Sarfias Sarfias komentáře u knih

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Pozor - komentář bude obsahovat spoily.
Tenhle díl byla naprostá bomba. Je pravda, že začátek mě tak trochu nudil a nebýt roztékajícího se upíra, asi bych tu knihu četla fakt dlouho. Dost jsem otočila ale v momentě, kdy Anita dostala, alespoň dle mého názoru, konečně rozum! Nijak jsem nesympatizovala s Richardem, přesto mi ho teď bylo i trochu líto. Je to přeci jen hodný vlkodlak, i když na můj vkus trochu panovačný a vlezlý a právě to, že se to snaží vždy tak nějak zamést pod koberec, na něm nemám ráda. Jean Claude je sice grázlík, ale alespoň se tím netají!
I když nemám ráda milostné trojúhelníky a u podobných knih většinou trpím, tady mi tento triumvirát celkem sedí. Jen mi je trochu líto i Jean Claude, vzhledem k tomu, že si chudák prostě tu Anitu asi jen tak sám o sobě nenechá. Prý je tento díl poslední, kdy byla Anita za slušňačku. Tak to jsem zvědavá, kam to celé povede dál (a koho ještě nakonec Anita pozve do "klubu").

06.02.2017 5 z 5

Emily Pírková a schody ke hvězdám Emily Pírková a schody ke hvězdám Holly Webb

Sice je to dětská knížka, ale to přeci neznamená, že by nad ní měl dospělý člověk právě proto ohrnout nos. Sice nepřináší nic extra nového, ale pokud hledáte knihu, kterou přečtete za jeden večer a u které si opravdu velmi hezky odpočinete, sáhněte po jakékoliv Emily. Podnítí vaši fantazii anebo vás vrátí alespoň do dětských let. Neprohloupíte.
Leč co mě mrzí na této sérii je, že již nevychází další díly o Rose. Příběh malé Rose byl totiž, dle mého názoru, mnohem poutavější.

01.01.2017 5 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Anita opět nezklamala. Jestli se mi něco na této postavě líbí, tak je to její sarkastický přístup k životu. A jestli se mi něco na této postavě nelíbí, tak je to věčné odmítání (pozor spoil) toho asi nejzajímavějšího upíra pod sluncem :-D
No nic, čas vypůjčit si další díl a zjistit, jestli bude Anita stále tak zatvrzele tvrdit, že Jean-Clauda nechce ani vidět.

01.01.2017 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Tohle je jedna z těch knížek, kterou přečtete za pár hodin, ale vyloudí vám úsměv na tváři. I když je to kniha pro děti, dospělý člověk se k ni rád vrátí. Jsem zvědavá na další díly :)

07.12.2016 5 z 5

Úžasné Úžasné Sara Shepard

Tenhle díl byl zajímavý. Rozhodla jsem se, že budu mít k těmto knihám přístup "nic nečekám". A v tomto ohledu kniha neurazí, dokonce mile překvapí :)
Jsem napnutá, jak to bude pokračovat. Hlavně pak tedy s Emily...

07.12.2016 5 z 5

Kruté Kruté Sara Shepard

Tady jsem se rozmýšlela, kolik dát hvězd. Nakonec jsem se rozhodla pro plný počet. Totiž knihy z této série mě již začínají nudit, je to vše na jedno brdo, ale prostě jsem si dala úkol, že je přečtu všechny :)
Nicméně..pokud se na knihu podívám z jiného úhlu, je to celkem zajímavý pohled na to, jak vás psychický teror dokáže postupně rozkládat. Pozor SPOIL. Jak dívky postupně mají vidiny, "slyšiny"..Spencer málem zabije nevinnou (opravdu nevinnou?) dívku jen ze stresu a hrůzy. V podstatě kdyby nebyl příběh tak rozplizlý, věřím, že by to byl celkem zajímavý psychologický triler. Na druhou stránku..právě počet knih dává čtenáři pocítit v některých okamžicích silný dopad toho, co lhářky prožívají a toho všeho, co ve svém věku nesou. I když..ano, přiznejme si to, spousta toho je už prostě stará známá písnička.

04.12.2016 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Poslechla jsem několik lidí, kteří mi tuto sérii doporučovali a půjčila jsem si první díl. Jsem z něj více, než nadšená.
Anita je tak trochu cynik, ale přitom celkem obyčejná holka, se kterou se mnozí lidé rychle dovedou sžít. Kniha je velice čtivá, příběhová linie nenaštve, naopak bych řekla že mile překvapí. Není to sice nic nového pod sluncem, ale konečně člověk potká upíry coby krev sající bestie, ne třpytivé teenagery. Velmi se mi v této knize líbí pojetí církve, upírů a podobných potvor. Líbí se mi, jak se na pozadí rýsuje situace, jak se s tím lidé vypořádávají.
Trochu mi chybí ale minulost - jak to vypuklo? Jak se to stalo, kde se všichni vzali?
Třeba se to ale dozvím v dalších knihách :-)
Za mě rozhodně doporučuji všem fantasy nadšencům!

26.10.2016 5 z 5

Oči mrtvých Oči mrtvých Stacia Kane

Druhý díl mě opět nadchl. Chess musíte totiž buď milovat anebo nenávidět. Ano, je to asi trnem v oku mnoha čtenářů, že hlavní představitelka je tak trochu (více) drogově závislá. Ale proč ne? Po tom všem co prožila, po tom všem, co dělá? Jistě, cesty jak se s tím vypořádat jsou různé, ale nedělá právě tohle zase trochu jiné fantazy? Kniha se četla skoro sama a přečetla jsem ji asi za den a půl. Hlavní hrdinka je zajímavá, plná chaosu. Ale hlavní, čtivý poklad vidím v pěkně a nápaditě zpracovaném světě, náboženství a takovému tomu "pozadí" kolem děje. Věřím v to, že i poslední díl by mohl stát za to!

11.10.2016 5 z 5

Zmatené Zmatené Sara Shepard

Minulý díl napověděl, že by mohl být konec. Ale ono je to celé jinak. Jsem opravdu zvědavá, kdo v knihách bude nakonec ten největší padouch. Tato série, i když je spíše typickým dívčím čtivem, se opravdu velmi, velmi povedla. A tento díl je opravdu plný obratů, napínavých scén a mrazivých šíleností. Plný počet hvězd.

25.09.2016 5 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

To se mi tak naskytla volná sobota na čtení, tedy jsem tuhle knihu spolkla ještě ten den. I přes prapodivný začátek, který mě příliš neokouzlil jsem se do knihy rychle začetla. I když se (zřejmě u téměř každé YA fantazy) hlavní představitelka někdy chová na facku, příběh je poměrně našlapaný, ke konci vygraduje v zajímavý a pro mě nečekaný závěr. Dávám plný počet hvězd i když bych si tuto knihu asi podruhé přečetla snad ne kvůli příběhu, ale proto, že se odehrává na podzim v hlubokých lesích plných očekávání! Takže pro toto podzimní období jako dělané :-)

11.09.2016 5 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Knihu jsem nemohla odložit. Velmi mile mě překvapila. Připomíná mi stylem psaní něco mezi Holly Black a mírnější Neomilnerovou.
Pokud máte rádi magii, Fae a jiné bytosti a chcete si přečíst nějaké zajímavé fantazy, kniha vás nadchne.
Na druhou stránku námět a vyprávění není nic nového pod sluncem. Nicméně kniha je tak čtivá, že ji to člověk rád odpustí.

23.08.2016 5 z 5

Deník alchymistky Deník alchymistky Amy Alward

Upřímně řečeno doufám, že toto není jediná přeložená knížka, od této autorky. I když je příběh spíše dětsky milý, ani trochu to nekazí celkový ráz knihy. Alchymie, kouzla, dobrodružství v divočině a nevtíravě podaná láska hlavní představitelky čtenáři vykouzlí úsměv na rtech.
Knížka je hrozně mile pozitivní i když místy napínavá. A je to jedna z těch, které bych si jednou asi přečetla zase, už jen pro ten pohádkový nádech.

20.08.2016 5 z 5

Bezcitné Bezcitné Sara Shepard

Tak jo.. Jedním slovem Wow! Kniha od knihy je napínavější a konkrétně tento díl mi dost sednul. Snad bych si jen přála, aby byla autorka o něco drsnější, kniha by mohla být pomalu považovaná za lehký psychotriller.
Co se mi nelíbí jsou některé reakce lhářek, nicméně celkový děj a příběh se začíná zajímavě posouvat kupředu a se seriálem se dějová linie rozchází zase o něco více.
Hodnotím tento díl opravdu velmi kladně!

17.08.2016 5 z 5

Neuvěřitelné Neuvěřitelné Sara Shepard

Pokud člověk nečeká žádné zázraky, musí jedině chválit. Kniha se čte skoro sama, je to prima oddechová četba na léto. Navíc musím pochválit hodně zajímavý závěr. Že se příběh odehrává tak trochu jinak než seriál je asi čtenářům jasné. Myslím, že seriál i knihy jsou moc zajímavé.

07.08.2016 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Upřímně řečeno...čtení na léto, nic zásadního, nic co by vám vyrazilo dech. Nerada to píši, ale seriál je lepší.

31.07.2016 5 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Naprosto dokonalá knížka o dospívání dětí, o přátelství a dobrodružství! Navíc knihy od Holly Black snad nikdy nezklamou. Je to čtivé, milé a opravdu velmi pěkně popsané.

31.07.2016 5 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

I když se říká, že druhé díly knih bývají horší, než ty první, neřekla bych, že to platí i o této knize. Pokračování příběhu o nekromantce Chloe čtenáře provedlo bližším poznáním jednotlivých postav a charakterů (což opravdu oceňuji u spisovatelky - charaktery moc pěkně odlišila). Hlavně v první části knihy jsem byla skutečně napnutá, co se bude dít. Trochu mě mrzí, že se Chloe musela dát na útěk, protože delší pobyt v jiné "léčebné" instituci by mohl být ještě velmi zajímavý.
Ale dalšími stránkami jsem nebyla ani trochu zklamaná, naopak.. Knihu jsem opět skoro nemohla odložit!

28.07.2016 5 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

WOW! Asi podobnou reakci jsem měla po přečtení prvního dílu této trilogie. Před časem jsem o těchto knihách slyšela, ale pak, když jsem viděla, jak knihy vypadají, první co mě napadlo bylo, že to bude "zase nějaký ujetý brak pro náctileté". Tady se silně projevuje pořekadlo - nesuď knihu podle obalu ;-) Pro náctileté? Možná. Brak? Ani omylem!
Knihu jsem téměř nemohla odložit a četla jsem ji naprosto všude a pokaždé, i když jsem měla jen chvilku na čtení. Jak občas mívám problém s mladšími postavami, které se chovají hloupě, tady bych naopak řekla, že hlavní hrdinka byla velmi vyspělá na svůj věk. Hezky se to četlo, i když bych ji a její kamarády také občas s chutí přetáhla bambusovou tyčí!
Od knihy jsem čekala trochu jiný příběh..Nekromantka? Mrtví vstávají z hrobu a plouží se zatuchlým polorozbořeným městem. Cha! V žádném případě. Ale zato pěkná (SPOIL!!) psychiatrická léčebna pro mladistvé, kteří..nejsou zase tak moc nemocní, jak by se mohlo zdát. Co mě trochu mrzí je, že autorka nepropracovala více do hloubky vnitřní zápolení hlavní představitelky s tím, jestli tedy je anebo není blázen.
Líbily se mi náhlé zvraty a zajímavě zpracované charaktery postav. Nejsou plytké, naopak jsou čtivé, poutavé i když v reakcích možná trochu předvídatelné.
Tak či tak, doslova se klepu na pokračování. Pokud hledáte zajímavou Young Adult fantazy, nemeškejte, neztrácejte čas a sáhněte po Přivolávání!

27.07.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Také vám připadá, že sci-fi pro holky odráží současný problém - malý zájem dívek o technické obory? (Ale to odbočuji).
Po knize jsem sáhla, protože sci-fi mám skoro stejně ráda jako fantazy. Navíc anotace knihy mě velmi zaujala. A i když první stránky mi napovídaly, že příběh bude takový a makový, opak byl pravdou. Knihu jsem doslova zhltla a byly části, kdy jsem byla napnutá jako kšanda, jak to dopadne! Za mě plný počet hvězd, příběh je totiž velmi zajímavý, čtivý, místy hodně napínavý a velmi se mi líbí jemná asociace s některými pohádkami. Snad za mě by tam mohlo být jen více techniky, udělátek, hýbátek a jiných kyborgských srandiček.
Kdokoliv kdo hledáte od dechovku na léto, nečekejte!

08.07.2016 5 z 5

0.4 - Soumrak civilizace 0.4 - Soumrak civilizace Mike Lancaster

U hvězdiček velmi váhám. Námět knihy mě zaujal, bylo to něco jiného a na úplném začátku jsem byla natěšená, jak to celé dopadne. Jen počet stránek mě trochu zarážel..
Kniha byla tak krátká!
Upřímně řečeno by si příběh zasloužil více. A dalo by se o něm napsat více. Dalo by se to více zamotat a více čtenáře nabudit.
Dávám o hvězdu méně, protože to bylo krátké a moc rychlé. Ostatní hvězdy dávám proto, že nápad to byl sakra dobrý! :-)

30.06.2016 4 z 5