se mi nedařilo začíst a přišlo mi to takové nijaké a nezajímavé a těžko stravitelné.
Pak se to ale zlomilo a já jsem si z toho sedla na pr...zadek!
Hlavní hrdinové byli velmi dobře popsaní, zápletka nebyla ani trochu tuctová a tajemná atmosféra, provázející, ale nebrzdící celý děj, byla skutečně příjemná. Kniha je sama o sobě tedy docela napínavá. Tak moc, že jsem ji musela dočíst a nejít kvůli tomu spát :-D
Velmi, velmi oceňuji zajímavost a propracovanost Ilsy, která si žije ve svém vnitřním světě a čtenář hltá její myšlenkové pochody.
A závěr? Kdopak bude ta temná potvora, která vyskočila na konci knihy?
Já už chci další díl!

31.07.2017 5 z 5

Hůř než mrtví Hůř než mrtví Charlaine Harris

Asi jsem poměrně nudná čtenářka, věčně nadšená a optimistická, nicméně i tady musím dát plný počet hvězd.
Charlaine Harris prostě píše tak, že její knihy čtu jedním dechem. Není to nic převratného, ale na oddechnutí si, odreagování se, pobavení, jsou její knihy opravdu pro mně vynikající volbou (snad jen, kdyby nebyly tak tenké, protože příběh vždy tak rychle uteče..).
Ani tento díl svým dějem nedělá krok zpět - naopak - čtenář se dočte dost zajímavostí ze života hlavní postavy. Jen doufám (pozor spoil), že Sookie stráví více času se svým pradědečkem a ten ji ukáže více ze svého života. Nevím jak ostatní, ale mě život "víláka" a k tomu ještě prince, docela dost zajímá! :-)

27.07.2017 5 z 5

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Tak za mně asi zatím nejlepší díl. Závěrečné scény perfektně vygradovaly a (pozor, spoily) pouto Sookie a Erica se mi velmi líbí. Jsem velice zvědavá, jaký vliv to bude mít na Sookinu vílí povahu :) Podle mě její zlepšující se schopnosti nebudou souviset přímo s krví upírů, ale spíš s tím, že se Sookie vyvíjí. Ale nechám se překvapit, snad se to v dalších dílech pěkně osvětlí! Jen mi je pořád líto chudáka Billa, myslím, že Sookie opravdu miluje.
Co se dalších nápadníků týče, tak i když se mi zdá Quinn celkem zajímavý.. Prostě se mi k Sookie více líbí Eric! Ti upíři prostě mají něco do sebe.. :-)

24.07.2017 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Pozor - možné spoily.
Tento příběh, i když od prvopočátku s poměrně jasným padouchem (ne, vrah nebyl zahradník, ale i tak to bylo docela jasné hned z počátku), mě i tak dost zaujal. Prostředí a doba, ve které se příběh odehrává, jsou mi blízké a tak jsem knihu četla jedním dechem.
Postavy Jackaby i slečna Rooková jsou velmi pěkně napsané a i když mi Jackaby mírně připomíná některého Doctora Who, myslím, že i tak je vcelku zajímavý a originální detektiv :-) A kdo by nechtěl bydlet v Jackabyho domě i s vlastním duchem a kačerem?

20.07.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

U téhle knihy jsem dlouho váhala, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Totiž čtení mi šlo, asi jako psovi pastva. Vlastně ani nevím proč, zřejmě jsem na tuto knihu neměla tu pravou chuť a protože jsem ji měla půjčenou, tak jsem se místy do čtení i nutila. Asi tak za polovinou se ale cosi zlomilo a já jsem začala doceňovat celý příběh, děj a zvraty, které byly vskutku nečekané.
Tedy nakonec dávám plný počet hvězdiček a k tomu palec nahoru. Je to moje první kniha od autorky a již zvažuji, ze sáhnu po další. Styl psaní pro mne sice není nijak extra čtivý, ale příběh, napětí, zápletky, docela dobře promyšlený svět a skutečně živé charaktery postav mě naplňují touhou přečíst si od Veronicy Roth něco dalšího. A hlavně.. Ať už vyjde druhý díl!!

18.07.2017 5 z 5

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Pozor - možné spoilery.
Jedna z dalších pohodových knih, které přečtete jedním dechem. Začínám po knihách ze série Pravá krev sahat vždy, když si chci opravdu odpočinout, protože u toho nemusíte moc přemýšlet. Zápletky bývají často ne příliš překvapivé, ale hlavní postava Sookie se zde docela hezky vyvíjí a začínám mít skutečně ráda její humor. Věta.."Zřejmě ji nevadilo, že bez nich jí zůstala už jen průhledná sukně, přes kterou ji bylo vidět až do Tramtárie."..Mě prostě zbořila :-D
I když nemohu říct, že by se díl od dílu nějak zásadně lepšil, spíše je to stejná standarta.. a i když mi je skutečně líto Billa (nevěra je neodpustitelná, ale fakt si myslím, že ji ten zubatec má rád!), tyto knihy mě stále bavit ještě nepřestaly :-)

17.07.2017 5 z 5

Primal Blueprint Primal Blueprint Mark Sisson

Jedna z knih, která stojí za přečtení. I když je kniha primárně zaměřená na masožravce, tudíž vegetariáni a vegani z ní budou zřejmě rozpačití a i když milovník ovesných kaší z počátku bude asi také plakat, i tak rozhodně doporučuji, aby si knihu přečetl každý, kdo se kdy začne zajímat o stravu a zdravé bytí ve svém těle.
Nečekejte zázraky, protože slovy cynika - "nejlepší dieta je nežrat" - bych asi poukázala na to, že člověk by měl hlavně přemýšlet, zda má skutečně hlad a co si do té pusy vlastně dává (a nejíst jen proto, že má zrovna na něco chuť, že to zrovna vyžaduje společenská událost, nebo prostě proto, že mu to někdo naložil na talíř..).
Ale pokud hledáte vysvětlení jak to, že někdo "sežere na co přijde" a nic moc se mu nestane a jiný se "podívá na rohlík" a přibere 2 kg.. kniha vás určitě zaujme!

08.07.2017 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Zatím jsem nenarazila na díl Pravé krve, který by mě nějak iritoval anebo skutečně zklamal. Velmi se mi líbí děj, který relativně pěkně ubíhá, knihy jako jsou tyto, se čtou téměř sami a pokud máte celý den na čtení, tak knihu doslova spolknete.
Sookie je postava, která se zajímavě vyvíjí a je jednou z mála hrdinek, kterou zatím nemám chuť něčím přetáhnout po hlavě, aby se vzpamatovala :)
Nejen knihu, ale i celou sérii doporučuji.

25.06.2017 5 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Sooki začíná používat hlavu, vyvíjí se a to se mi líbí. Kniha byla čtivá, neobsahovala alespoň pro mne žádné situace, kdy bych se chytala za hlavu nad blbostí hlavní hrdinky.
Musím ale říct, že Eric bez paměti mi byl sympatičtější než klasický Eric.

23.06.2017 5 z 5

Divná a divnější Divná a divnější Robert Reger

Kniha, která svou originalitou, pěknými ilustracemi a zajímavým příběhem prostě nadchne! :-)

21.06.2017 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Přečteno jedním dechem během pár okamžiků. Taková ta manga, co potěší, nezklame, navnadí na další díl.
A jo, jsem zvědavá i na anime :)

21.06.2017 5 z 5

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

Sookie mě prostě baví. Nemohu říct, že by to bylo nějaké převratné čtivo. Ale nenáročnost a celkem zajímavý příběh člověka provede relativně rychle dějem. Na odreagování se to jsou opravdu vynikající knihy.
Přesto musím říct, že druhý díl mě začal bavit až od poloviny.

10.06.2017 4 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Nemůžu říct, že by to bylo nějaké terno.. ale tato spisovatelka se prostě dobře čte! Sookie je..řekněme že minimálně úsměvně napsaná postava. Od těchto knih očekávám jediné - odpočinek. A musím říct, že opravdu přichází. Nenáročné, oddechové, velmi zábavné čtení.
Doporučuji!

01.06.2017 5 z 5