Sammy.Boy Sammy.Boy komentáře u knih

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Nenápadná kniha UKRYTÁ v knihkupectvích mezi bestsellerovými kousky. Mě však zaujala svým přebalem i anotací. Je pravda, že v tom nepřeberném množství podobných příběhů tak úplně nevyčnívá, ale já na Aurořin případ asi jen tak nezapomenu. Napsané zdatně, vraha jsem si tipl špatně, takže bod pro autorku! Jediné, co mi přišlo trochu zvláštní, byla doslova sloní pamět všech zúčastněných, kteří si do detailu celých 30 let pamatovali události onoho dne. . .

14.04.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Skvělá knížka na letní večery při bouřce. To se prostě četlo nejlíp! Zajímavě zvolená zápletka, prostředí hlubokých lesů, kde byla KOŘIST lovena, bylo parádní. Líbila se mi gradace děje i celkem překvapivá pointa. Závěrečná stránka knihy se mi zaryla do paměti asi nejvíc!

10.08.2021 4 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

OKO ZA OKO, lež za lež. Překvápko jako blázen! Občas mám rád, když sáhnu po knize, od které vůbec nic nečekám a jsem pak nadšený ze skvělého počtení. James Patterson píše fakt suprově, nemám výtek, snad jen ty laciné přebaly bych změnil. A trochu mě mrzí, že s Lauren nejsou i další příběhy, její břitký humor mě bavil moc. Ale to nevadí, pustím se do jiných sérií (viz. Alex Cross a Ženský vyšetřovací klub).

21.08.2022 5 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Příběh rodiny, kterou rozdělí a nakonec zase spojí životní tragédie. Už přebal knihy, který mě ve výloze knihkupectví naprosto zhypnotizoval, slibuje hutnou atmosféru. Tu autor navíc ještě podtrhl množstvím prekérních situací kolem hlavního hrdiny. NEJVĚTŠÍ STRACH jsem měl z překombinované pointy, ale vysvětlení nebylo nakonec vůbec tak složité, jak se jevilo na začátku. Úvod a závěr mě dostal! Moc se těším na autorovy budoucí knižní přírůstky.

30.06.2022 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Závislost na sociálních sítích může být velmi nebezpečná aneb Když se nevinná výzva SLEDUJ MĚ změní v posedlost! Čekal jsem teda větší drámoš, ale čtivost příběhu tenhle nedostatek převážila. Závěrečnému twistu jsem upřímně moc ne(u)věřil, no, ale budiž. Nicméně kniha určitě stojí za přečtení, člověk si aspoň uvědomí, že cpát svůj život do hlubin internetu není úplně správná cesta!

18.03.2022 4 z 5

Vysoké sázky Vysoké sázky Dick Francis (p)

Fajnová víkendová jednohubka. Atraktivní dostihové prostředí, kde padají VYSOKÉ SÁZKY, sympatický hlavní hrdina a jedna pomsta podávaná pěkně za studena. Podvádět a lhát se nemá! Určitě to není moje poslední autorova kniha, rád si přečtu další.

06.03.2022 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Nečekaně jsem se ocitl POD ĎÁBLOVÝM MOSTEM a musím přiznat, že to byl velmi intenzivní až destruktivní zážitek! Autorka tu mistrně rozplétá klubko lží jednoho malého městečka poznamenaného tragédií. Příběh mě neskutečně vtáhl a nepustil až do závěrečného vyložení karet na stůl. Loreth prostě umí!

31.12.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(Čtenářská výzva) Skvělá věc od první do poslední kapitoly! Z mého pohledu nebyla pointa možná až tak šokující, jak jsem ji nejprve očekával (podobně laděnou zápletku už jsem v loňském roce četl), ale nic to nekazí na atmosféře ani spádu, které příběh stránku za stránkou nabírá. Znepokojivé SKRYTÉ OBRÁZKY parádně dokreslují celý děj, naprosto boží nápad! Takové knížky mě baví číst.

29.03.2023 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Co dokáže způsobit jedna obyčejná FÁMA? Chvilku mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem si celý příběh hlavní hrdinky užil se vším všudy! Moc se mi líbilo proložení vyprávění novinovými články a nahlédnutí do mysli vražedkyně. Totálně jsem se nechal zmást falešnými stopami a díky tomu jsem pak v poslední části příběhu dostal od autorky pěknou tečku přímo mezi oči! Přesně ten typ knihy, na kterou se jen tak nezapomíná! Hodně povedená prvotina! Určitě si nenechám ujít další Lesleyino dílo.

13.08.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

(Čtenářská výzva) Nerad odkládám knihu nedočtenou, ale v tomhle případě nemůžu jinak. Určitě nebudu nic a nikoho kritizovat, nicméně se musím omluvit a konstatovat, že tentokrát se mi NA VĚTRNÉ HŮRCE nelíbilo. Avšak nemůžu vyloučit, že se tam jednou nevrátím. . .

31.12.2023 3 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jane Smith

I třetí díl série si drží svůj čtivý standard. Ani tady nechybí napětí, tajemno a romantika. Vztah obou bratrů dostává další thrliny a šrámy. Celkově se jedná o velmi atraktivní sondu do upírského života. Je ovšem otázkou, zda je tohle celé dar anebo PROKLETÍ.

03.09.2023 4 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

"V dnešní době člověk musí být trochu paranoidní. Je to skoro klíčový požadavek pro přežití."
Chytlavá komorní jednohubka, od které jsem se během víkendu nedokázal odtrhnout a z jejíhož čtení jsem byl doslova NADRANC. Tohle se mi hodně trefilo do chuti.
Hned teď sahám po další Koontzově knize!

16.04.2023 5 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

V první řadě musím pochválit melancholicky laděný přebal knihy. Stejně jako u předchozího autorova titulu oceňuji čtivost příběhu, četlo se to vážne samo. Určitě bych chtěl vyzdvihnout i originální námět ohledně vrahova počínání. Ale i tentokrát tomu něco málo chybělo. Ve finále mi bylo vlastně úplně jedno, kdo je pachatelem a proč kvůli němu vyvolení odcházejí ze světa ŠŤASTNÍ A MRTVÍ.

24.08.2021 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Massa Hodges je zpět i se svými pomocníky a já jsem moc spokojený! Srovnatelně dobré jako předchozí díl. Provázanost s minulým případem skvělá, dějová linka s Bradym potěšila. Opět je tu podle mého názoru pár stránek navíc, PRÁVO NÁLEZCE chce totiž rychle využít několik postav a tohle to trochu zdržuje, ale jinak jsem nezaznamenal žádné větší negativum a už se nemůžu dočkat zakončení série!

29.09.2020 5 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

(Čtenářská výzva) Hurá! Knihu se mi povedlo po měsíci zdolat. Z úcty k autorovi nemám v plánu tu cokoliv hanit, podotknu jen, že cesta přes STÍNOZEM byla strašlivě dlouhá. Co se mi naopak líbilo, tak byla úvodní část ze školy a pouto mezi oběma přáteli, ale asi si horor představuju trochu jinak. Nicméně idea zajímavá!

19.11.2023 3 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Adrenalinová jízda! Opět mě to uchvátilo od první do poslední stránky. Detailně naservírované podrobnosti o horolezectví mě nadchly velice. Vypadá to, že jsem našel svého dalšího oblíbeného autora. Znovu jsem díky tomuto příběhu došel k závěru, že ničemové se sami o sobě jen tak nerodí, ničemy formuje společnost. A nám pak mnohdy nezbývá nic jiného, než nastavit TVÁŘ STRACHU, který nás děsí ze všeho nejvíc.

21.04.2023 5 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

Někdy je změna žánru na místě a tak jsem tentokrát zvolil tuhle rozpustilou a vtipnou jednohubku, která zřejmě kdovíjak nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Při vzpomínce na etudu s curlingem se tlámu ještě teď! Být MODERNÍ DŽENTLMEN není totiž vůbec žádná legrace.

04.08.2022 4 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Tentokrát mi čtení zabralo téměř tři měsíce. Je to ostuda, já vím, ale i přes čtivost příběhu mě po většinu večerů, kdy jsem si ke knize sedl s čajem a těšil se na další kapitoly a přibývající napětí, jednoduše přemohla únava. Což je ovšem pouze můj problém. Ale zpět k obsahu knihy, kdy sledujeme TŘI DNY DO PEKLA hlavní hrdinky. Námět zajímavý, ideální pro podzimní čas. Konec byl už tak trochu překombinovaný a maličko uspěchaný.

15.01.2022 4 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Každý čin má své důsledky. Otázkou ale zůstává, kam až sahá lidská vypočitatelnost a jestli opravdu existuje dokonalá lež? Poněkud nedoceněná kniha, hodně mě totiž překvapilo, jak skvěle jsou LŽI SE MNOU popsané. Jakmile se dostanete za půlku, už ji nedáte z ruky!

29.07.2020

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

(Čtenářská výzva) Skvělý přebal koresponduje s příběhem, což ovšem nelze říct o žánru, který sliboval. Nevadí, originální způsob vyprávění dává na tuhle drobnost po chvíli zapomenout. Zklamaný jsem ale z příliš natahovaného děje. Věřím, že by se dalo několik desítek stran vynechat a vůbec by to neuškodilo. Inspiraci skutečnou událostí jsem uvítal, přidalo to příběhu na síle. I přesto, že ve výsledku je to další thriller od vedle, autorovu výzvu POJĎ SE MNOU přijímám a do jeho dalších knih půjdu rád a s očekáváním!

04.02.2024 4 z 5