Sanny_happ Sanny_happ komentáře u knih

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Od knihy jsem čekala více. Bohužel jsem zklamaná, na mě se děj příliš vlekl..

29.08.2022 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Na knihy od autorky se už dlouhou dobu chystám a konečně jsem si jednu přečetla!
Jelikož je to moje první kniha nemám proto srovnání s ostatními
Rozhodně na první pohled můžu říct, že všechny obálky jsou úplně top a neskutečně lákají k přečtení
Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Rodinné knihkupectví, láska, přátelství, ale i rodinné trable to vše v sobě příběh ukrývá. A jako bonus i foceni cedulí a kování, což je hodně originální a zajímavý nápad

Knížka byla čtivá, přečetla jsem ji během pár dní. Ale zároveň musím říct, že mi vadili (na mě) až moc dlouhé kapitoly Já bych je určitě zkrátila…

Vztah hlavních postav byl více ojedinělý v tom, že se znaly z dětství a nyní se opět znovu setkávají Lucky byl typický bad boy, který se za tu dobu, co ho Josie neviděla dost změnil. Jeho postava mi dost sedla a oblíbila jsem si ho. O Josie to bohužel říct nemůžu

Kniha mě celkově bavila, ale přesto mám pocit, že jsem od ní očekávala trochu něco jiného. Za mě je to skvělá oddychovka někam v létě na dovolenou

Knihu celkově hodnotim 3,75⭐️
Za poskytnutí e-knihy k recenzi zároveň děkuji @humbook. #humbookblogeri #spoluprace

14.05.2022 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Knížka mě vážně moc bavila, měla to správné napětí a příběh skvěle eskaloval. Ale co mě zklamalo je konec.. byla bych raději kdyby kniha byla o pár stran delší.. konec mi přišel příliš rychlý.

02.01.2022 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moje první knížka od collen a byla jsem nadšena :)

08.11.2020 4 z 5

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Knihu mám v rámci spolupráce s Humbook blogerky.

Kniha mě nalákala hned z několika důvodů. Prvním z nich byla nádherná obálka, na kterou je radost pohledět. Druhým důvodem byla anotace, která mě hned zaujala. A konečně poslední důvodem byla kniha Léto mezi řádky, kterou jsem četla loni od jedné z autorek a moc mě bavila. A tak bylo rozhodnuto, že mě tahle kráska nesmí minut!
V příběhu se setkáváme s Teem, který se z Prahy přestěhoval na Moravu. Právě tam se setkává s jedním klukem, který je na něj zprvu pěkně protivný…Ale nakonec se jejich příběh vyvine úplně jinak

V knize se mi líbilo prostředí, nářečí a v neposlední řadě super humor.
Je to milé čtení, v kterém zároveň nechybí těžší témata.
Oba hlavní hrdinové jsou sympaťáci, kteří se k sobě navíc skvěle hodí. V první části knihy najdeme více pošťuchování, rivality, která se postupem knihy mění. Rozhodně nečekejte žádná velká překvapení, příběh je předvídatelný, ale krásně zahřeje u srdce a vyvolá pocit pohody. Pokud hledáte něco milého s lehce odlišným romantickým příběhem, tak si knihu určitě neváhejte přečíst Navíc tohle jarní období je pro ni přímo stvořeno!

28.05.2024 5 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Jako první chci moc poděkovat @knihydobrovsky a @kate_valter za možnost přečíst si knihu

A teď už k samotné recenzi! Darcy Coates miluju, mám od ní přečteny téměř všechny knihy, takže tato #spoluprace mě moc potěšila.
Kniha začíná hned od začátku skvěle - sympatická Kiera utíká před neznámými muži a nachází útočiště v městečku zvaném Blightly. Potíž je v tom, že si vůbec nic nepamatuje. Neví kdo je, odkud přišla, před kým utíká.. Jako bonus k tomu všemu zjistí, že umí komunikovat a vidět zemřelé bloudící duše, které nemohou odejít. A ona se tak rozhodne zůstat a jednu takovou duši zachránit a pomoct ji najít konečně klid
Při této cestě, kdy se snaží rozpomenout na svůj život a zároveň zachránit duši Emmy, potkává Zoe. A Zoe je kamarádka, kterou by chtěl ve svém životě každý - střelená, veselá a svá. Zoe mi byla hodně sympatická a díky ní, jsem se u knihy kolikrát i nasmála

Darcy Coates nám opět dokazuje, že psát umí neuvěřitelně čtivě. Od knihy se těžko odchází. Má tu správnou atmosféru, skvělé dialogy, tajemství... Sympatičtí hlavní hrdinové, duchové, odhalování starých nešťastných událostí, ale i humor a romantická linka. To vše je první díl nové série

Kniha je zařazena do kategorie horor, což je pro mě bohužel dosti nešťastné. Hororové to opravdu není (a to jsem se hodně bála i u jejich strašidelných domů). Osobně bych knihu označila, jako detektivku s mysteriózními prvky. Kvůli tomuto novince ubírám hodnocení a dávám ji tak 4

06.02.2024 4 z 5

Všechna ta krev, co nás spojuje Všechna ta krev, co nás spojuje Camilla Bruce

Příběh vypráví o rodině Benderových, kteří se stěhují na prérii, aby se ukryli před krvavou minulostí. Otevřou si hostinec a ubytovnu pro pocestné, ale po čase se jejich podnikání opět zvrtne, když začnou zabíjet a okrádat své oběti
Příběh je vyprávěný z pohledu dcery Kate, matky Elvíry a malého souseda Hansona. Odehrává se v 19tém století. Právě doba, kdy se příběh odehrává mě bavila. Ukazuje, jak prosté tenkrát bylo žití a na co lidé tenkrát věřili a nevěřili.
Zpočátku mě kniha chytla a čtení mě vážně bavilo. Bohužel průběhem knihy se celý příběh vyprávění tak nějak zklidnil a spoustu věcí tak nějak vyšumělo do ztracena.
Například Kate má za sen stát se uznávaným médiem - řekla bych, že je tomuto záměru věnována velká část knihy, ale postupně téma jakoby upadá a autorka se tomu už moc nevěnuje. Alespoň já z toho měla takový pocit
Stejně tak mi bohužel přišlo, že kniha nemá až tak velkou zápletku. Motivaci jednotlivých členů Benderových proč dělají, co dělají, jsem moc nerozuměla. I proto mi byl jejich osud tak nějak jedno. Jednu postavu - Johna jsem vyloženě nesnášela, to se mi v knize už dlouho nestalo, takže za to palec nahoru.
Kniha celkově je napsána čtivě, střídání pohledů vyprávění a jiná doba, ve které se příběh odehrává je super Ale celkově knihu hodnotím průměrně - tedy 3
Nutno říci, že příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, ale o samotné rodině Benderových se toho až tak moc neví

09.12.2023 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Další případ detektivky Josie mě nemohl minout. Celou sérii zbožňuju a je to v podstatě jediná série, kterou mám celou přečtenou. I v tomto díle můžeme počítat se čtivostí. Líbilo se mi, že se v tomto díle Josie vypořádala s minulosti a jsem zvědavá, kam se její osobní život posune v dalším díle. V tomto díle se mi také líbilo, že je v příběhu zahrnutá sekta (i když mi to chvílemi přišlo trochu přitažené za vlasy). Ale příběhy týkající se sekty mám ráda
Bohužel mě ale tento díl až tolik nebavil. Sice nechybělo napětí, ale já se u čtení bohužel tentokrát trochu nudila. Konec byl ale skvělej a posledních 70 stran jsem hltala Kvůli tomu dávám hodnocení 3,5 V této sérii mám oblíbenější díly.

20.11.2023 3 z 5

Metačlověk: Osvoboďte svůj nekonečný potenciál Metačlověk: Osvoboďte svůj nekonečný potenciál Deepak Chopra

Jako první určitě musím zmínit, že metalidství je popsáno opravdu hodně dopodrobna, proto doporučuji si knihu určitě dávkovat a pak o přečtené části přemýšlet. V knize je opravdu hodně výzkumu, fakt z historie a spousta různých informací. Vše je zde vysvětlováno opravdu do podrobna. Což v tomto případě bylo možná trošku na škodu, jelikož udržet pozornost a navíc si z knihy něco odnést bylo častokrát docela těžké
Co je ale za mě ohromné plus (oproti jiným seberozvojovým knihám) je určitě fakt, že kniha je velice praktická. Najdete zde dotazník, který si můžete udělat a ověřit si jak na tom s metalidstvim jste vy. Na konci knihy je pak také 31 denní plán, který vás má přiblížit více k metalidství. Na každý den máte nějaký úkol a následně je v knize dostatek prostoru pro vaše poznámky. Což je určitě super! Protože o něčem číst a něco dělat jsou přece jen dvě různé věci a věřím, že toto každého nastartuje, pokud tomu bude mít otevřenou mysl a potřebné odhodlání. Určitě si z této knihy něco odnesete, takže svůj účel za mě splnila

06.05.2022 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Úžasná kniha, ke které se budu ještě často vracet!

09.11.2020 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Nádherně napsaný silný příběh.

07.11.2020 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Nelze slovy hodnotit.

07.11.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

SUper příběh, jen knížka nebyla moc strašidelná.

07.11.2020 3 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

od knihy jsem čekala více, moc mě nenadchla.

07.11.2020 2 z 5

Kordélie a kloboučníci Kordélie a kloboučníci Tamzin Merchant

Krásná pohádková knížka plná magie s nádhernou obálkou a ilustracemi uvnitř Knížku pro děti jsem už strašně dlouho nečetla a musím říct, že jsem se u čtení krásně odreagovala. Kniha rozhodně splnila má očekávání.
Kordélie jako hlavní hrdinka byla svá, odvážná a odhodlaná jen tak se nevzdát. Celou dobu ji budete držet palce a prožívat s ní její dobrodružství naplno
Samotný příběh mě bavil, byl napínavý od začátku, tajemný i kouzelný zároveň. Samozřejmě kdybych byla dítě, byla bych z knížky ještě o něco více nadšená.

Celkově knize a malé Kordélii dávám 4 hvězdičky. Knihu jsem četla v rámci spolupráce.

11.09.2023 4 z 5

Včerejší noci Včerejší noci Mhairi McFarlane

Nádherný příběh, který vás naprosto pohltí. Kniha je plná překvapení a chytne za srdce hned po první kapitole ️

15.09.2022 5 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Škoda, že knížka nebyla delší, já bych to určitě uvítala. Hlavní postava Vaja mi moc nesedla, ale za to Maddena jsem si zamilovala :) v knize je spoustu silných temat, jen bych byla raději kdyby byli ještě více rozebrané :) Jinak doufám, že si jednou přečtu i druhý díl

02.04.2022 3 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Knížka byla nádherná :) rozbředlý mě a vyvolala ve mě silné emoce a to se mi moc nestává

09.11.2020 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Kniha se mi moc líbila :-)

09.11.2020 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Knížka mě bavila, ale je podle mě vhodná spíše pro mladší čtenáře.

07.11.2020 3 z 5