SammSamm SammSamm komentáře u knih

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Příběh Talie se mi velice líbil. O Rumunsku jsem dosud nic nepřečetla a jsem ráda,že mou prvotinou mohla být tato kniha. Život v Rumunsku za doby 2.světové války mne překvapil (ve škole se to opravdu nedozvíte), život po válce byl pro Rumuny opravdu těžký a složitý. Talie,dcera židovského páru, poté adoptivní dcera páru,který byl za války mezi bohatými,tímto mohla prožít pěkné dětství a vyrůst ve skromnou,houževnatou ženu. Inspirací spisovatelce byla její matka a prarodiče. Knize dávám všechny hvězdy,co mohu :)

22.04.2021 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Nejsem čtenářka romantických příběhů. Jelikož je hnusná doba a jelikož má normální četba se točí kolem historie a dob válečných,chtěla jsem přečíst něco "odlehčeného". Tato kniha mi nejdříve přišla jako opravdu hoodně červená knihovna,ale po začtení se,jsem byla ráda,že jsem mohla na chvilku nahlédnout do životů Hope a Truea. Myslím,že ač příběh není pravdivý,spisovateli se velmi povedl a že až tolik přehnaný nebyl. Láska a zázraky s ní spojené existují. Nicholas je zřejmě zajímavý spisovatel a ráda si přečtu i další jeho knihy :)

24.03.2021 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Příběh velmi odvážné ženy, velmi čtivé, strhující téma plné velkých emocí. Občas se spisovatelé nechali tolika strhnout, že jsem si myslela, že se snad pobl..... :-) Ale musela jsem číst dál....

13.03.2021 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Úžasný příběh,velice emotivní čtení....

20.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velice poutavý příběh. Příběh o tom,co vše dokáže mlčení,ať už úmyslné nebo neúmyslné. Vše,co je nevyřčeno,může ublížit stejně jako slova ale pokud ani dcera ani otec nepromluví,vznikají z toho domněnky a ty škodí oběma po celý život. Tato kniha patří mezi mé TOP české knihy

10.02.2021 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Touto knihou mi Jodi opět potvrdila,jakou významnou spisovatelkou je. Úžasné téma. Kniha mne chytla od první stránky a až do konce nepoustila. Díky Jodi! ????

08.01.2021 5 z 5

Obyčejný muž Obyčejný muž Paul Rusesabagina

Kdysi jsem viděla s rodiči již natočený film, který je natočený dle této knihy. Když jsem tuto knihu přečetla, dá se říci zcela zhltla, byla jsem smutná. Smutná z toho, čeho všeho jsou lidé schopni. Pořád se mluví o rasismu, o nacismu, o fašismu, je toho všude plno, ale že násilí může být i ve "vlastních" řadách, kdy už byly dva kmeny propojeny, bydlely vedle sebe, někteří dokonce byli i spolu vzatí??? Pane jóóóó :-( Musím říci, že jsem se celou tu knihu bála a byla jsem uchvácena nasazením svého života pana Paula a zdrcena nenasazením mimostátní pomoci.

17.01.2019 5 z 5

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Napínavé, dech beroucí, prostě mazec, čemu všemu musela čelit :-(

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásné historické téma, které je zobrazeno jak očima členů továrnické rodiny, tak i členů jejich služebnictva. Nyní se těším na 2. a 3. díl, kterými mne obdaroval Ježíšek :-)

16.01.2019 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Krásná kniha s tématem, které mne často rozbrečelo a také s nádherným psaním o vlcích- od té doby zbožňuji vlky :-)

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha s tématem leukémie, sesterské lásky, lásky rodičů ke svým dětem mne s přibývajícími stránkami rozplakávala čím dál častěji. Jodi Picoult má každé téma dopodrobna prostudované a každá její kniha mi pomáhá NESOUDIT!

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Krásná kniha vynikající autorky :-) Konec knihy mne zcela překvapil a dovedl mne k hlubokému zamýšlení se nad životem jako takovým. Líbilo se mi i téma slonů, spoustu jsem se o nich, díky této knize, dozvěděla.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Od doby, kdy jsem viděla poprvé film Kult hákového kříže, uplynulo už několik let a neustále jsem si říkala, kde se ta nenávist bere? Spisovatelka dokázala popsat rasismus ze všech možných úhlů a tím mi odpověděla na mnoho mých otázek.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Díky autorce, kterou hltám, jsem se dozvěděla o Amiších a jejich životě více. Kniha má velmi napínavý děj.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

MIluji tuto spisovatelku, všechny její knihy jsou velice čtivé a čtou se jedním dechem. Pokaždé lituji konce knihy :-D

Řeč květů Řeč květů Vanessa Diffenbaugh

Musím říci, že po velkém výběru knih v knihovně, kdy jsem opravdu neměla zaměřený cíl a jen tak jsem bloumala, co bych mohla číst, mne tato kniha upoutala svým obsahem a tak jsem si ji půjčila, začala číst a i když tam byly nepatrné zádrhely, které mou mysl odloudily, jsem knihu do sebe "vcucla". Příběh se mi velmi líbil a ač byla Victorie taká či onaká, určitě to pro ni nebylo lehké. Květomluva mne opravdu nadchla a líbí se mi, jak to autorka má parádně prostudované a promyšlené (sehnala jsem si informace o kvěomluvě a i knihu mimochodem :-D )

16.01.2019 4 z 5