Sammy.Boy Online Sammy.Boy komentáře u knih

Podezření Podezření Brianna Labuskes

(Čtenářská výzva) Sonda do mysli sociopata je víc než zajímavá, příběh ve mně stále rezonuje, ale mám takové PODEZŘENÍ, že tomu něco málo chybělo. Anebo tam naopak něco přebývalo? No, pár stránek bych určitě oželel, mohlo to být kratší a tím pádem i údernější. Každopádně, z několika kapitol mi bylo úzko. Budu mít tuhle knihu asi ještě nějakou dobu na paměti a jsem zvědavý na pokračování.

15.01.2024 4 z 5

Co by kdyby Co by kdyby Jonathan Tropper

(Čtenářská výzva) Když se budeme řídit podle svého nejlepšího svědomí a vědomí a budeme žít přítomností, nebudeme muset dumat CO BY KDYBY. Velmi příjemná kniha se sympaticky rýpavým humorem a situacemi, ve kterých se jistě každý z nás najdeme. Rád si brzy připomenu i film.

15.04.2024 4 z 5

Noční směna Noční směna Alex Finlay

(Čtenářská výzva) Tahle nezapomenutelná NOČNÍ SMĚNA mě svou anotací zaujala velmi. Tři linie vyprávění knize přidaly na dynamice a jejich postupné protínání se bylo tím pravým ořechovým. Ano, jistě to mělo nějaké mouchy, ale vzhledem k tomu, jak rychle jsem měl přečteno, nevidím důvod se v tom jakkoliv šťourat. Odhalení vraha bylo překvapením!

05.01.2024 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

(Čtenářská výzva) "Když víra v Boha převáží nad vírou v člověka."
Tohle se mi hodně trefilo do vkusu! Severská kriminálka eňo-ňuňo. Zajímavě rozpracovaný námět ROZPUŠTĚNÍ, trochu mi z toho popisu běhal mráz po zádech. Za mne snad jen jediná výtka - přes množství postav jsem si ani k jedné z nich nedokázal vybudovat hlubší vztah. Nicméně obdiv oběma autorům, dohromady píšou jako jeden!

19.06.2023 4 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

(Čtenářská výzva) Zpočátku jsem měl s hlavní hrdinkou docela problém, přišla mi jako pošahaná magorka. On vlastně stalking jako takový mi přijde dost ujetý. Ale po několika nezáživných úvodních kapitolách jsem se slušně začetl a nabalující se lži mi nedaly spát. Ve výsledku nebyla tahle (NE)SKRÝVANÁ PRAVDA až tak průhledná, jak by se mohlo nejprve zdát a já hodnotím knihu velmi kladně.

06.03.2023 4 z 5

Chuť krve Chuť krve Lisa Jane Smith

Srovnatelně dobré jako předchozí díl. Já mám prostě pro tyhle "přízraky noci" slabost, stejně jako oni pro omamnou CHUŤ KRVE. Už teď jsem napnutý, jak se bude dál vztah obou bratrů vyvíjet a něco mi říká, že půjde o (po)řádné drama. . .

19.11.2022 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

"Jaká matka, taková dcera." Zábavnější, vtipnější, ale také zdlouhavější než předešlý díl. Ubylo oplzlostí a přibylo řecké mytologie, která v tomto příběhu rozkvétá jako smyslná RŮŽE. Nebylo to až takové utrpení, jak jsem čekal. Docela jsem i zvědavý na finále série, ale na to je teď ještě čas. . .

20.03.2022 3 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

"Já chci žít prostě, věnovat se přítomné chvíli. A večer ulehnout po tvém boku."
Lehce sentimentální novela o životě dvojice postarších lidí ze sousedství. Díky kraťoučkým kapitolám a nízkému počtu stránek se knížka četla velmi rychle. Jediné, co mi na tom vadilo, že si tito dva CIZINCI V NOCI nepovídali prostřednictvím uvozovek. Rád se podívám i na film.

13.03.2022 4 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Dost možná, že STŘEDNÍ JE PEKLO, ale zároveň je to i srdcová záležitost! Stejně jako seriál, který jsem si zamiloval už v dětství a jsem nadšený, že začal vycházet i v jeho komiksové podobě. Příběhově je to strašně fajn a teda kresba, ta je naprosto úžasná (partička hlavních hrdinů si je neskutečně podobná). Spokojenost veliká! Nemůžu se dočkat, jak naváže druhý díl.

02.09.2021 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Musím přiznat, že mi nějakou chvíli trvalo se začíst (zhruba tak do poloviny knihy), neustále jsem se totiž musel soustředit na originální styl psaní (od konce k začátku). Jakmile jsem se pak už začal v ději orientovat a ŘÍJNOVÝ SEZNAM nabíral na obrátkách, nezbývalo mi než žasnout nad tím, jak do sebe začalo všechno perfektně a překvapivě zapadat. Příště bych možná vynechal fotky v úvodu každé kapitoly, ani jsem je moc nevnímal.

09.11.2020 4 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

(Čtenářská výzva) Pro milovníky antiky a historie jako takové je tohle velmi zajímavě pojatý příběh, podtržený nápaditým přebalem knihy. Celkově mi však nějak nesedlo zpracování. Téměř 3/4 knihy je jen omílání toho samého dokola, navíc příběh negraduje tak, jak by si asi čtenář představoval. Ještě musím chvíli popřemýšlet, jestli vůbec chci vědět, jak budou NOVÉ POMPEJE a osudy jejích obyvatel pokračovat dál. . .

01.04.2024 3 z 5

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

(Čtenářská výzva) Atraktivní prostředí šachové NOČNÍ PARTIE mi učarovalo. Neotřelé a čtivé zpracování se autorce povedlo na výbornou! Jediná výtka, která je spíš můj subjektivní názor - prozatím se mi nijak extra nepovedlo sžít s žádnou z postav v knize. Nicméně bych si tento námět dovedl představit klidně i jako kvalitní fantasy film.

20.03.2024 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

(Čtenářská výzva) Ve finále to nebylo tak zlé. Nápad se sci-fi noir detektivkou je skvělý, na celé knize vlastně asi to nejlepší (spolu s kapitolami vraždícího běsnění), ale jakmile prostě čtu něco déle jak měsíc, není to úplně ono. Asi jako kdybych se já sám ocitl NA ODVRÁCENÉ STRANĚ Měsíce a tápal.

04.06.2023 3 z 5

Lidskost Lidskost Bryan Edward Hill

Druhý díl komiksové Buffy mě nenadchnul tak jako ten první a tudíž jsem se do přečtení Angela zrovna dvakrát nehrnul, což byla ovšem chyba! Tahle série začíná stejně skvěle jako ta s přemožitelkou. Pravda, kresba není úplně tak vytříbená, ale díky příběhu, který šlape od začátku do konce, nad tím mávnu rukou. Velmi mě potěšil morální přesah, kdy tvůrci dávají důraz nejen na LIDSKOST, ale hlavně poukazují i na temnou stránku dnešních sociálních sítí a všemožných aplikací. A já jim za to děkuji!

12.02.2023 5 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Karty jsou rozdané! První polovina knížky je spíš seznamovací a docela se táhne, ale od okamžiku, kdy se do Vás upíří tesáky zakousnou a nepustí, tak se příběh začne rozvíjet očekávaným směrem a skvěle navnadí na pokračování. Popis samotného ZROZENÍ byl skvělý, vrněl jsem blahem!

26.03.2022 4 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Spíš než thriller bych to viděl jako rodinné drama. Ale to je momentálně asi tak jediná výtka, jinak mi knížka jako celek sedla. A ano, při posledních kapitolách jsem plakal! Člověk si při podobném čtení totiž pár věcí připomene, třebaže se život může změnit během okamžiku, kdy všechno navždy změní jeden OSUDNÝ PÁD! Silný debut!

19.08.2021 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Surové, zvrhlé, oplzlé a brutální! Jedním slovem DĚS. V každém případě, i přes nekomfortní úvod každé kapitoly, je to thriller jak má být! Napínavý příběh ve stylu filmových "8MM", ze kterého jsem byl mírně ve stresu od začátku do konce. Jednoznačně si budu chtít přečíst i další knihy ze série.

29.01.2021 5 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Úvod do příběhu velmi povedený. První třetina knihy krásně odsýpá. Pak se začínají nabalovat další a další informace a člověk přemýšlí, jak spolu všechny ty PSYCHOHRY souvisí. Musím přiznat, že mě autorka balamutila docela dlouho. Celkově zajímavý námět, lehce znepokojivý.

04.04.2022 4 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Nadšení stále trvá, avšak musím souhlasit s tím, že kresba oproti minule zaznamenala docela rapidní propad, je to takové malé nepříjemné KOUSNUTÍ. Opět se mi potvrdilo rčení, že když dva dělají totéž, není to totéž! Nicméně se to dějově pěkně rozjelo. Angel má hezky zametenou cestičku pro svůj vlastní díl. Nemůžu se dočkat!

03.09.2021 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Někteří jedinci jsou opravdu bezpáteřní krysy! Určitě zajímavá kniha a to nejen díky autentickému přebalu, který ještě víc dokresluje zvolené prostředí chladného severu. Na můj vkus byla STŘÍBRNÁ CESTA, po které se hlavní hrdina rozhodl směřovat, hodně rozvleklá. Nerad to říkám, ale chvílemi mi dělalo problém při čtení neusnout, bohužel. Závěrem to však autorka zdárně vybalancovala.

21.11.2020 3 z 5