Sammy.Boy Online Sammy.Boy komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Konečně jsem se i já dopracoval ke knižní tvorbě Chrise Cartera, na kterou slýchávám chválu ze všech stran. A veškeré pozitivní ohlasy potvrzuji už po prvním dílu! Poutavě napsané, žádná zbytečná omáčka, postavy sympatické, vražd tak akorát a hlavně maximálně povedený závěr, kdy je konání vraždícího individua i samotný DVOJITÝ KŘÍŽ čtenáři do detailu obeznámen! Z části jsem nad tímhle tipem na vraha v průběhu knihy uvažoval, ale i tak jsem byl posléze mírně v šoku. Geniální!

27.04.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tady moc není o čem spekulovat! Plný počet hvězd za skvěle vystavěný, svižný a čtivý příběh, styl autorova psaní mi neskutečně sedl! Hltal jsem řádek za řádkem. Na jednu stranu už jsem chtěl tomu všemu přijít co nejrychleji na kloub, aby nalezená DÍVKA V LEDU došla klidu a na druhou stranu jsem ještě nechtěl, aby byl konec! Hlavní trio vyšetřovatelů jsem si prostě zamiloval. Takhle nějak bych si představoval krimithriller s přídomkem "bestseller"!

08.08.2020 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Na tyhle knížky nikdy nedám dopustit! Robert Bryndza je prostě machr, který se při psaní obejde i bez potoků krve, vyhřezlých vnitřností a vršení zvratu za zvratem. I tak je každý jeho detektivní román nesmírně návykový. Jeho styl psaní rozeznám zřejmě už i poslepu. Někomu se to tentokrát může zdát slabší, ale mě PROPAST SMRTI pohltila stejně jako všechny ostatní tituly. Ave, Robert!

28.08.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velice zvláštní MANŽELÉ ODVEDLE! Pokud se chcete po několikaleté pauze vrátit ke čtení, tato kniha je ideální volba. Byť se najde několik zvratů, kniha je psaná jednoduchým a úsporným způsobem, takže se v ději orientujete velmi dobře. Zápletka mi přišla zajímavá, kniha je na debut určitě povedená, ale upřímně bych od takhle diskutovaného titulu čekal o trošku víc. Jsem zvědavý na další knihy.

15.07.2020 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

(Čtenářská výzva) S Robertem Bryndzou je to stejné jako s Vaším nejlepším přítelem, kterého vidíte jednou za rok. Vždycky se na shledání s ním moc těšíte, protože víte, že Vás nikdy nezklame a můžete se na něj spolehnout. A tak je to i s jeho knihami. Všechny události kolem nového případu, kdy musí Erika se svým týmem objasnit vskutku znepokojivé OSUDNÉ SVĚDECTVÍ, navazují tam, kde skončily ty předchozí, je to pořád stejně čtivé a vlastně ani tentokrát nemám co vytknout. Přimhouřím oko i nad nezvykle urychleným závěrem. Jediné, co mě teda irituje a nelíbí se mi, tak je přebal knihy, který nezapadá do celkové série.

13.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přesně před dvaceti lety jsem poprvé držel v ruce tuto knihu, po které v té době šílel takřka celý svět. A letos přišel čas na opáčko v rámci symbolického výročí. Vrátil jsem se tak v čase a znovu prožil s Harrym a jeho přáteli první nezapomenutelné dobrodružství ve Škole čar a kouzel. Musím přiznat, že ani po těch letech magický KÁMEN MUDRCŮ neztratil nic na své čtivosti. A dovolím si tvrzení, že tahle série přežije nás všechny...

29.12.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Opět spokojenost. Nic jiného jsem vlastně ani nečekal. Možná to tentokrát mohlo být pro někoho o něco víc krvavější (v porovnání s minulým dílem), ale jakmile se začala snášet MLHA NAD SHADOW SANDS a ztráceli se v ní lidé, příběh dostal příjemný nádech mystična a místy to bylo opravdu mrazivé čtení! Adepta na vraha jsem tentokrát neodhadl, popravdě jsem nad ním ani moc nepřemýšlel. Spíš jsem si naplno užíval vytříbený styl autorova psaní.

08.04.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

(Čtenářská výzva) Nadčasová věc! Tady není moc co komentovat, MALÝ PRINC je sám o sobě okouzlující. Snad jen by se hodilo připomenout, že "celkový význam a smysl knížky může plně ocenit člověk, který dosáhl dospělosti nebo alespoň určité citové zralosti." Nečetl jsem poprvé a dozajista ani naposledy.

14.01.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Víc emocí. Víc napětí. Víc možností kdo a proč? Robert nezklamal, opět válí a přiznám se, že tentokrát jsem si nechal slušně zamotat hlavu! Nejdřív jsem nad tím vším laboroval, ale jakmile nade mnou TEMNÉ HLUBINY uzavřely svou hladinu, tak jsem to vzdal. Už teď jsem zvědavý, s čím přijde příště!

04.09.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Při čtení Bryndzových příběhů se snad stránky otáčejí samy! Věřím, že kdo si dá 2 a 2 dohromady, tipne vraha ještě před jeho odhalením v knize. Nic to ovšem neubírá z napětí v druhé polovině vyšetřování a NOČNÍ LOV nabírá na obrátkách. Já jsem opět nadmíru spokojený! A znovu podotýkám, že takhle nějak by měl vypadat bestseller v rámci tohoto žánru.

21.08.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

(Čtenářská výzva) Vskutku morbidní svědectví o tom, jak dokáže být pomsta krutá a kolik zášti se může nahromadit v jednom člověku. Chris touto knihou otevírá 13. komnatu velmi citlivého a problematického tématu, které je v mnoha případech pro jedince zcela destruktivní. POPRAVČÍ byl velice vynalézavý trýznitel, Hunter/Garcia je parádní tandem, všechno tu šlapalo na plné obrátky. Líbilo se mi i propojení s dalším kriminálním případem a vygradovaný závěr. Nemůžu jinak, než se těšit na další díl!

26.02.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Pekelně dobré čtení! Což je ale u mistra Bryndzy takovým nepsaným pravidlem. Nijak zvlášť složitý příběh, avšak s jeho darem pro vyprávění, vystihnutí atmosféry a celkovou gradaci, je jeho surový KANIBAL Z NINE ELMS opět na jedničku. Charakterově mi Kate sedla stejně jako Erika z minulé série (obě poznamenané osudem), takže jsem nesmírně zvědavý na další knihy s ní a Tristanem.

01.09.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

"Život je ozvěna. Vždy se vše každému vrátí." Tím bych asi zrekapituloval celou tuto knihu! Perfektní zápletka, neotřelé podání a skvěle promyšlený děj, který nutí číst od začátku až do samého konce, kdy už chcete vědět, která ze zmiňovaných dam bude ta POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ. Bravo!

21.08.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

(Čtenářská výzva) Po nějakých 7 letech od návštěvy kina dozrál čas si přečíst i knížní předlohu. Jelikož už jsem si všechny události z filmu nepamatoval, byl jsem celkem překvapený dějem. Pořád mi tam něco neštimovalo a nechtěl jsem věřit všem těm alkoholovým extempore, kterých se DÍVKA VE VLAKU dopouští. Naštěstí jsem si dal včas dvě a dvě dohromady a odhalil viníka. Sice možná trochu prvoplánové, ale vykreslení postav se autorce povedlo na výbornou.

30.01.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

(Čtenářská výzva) Brilantní analýza totalitních systémů a moci postavené na lži. Až přílis dlouho doufáme, že se nás už nic takového týkat nemůže, než začneme procitat, pochybovat a ptát se. Velmi dobrá kniha, kterou by si měl rozhodně přečíst každý z nás. Nicméně v hodnocení plným počtem hvězd mě trochu zbrzdila na můj vkus až moc rozvleklá první třetina příběhu. Nic to ovšem nemění na tom, že rok 1984 se tímto dílem zapsal do dějin.

24.10.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nebudu zastírat, ale chvílemi mi přišlo, že spíš než JEJÍ KONEC, to bude můj konec. Až příliš natahovaný příběh! Po dvou povedených předchozích knihách je Shari opět "lapena" do svého standardu. Ale abych jen nekritizoval, musím ocenit její smysl pro čtivost, ten si drží u všech svých knih. Už teď mě ale zajímá, s jakým sousedským dramatem nás překvapí příště.

28.08.2021 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Psychoteror v ryzí podobě! Napínavé, zvrácené, nepochopitelné a emotivní. Střídání přítomnosti s minulostí se autorce povedlo na výbornou. Hlavní hrdinka čistá jako lilie a záporák ztělesněné "zlo s lidskou tváří"! I v tomto příběhu se potvrzuje, že na každou sv*ni se vaří voda a nikdy nevíte, co se děje ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI! Jako debut naprostá pecka!

18.09.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další trefa do černého! Tentokrát známe vraha už během několika prvních kapitol, ale to příběhu neubírá nic na ničem! Přibylo brutality a násilí, napětí se stupňuje a hlavní hrdinové se čtenáři dostávají pod kůži čím dál víc, stejně tak jako Bryndzovy knihy. Druhá polovina knihy přečtená na jeden zátah (vlastně téměř DO POSLEDNÍHO DECHU), takže spokojenost!

14.09.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Bernadette má psychologické thrillery v malíku! Její smyšlená hrdinka Cass, která je nedobrovolně chycena V PASTI LŽÍ, dostává pěkně za vyučenou a člověk čte, čte a čte, dokud mu indicie nezačnou zapadat pěkně do sebe. Ono to ve výsledku není ani tak složité, jak to na úvodních stránkách vypadá. Opět kniha, kterou byla radost číst!

09.10.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndzovky jsou vždycky ve znamení skvělého čtení se zárukou spokojenosti. Nejinak je tomu i v tomto kriminálním případu o jedné pošramocené ztracené duši, která se rozhodla CHLADNOKREVNĚ škodit a stížit tím tak práci celého policejního týmu. Už teď se moc těším na poslední případ Eriky Fosterové.

16.11.2020 5 z 5