Sarfias Sarfias komentáře u knih

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

OMG! Omlouvám se, ale jinak to asi nevyjádřím. Knihy o Anitě Blake opravdu hltám, ale tuhle jsem naprosto schramstla! Zatím asi nejlepší díl. Napínavý od začátku až po konec, děj uteče ani nevíte jak. Od posledních 100 stránek by mě nikdo neodtrhl ani heverem. Anita se vyvíjí, roste a pomalu ale jistě směřuje někam, kam si asi sama nepřála. Pokud chcete okusit napínavé a místy až mrazivé čtení, pusťte se do Krvavého kolene. Stojí fakt za to!

16.01.2017 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Nádherná knížka s překvapivým koncem, která čtenáře nechá napnutého, jak bude příběh dále pokračovat. Nicméně co se děje a některých situací týče trochu nechápu, proč je označovaná jako beletrie pro děti a mládež (hlavně tedy pro děti). Pozor spoil. Asi jsem měkká, ale číst jako dítě o tom, že někomu brutálně zavraždí otce a všechny, které jste měli rádi, ve mě zřejmě ponechá dlouhé smutné myšlenky. Navíc hlavní postava je defakto také tak nějak z jistého pohledu vražedkyně. Ale každý jsme jiný čtenář. Rozhodně knihu doporučuji každému, kdo si chce přečíst něco jednoduchého, celkem napínavého a s dobrým koncem! :-)

17.12.2016 5 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Hodně jsem přemýšlela, kolik hvězd dát. Nakonec jsem nedala plný počet, přestože kniha byla čtivá a příběh, i když nepřinesl zase až tak nového, celkem zajímavý. Nicméně, jak se říká, tak na zadek jsem si z toho zrovna nesedla.
Z počátku jsem byla rozčarovaná, nebyla jsem si jistá, jestli je kniha napínavá anebo otravně rozplizlá. Ke konci se mi začalo celé dění velmi líbit. Jen samotný konec, závěr, byl tak podivný, že jsem netušila, co si o tom myslet.
Celkově mám z knihy stále smíšené pocity.
Čtyři (a půl, kdyby to šlo) hvězdy dávám proto, že podobné náměty se mi líbí, ale nesrovnávala bych to s Šifrou mistra Leonarda. I když jsem tuto knihu četla již dávno, stále na ni mám velmi dobré vzpomínky a myslím, že tato kniha není lepší. Snad jen nahlíží některé věci zase z jiného úhlu pohledu.

26.11.2016 4 z 5

Homo špiritusus Homo špiritusus Andrzej Pilipiuk

Knihu jsem zpočátku četla s velkým nadšením, posléze jsem se jí hůře prokousávala. Po dočtení mám smíšené pocity.
I když jsem asi pochopila záměr autora a musím říct, že některé hlášky dvou starců mě totálně rozchechtaly, není to ten druh knihy, který bych si chtěla přečíst znovu. Nedávám plný počet hvězd, protože se mi zdá, že byl příběh místy poněkud chaoticky popsaný a dalo se z něj dostat více. Dávám ale tolik hvězd, protože jsem neměla vyloženě pocit, že by byla kniha totální brak.
Nečekejte od toho zázraky, možná vás kniha ale pobaví.

12.11.2016 4 z 5

Město duchů Město duchů Stacia Kane

Poslední díl (prozatím) trilogie opět provedl čtenáře Downsidem, podsvětím plným neřestí a mrtvol. Hlavní představitelka, nesoucí si za sebou dávné hrůzy prožité v dětství, se pere s životem a duchy, kteří ji nenechávají klidnou. A aby toho nebylo málo, Chessie má trable s láskou, s pocity, které si jen těžko přiznává.
Bomba, bomba, bomba!!
Žádná z knížek není prvoplánovitým žblebtem zamilované puberťačky. Je to propracované, plné šíleností, sexu, myšlenek hlavní hrdinky a mnohého dalšího, co nutí čtenáře, aby knihu neodložil a dále prožíval příběh plný napětí. A toho je zde opravdu hodně, ne na začátku, uprostřed anebo na konci, jak to bývá obvyklé u některých knih. Napětí čtenáře provádí celičkou knihou, skoro každou stránkou a nenechá vás odpočinout.
Za mě 210%! :-)

22.10.2016 5 z 5

Vryté město Vryté město Kirsten Jane Bishop

Nikdy jsem si nemyslela, že bych nějakou knihu nedočetla. Prostě ať to trvá jak chce, většinou se přes to vždy nějak dostanu. Tady..si nejsem ani trochu jistá.
Asi do poloviny knihy různých nic neříkajících rádobyzvratů jsem čekala, že se "to už konečně stane"..a ono nic. Anotace knihy zněla zajímavě, celkem lákavě. Děj již takový nebyl. Samozřejmě můžeme polemizovat o tom, jak autorka skvěle popsala okolí a rozhovory jednotlivých postav mezi sebou, jak zajímavě podala prostředí, kde se má odehrávat hlavní zápletka. Ale..ta hlavní zápletka nějak nepřišla. Nebo jsem to pouze nepochopila, i to je možné. Pokud to někdo přečtete a budete nadšení, prosím, podejte mi report, protože já této knize dávám pouze 2 hvězdy. Jednu z nich za to, jak se mi to nelíbilo. Druhou v naději, že chyba je v tom, že do této knihy se musí dorůst. Uvidím za pár let, třeba ji dám ještě šanci.

11.10.2016 2 z 5

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Kniha nebyla tak dobrý jako díl první, hrozně mě hlavně štvala hlavní hrdinka a její věčné fňukání a nepromyšlené jednání.. snad bude poslední díl o to lepší.

01.10.2016 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl této série mě popravdě ničím výjimečně nepřekvapil, na druhou stránku autorka opět čtenáře přesvědčila o tom, že je čtivá, a umí výborně podmanit, již mnoho let známý pohádkový příběh, své jedinečné fantazii.
Dávám 5 hvězdiček a doufám, že Císař dostane rozum!

29.09.2016 5 z 5

Carpe Corpus Carpe Corpus Rachel Caine (p)

Poslední díl mě příliš nenadchl. Dlouho jsem netušila, co od toho čekat, dlouho jsem čekala, kde bude ten zakopaný pes. A i když samotný závěr svým způsobem překvapil, nedávám plný počet hvězd. Určitě to stojí za to to dočíst a ukončit sérii, ale ódy na tento díl pět nebudu.

18.09.2016 4 z 5

Pán hrůzovlády Pán hrůzovlády Rachel Caine (p)

Sice takto kniha nepatří k nijak náročnému čtení, ale příběh a spousta napínavých událostí a zvratů nedělá jen z této knihy, ale doposud z celé série velmi povedenou četbu.

09.09.2016 5 z 5

Ztracení Ztracení Gabriella Poole

Předem varuji - budou následovat SPOILERY!
Když jsem četla předchozí díly, nemohla jsem se od nich odtrhnout. Jednak proto, že byly čtivé, druhak proto, že to bylo zase něco jiného (čekala jsem upíry a ono ne..hurá!).
Poslední díl byl..divný. Původně jsem chtěla dát jen 3 - 4 hvězdy. Cassie se chovala jako největší blázen pod sluncem. Jedna z nejzajímavějších postav zemřela. Ranjit by mohl svou hloupostí hravě konkurovat Cassie. Jasně.. láska, happy end.. Ale proč sakra zatratit všechny ty možnosti, které jim vyvolení duchové nabízeli? Copak by to nějak nezvládli i přes to? Když se tak moc milují?
Když jsem ale četla poslední řádky a uvědomila jsem si, že díky tomu, že se Cassie a Ranjit zase stali lidmi, mohli jejich dva duchové také naplnit svůj osud, došlo mi, že to je vlastně docela dokonalý závěr, který mě nakonec udělal radost.
Celkově byl tento díl celkem tedy dobrý, napínavý, zápletky zajímavé a nebýt z počátku nepochopené blbosti hlavních postav, asi si nemám nač stěžovat.

21.08.2016 5 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Lehce předvídatelná, leč těžko ji odložit. Asi tak bych charakterizovala poslední díl této série. Moje dušička tajně doufá, že snad bude další díl :) A že by rozhodně bylo o čem vyprávět! Po přečtení tohoto dílu sice něco málo dopadlo dobře...avšak až mnoho dalších otázek vyplavalo na povrch! Doufám tedy, že další díly budou!

30.07.2016 5 z 5

Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Tony DiTerlizzi

Jedna z nejkrásněji ilustrovaných pohádkových knížek, které znám :-)

29.07.2016 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Gabriella Poole

Úvodem upozorňuji, že tento komentář bude možná obsahovat malé spoily. I u tohoto dílu jsem byla mírně na vážkách. Je sice hezké, že se hlavní postava tak nějak vyvíjí, ale celé mi to přišlo trochu i s její nejlepší kamarádkou, přitažené za vlasy. I když věk puberty v člověku obrací všechny buňky naruby, nemyslím si, že by se jen tak ze dne na den na sebe tak nějak vykašlaly. Ranjit se choval také dost pitomě - co je to za lásku, když není s to si v klidu sednout a "ukázat barvu". Stejně tak Cassie, která se vůči němu zachovala jako potrefená husa. Mohu jen usuzovat, že se neobratně snažila autorka poukázat na nestabilní mysl Vyvoleného.
Snad nejlepší a nejvyspělejší postavou se mi zdál Richard, kterého mi bylo hrozně líto, protože Cassie mu defakto !Větší SPOIL! dala košem.
I tak hodnotím plným počtem hvězd, protože příběh byl poutavý, plný zajímavých událostí a zvratů. A jelikož jsem o víkendu odjela bez knihy a celou dobu jsem myslela jen na to, jak budu zase doma a dočtu ji, usoudila jsem, že kniha je v podstatě docela dobrá a zřejmě mě velmi chytla! :-) Jsem velmi zvědavá na poslední díl!

25.07.2016 5 z 5

Spoutaní Spoutaní Gabriella Poole

Z tohoto dílu mám smíšené pocity. Valnou část knihy jsem měla pocit, že se absolutně nic neděje. Navíc, i když si uvědomuji, že Cassie je teenager a ti mají jiné reakce a způsoby uvažování než dospělý člověk, neubráním se pocitu, že jedná v některých situacích příliš hloupě. Zdá se mi, že první díl byla charakterem někde jinde, než v dílu druhém. Nicméně musím pochválit závěr. I když napětí a "konečně se něco děje" bylo až příliš krátké, bylo to popsané pěkně a jsem zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet!

19.07.2016 4 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Pozor - komentář může obsahovat malé SPOILY!
I když jako milovník 19. století a Anglie jsem zaplesala, zároveň mám na tento díl rozpačitý názor. Ze začátku příběhové dění naběhlo velmi zajímavě, ale pak se začaly objevovat různá jména k sobě dost podobná, že jsem měla tendenci často řešit, kdo je kdo. A i když oceňuji autorovu chuť se nepárat se zabíjením různých nepodstatných postav, byl pro mě tento první díl spíše plným rozpačitého rozhodování se, zda bych knihu doporučila či nikoliv. Čtu díl druhý, uvidíme. Šanci si zaslouží, ale již si od toho nic neslibuji.

15.06.2016 4 z 5

Ďáblův klíč Ďáblův klíč Ben Edair (p)

Četla jsem na to nedávno recenzi, že je to kniha, která mě fakticky vyděsí. Bohužel se tak nestalo. Naopak! Takový příběh bych ráda viděla coby temnější českou pohádku. Tak či tak, kniha se mi opravdu velmi líbila, překvapila mě zajímavým příběhem i charaktery. Byla na můj vkus až příliš krátká.
Druhý příběh, který mi připadal hodně jako čistá legenda, byl také opravdu poutavý. Pokud máte rádi legendy, pohádkové trochu temnější příběhy, rozhodně knihu doporučuji!

01.06.2016 5 z 5

Emily Pírková a kouzelná truhla Emily Pírková a kouzelná truhla Holly Webb

Opět milé, pohádkové čtení, tak akorát na cestu vlakem, večerní posezení či uklidnění po přečtení něčeho strašidelného :-)

11.04.2016 5 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Tuto knihu jsem si vybrala, protože jsem začala sledovat již její filmovou, lépe řečeno seriálovou verzi The Magicians. Musím ale říci, že jak jsem se těšila ze seriálové verze, která je velmi zajímavá, barvitá a poutavá, knižní verze mě poněkud zklamala. Nevěřila bych, ze to někdy o knize řeknu, ale serial mi přijde v tomto případě lepší. Ano, pokud nebudu posuzovat seriál a knihu společně, pak musím říct, ze kniha samotná je čtivá, i když na můj vkus poněkud příliš skáče v ději a některé zajímavé části jsou až příliš rychle pryč.
Mám trochu rozpolcený názor. Asi ano, kniha byla dobrá a neměla jsem se těšit na podobný příběh, jaký nám podává zatím seriál. Kdo má rád Narnii a Pottera a nevadí mu, ze hlavní postava knihy, je dle mého názoru tak trochu nevyspělý, neurotický blázen, doporučuji! Je to dost zajímavě podaných fanasy svět , který stojí za objevení.

11.03.2016 4 z 5

Rubíny z pekla Rubíny z pekla Jitka Světničková

Nebývám příliš nadšena z českých strašidelných příběhů, ale tato kniha mě od prvních stránek více, než oslovila. Příběh je velmi čtivý, napínavý a nebýt toho, že jsem se opravdu místy bála, knihu bych přečetla v jednom dni

11.03.2016 5 z 5