sajanka sajanka komentáře u knih

Sága rodu Forsytů 1-3 Sága rodu Forsytů 1-3 John Galsworthy

Pamatuju si z dětství na seriál. Když se mi dostala do rukou trilogie, četla jsem se zvědavostí a zaujetím. Klasická anglická literatura má svou atmosféru, která je pro mě velmi přitažlivá. Román mě nezklamal.

28.07.2023 3 z 5

3x slečna Marplová 3x slečna Marplová Agatha Christie

Agathu Christie miluju a tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Vůbec mám raději slečnu Marplovou než Hercule Poirota, ale i toho si ráda přečtu.

27.07.2023 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Knihu jsem dostala loni na Vánoce a nepustila jsem ji z ruky, dokud jsem ji nepřečetla.

25.07.2023 4 z 5

Co přináší řeka Co přináší řeka Nancy Cato

Jako první jsem viděla seriál, který byl úžasný. Jakmile se objevila kniha, ihned jsem po ní sáhla. Úplně předčila mé očekávání.

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Strašně ráda jsem četla tuto knihu a dojímala jsem se nad osudy černých otroků.

21.07.2023 4 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Dost těžké psychologické dílo, které jsem v mládí přímo hltala. Dneska už se k němu nevracím, ale mám ho v paměti, jako kvalitní četbu. Filmové zpracování se slovenskými herci jsem viděla už dosti dávno, pamatuju si, jak na mě emočně zapůsobilo. Kniha i film jsou velmi dobré.

21.07.2023 3 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Jiří Wolker je jeden z mých nejmilejších básníků a zaujímá jednoznačně první místo. Tak mladý člověk, zemřel v necelých dvaceti čtyřech letech, a co všechno znal, věděl...
Těžko je ženě vždy porozuměti,
má jinou pravdu a pravdivou přec.
To řekl ve své básni, on, mladý muž, když ani sposta starých to nechápe.
Na Wolkra si vždycky vzpomenu se staženým hrdlem. Dost, i po takové době mě neustále dojímá - on, jeho krátký život, jeho tvorba...

21.07.2023 5 z 5

Kája Mařík. Kniha 2. Díl IV.-V. Kája Mařík. Kniha 2. Díl IV.-V. Felix Háj (p)

Jsem ráda, že se mohu neustále vracet k této knize. Zaujím své místo v mé knihovně.

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Babička, Pohorská vesnice, Divá Bára i další knihy od Boženy Němcové jsem si samozřejmě nenechala ujít. Ráda se k nim vracím.

18.07.2023 3 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Hezká knížečka pro děti, četla jsem ji ráda.

18.07.2023 3 z 5

F. L. Věk II. F. L. Věk II. Alois Jirásek

Kniha i seriál, obojí úžasné.

18.07.2023 4 z 5

Rájem i peklem Rájem i peklem Otakar Batlička

Ráda jsem četla už jako dítě.
Batlička a celý jeho život je vůbec fascinující.

16.07.2023 3 z 5

Vzpoura na lodi Bounty Vzpoura na lodi Bounty Vítězslav Kocourek

Další nezapomenutelná kniha, ke které se ráda vracím. Tektéž k filmovému zpracování.

11.04.2024 5 z 5

Cesta na severozápad Cesta na severozápad Kenneth Roberts

Kniha mě úplně strhla. I když se v ní nachází některé kruté věci, jako například boje indiánů s Francouzy, dokážu se k ní vracet.
Nezdolná síla a snaha majora Roberta Rogerse dosáhnout cíe, byla úžasná.

11.04.2024 5 z 5

3x Perry Mason 3x Perry Mason Erle Stanley Gardner

Velmi ráda čtu knihy, kde se případy projednávají v soudní síni. Metody právníka Perry Masona jsou vynikající. Napsala bych toho spoustu, jak ráda mám tyto příběhy a proč, spokojím se s přidáním palce ke komentářům, se kterými se stotožňuji.

Případ domovníkovy kočky Případ domovníkovy kočky Erle Stanley Gardner

Další z mých nejoblíbenějších knih.

3x Phil Marlowe 3x Phil Marlowe Raymond Chandler

Takovéto knihy nechybí v mé knihovně a ráda se k nim vracím. Klasické, úžasné detektivky.

A tráva roste A tráva roste Jiří Blahota

Četla, nedočetla.

09.09.2023

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

Je to jedna z nejlepších.

22.08.2023 5 z 5