Šalvěj Šalvěj komentáře u knih

Sáhla jsem po ní užpodruhé a opět mě nezklamala. Když jsem ji četla poprvé, byla jsem o pár let mladší a tak ve mně zanechala jiné dojmy než teď. Při čtení posledního dopisu jsem se se usmívala od ucha k uchu, ale jakmile jsem si přečetla poslední větu ("P.S.:...") rozesmála jsem se dost nahlas. A bylo jen štěstí, že jsem zrovna byla doma a ne někde na veřejnosti. Za nějaký čas se k ní určitě zase vrátím.

09.08.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Chtěla bych znát Tolkiena. Jeho knihy hltá každoročně celá moje rodina. Nikdy mě neomrzí putovat znovu s Frodem do jedné vzdálené země. Postavy jsou vykresleny opravdu bravurně a emoce na vás přímo srší. Jen je mi líto, že většina mé generace zná jen filmy a přitom mají před sebou mistrovské dílo.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Poprvé jsem ji četla v 10. Doma jsem nosila žlutý špendlík (venku jsem se neodvážila). Pohltil mě svět Rychlých Šípů. Když jsem po dlouhé době shlédla seriál z 60. let a poté i barevný film, dostala jsem chuť se ponořit do této knihy znovu. Při čtení máte chuť vyběhnout a hledat svá vlastní Stínadla ( a že je v mém městě máme, sice relativně malá, ale přesto stínadelská, jen čekám, kdy z rohu vyběhnou rychlé šípy v patách s vonty),

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Hned několik prvních vět mě fascinovalo. Četla jsem je mnohokrát. Zněly jako krásná hudba. Oscar Wilde měl rozhodně obrovský cit pro jazyk. Věty plynou a navazují na sebe jako vlnka na vlnku na hladině jezera. A ty spojení. Zaujal mě "mrzoutský bzukot včel". Ikdyž jsem tuto nadhernou knihu četla již před půl rokem, stále ve mě zachovává hluboký dojem. Ani nevím, proč jsem ji vlastně začala číst, ale jsem za to neskonale ráda. Je to krásná kniha, kterou stojí rozhodně za to přečíst.

02.06.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh na mě ze stránek přímo dýchal. Je tak živoucí. Vypravěčka téhle knihy je prosté dokonalá, nikdy jsem si nemyslela, že to o ní řeknu. Už jsem zlodějku četla podruhé a jako poprvé mě konec dojal, ikdyž nas na to vypravěčka připravuje celoi dobu, smutku na konci to neubere nic.

13.03.2018 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Po přečtení (prvním i druhém) jsem seděla, koukala do zdi a přemýšlela. Autorka pojednává vskutku s elegancí o tématech, jako jsou předsudky o určité skupině lidí ( v tom to případě o domovnicích), o důvodech k sebevraždě, i o lásce. Do této knihy jsem se zamilovala hned na první straně a tak by to mělo být u většiny knih.

01.08.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ani nevím pokolikáté jsem Kámen mudrců četla. Příběh Harry Pottera mě provází už opravdu dlouho a doufám, že ještě déle bude.

08.11.2017 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Moje úplně první setkání s prací Tolkiena. Na hobitovi jsem vyrůstala. Poprvé mi ho četli, když mi byly tak 4 roky. Můj pohled na Hobita se od té doby změnil a teď nahlížím na něj z jiného pohledu, ale ze svého kouzla nic neztratil. A doufám, že ani nikdy neztratí.

02.08.2017 5 z 5

Oblékni se pro smrt Oblékni se pro smrt Alan Bradley

Stejně jako předchozí knihy o Flavii mě nezklamala. U téhle obzvlášť jsem si všímala úžasných slovních spojení a obratů. Klobouk dolů překladatelce. Občas jsem jednu větu četla znovu a znovu 3 minuty. A ta první věta knihy je opravdu dokonalá. Těším se na další knihu od tohoto autora.

29.12.2017 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Jako při prvním čtení jsem si ji náramně užila.

07.08.2017 5 z 5

Co dům dal Co dům dal Eveline Johnsson

Je malo kuchařek, u kterých se podaří hned 1. recept a doknce je výborný a už zůstane na jídelníčku. Tohle tato kuchařka dokázala. A já pro ni ráda sahám kdykoliva prohlížím si jí a čerpám inspiraci.

14.10.2018 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Předchozí 2 knihy jsou možná povedenější, ale tuhle jsem přečetla jedním dechem, doslova.

07.08.2017 4 z 5