Vzpoura na lodi Bounty přehled

Vzpoura na lodi Bounty https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34235/vzpoura-na-lodi-bounty-34235.jpg 4 99 99

Vyprávění o první velké vzpouře v anglickém námořnictvu v 18. stol. potvrzuje statečnost a čestnost všech, kdož se dovedli postavit proti tyranii ve znamení spravedlnosti a života opravdu lidského.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpoura na lodi Bounty. Přihlašte se a napište ho.

sajanka
11.04.2024 5 z 5

Další nezapomenutelná kniha, ke které se ráda vracím. Tektéž k filmovému zpracování.

danny_21
11.04.2023 4 z 5

Málokdo nezná nejslavnější příběh vzpoury v Kárlovském námořnictvu ať už knižní nebo filmový. Posádka lodi Bounty, mířící vykořisťovat (obchodovat) na Tahiti, trpějící pod kázeň vyžadující nejen devítiocasou kočkou, kterou jakožto nástroj k vynucení poslušnosti zhusta používá násilnický, hrubiáský prospěchář kapitán William Bligh. Na druhé straně stojí spravedlivý důstojník Fletcher Christian a především idealistický námořní kadet Petr Heywood, který díký událostem prožije přerod ze snílka do kruté reality v rámci různých lidských povah civilizované podřízené kázni a řádu a svobodomyslné a prosté domorodých Tahiťanů - lehký nadprůměr 75 %

JanaProchazka
20.10.2021 5 z 5

Skvělý dobrodružný příběh, který bych mohla číst znovu a znovu. Už od třinácti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzpoura na lodi Bounty v seznamech

v dalších seznamech3x