Zapomeňte, že jste měli dceru přehled

Zapomeňte, že jste měli dceru https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7832/bmid_zapomente-ze-jste-meli-dceru-Eqk-7832.jpg 4 279 279

„Žila jsem s maniaky, zločinci a vrahy.“Pravdivý příběh pašeračky drog, která přežila peklo thajské věznice. Britská učitelka Sandra Gregoryová si dva roky užívala života v Bangkoku. Po vojenském převratu se ale její život začal hroutit - přišla o práci, vážně onemocněla a brzy se ocitla bez peněz. Zoufale toužila vrátit se domů, ale nechtěla rodiče žádat o peníze, takže souhlasila s nabídkou propašovat přes bangkocké letiště heroin. Byla však zatčena a odsouzena k pětadvaceti letům vězení. Nejdříve strávila čtyři a půl roku ve známém vězení LardYao, přezdívaném „bangkocký Hilton“, příbytku masových vrahů, maniaků, a dokonce i jednoho kanibala. V roce 1997 byla přemístěna do Británie, kde si odseděla další tři roky v několika věznicích, včetně jednoho s nejvyšší ostrahou. Scény popisující brutalitu, násilí a ponížení, kterých byla svědkem jak v Thajsku, tak i v Británii, jsou silné a nezapomenutelné - být tady, to je pomalé mučení, udržují mne tu naživu, abych mohla trpět. Úžasná vůle a vnitřní síla i podpora rodičů jí nakonec pomohou udržet si zdravý rozum a přežít.Sandra byla propuštěna v roce 2000 poté, co jí thajský král udělil milost. Sugestivním vyprávěním o své zkušenosti přináší obraz mrazivé reality a zároveň varuje, že se něco podobného může stát každému. Snad tato kniha uchrání mnoho dalších před podobným osudem.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Forget You Had a Daughter , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zapomeňte, že jste měli dceru. Přihlašte se a napište ho.

tereza1964
02.05.2024 4 z 5

Příběh jsem viděla i zfilmovaný, ale na papíře byl přeci jenom lepší. Velmi mě překvapilo čtení o vězení ve Velké Británii, to bylo poučné. Dala bych přečíst knihu každému, kdo jen vzdáleně uvažuje o tom převážet něco nelegálního. Vážně se to nevyplatí.

JointlieKat94
22.01.2024 5 z 5

Ačkoliv jsem to nečekala, musela jsem dát za pět hvězd, protože přiznejme si to, kdo z nás v životě neudělal nějakou chybu? A Sandra se k ní postavila nanejvýš.. statečně.

Né, nezvládla bych tam ani jediný den. Nezvládla bych nic z toho! Já pevně věřím tomu, že bych v případě takové nouze prostě raději požádala rodinu o pomoc, vzala bych svou hanbu a se skloněnou hlavou a studem v očích se vrátila domů.

Nedávno jsem zrovna viděla v tv dokument o této, a ještě o mužské věznici v Thajsku, a byla jsem naprosto znechucena! Ale po čtení tohodle byl můj prožitek ještě horší.. o co víc mě ale překvapilo, že to bylo ještě horší v Británii, pro Sandru vlastně doma.. strašné zážitky má, věřím, že se domů vrátila o tolik silnější.

Jasný, udělala strašnou chybu, ale zaplatila za ní maximální cenu. Ztratila spoustu let.

Je to hodně silný čtení, ale stránky ubíhaly, ani nevím jak..

Nikusha
11.12.2023 4 z 5

Rozhodně zajímavé čtení v tom, že je to čistě autentická věc. Já jsem kdysi hodně sledovala takové ty dokumenty o lidech co převáželi drogy a chytli je. Teď nevím na jakém to bylo programu, ale dávali to tam furt :D To mi tahle knížka hodně připomněla. Žádný normální člověk se prostě nerozhodne přivydělat si takhle. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale může si za to sama.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zapomeňte, že jste měli dceru v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech6x