sadlo sadlo komentáře u knih

Chlapec za klíčovou dírkou Chlapec za klíčovou dírkou Stephen Giles

Příběh mne donutil číst rychle až do konce. Mám raději knihy než film,ale tato kniha se nabízí ke zpracování scénáře na pěkný hororový psychologický příběh.

10.01.2020

Vánice Vánice Vladimir Georgijevič Sorokin

Jedním dechem přečteno. Dýchne na vás typická ruská složitá duše. Ruská a sovětská literatura se liší od literatury jiných světových autorů.Doporučuji ruského spisovatele Vodolazkina. Moc pěkné čtení.
Od Sorokina se mně Vánice líbila nejvíce.

22.01.2019

Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Pražské příběhy - Na cestě Malou Stranou Dan Hrubý

Doporučuji si knihy zakoupit. Treba jako dárek je věnujte.Budete se k nim vracet. Nemusíte se bát, že nejste rodilý Pražák, při četbě si vybavuji jednotlivé ulice, místa, která autor tak hezky popisuje. V orientaci mně pomáhá mapa Prahy .

16.11.2017

Kosí hnízdo Kosí hnízdo Zdeněk Drozda

Výborné čtení. Vyprávění , vzpomínání autora na svá dětská léta , která prožil v pražských Vršovicích ve čtyřicátých a padesátých létech. Jedna z nejlépe napsaných knih o této době.
Mrzelo mne, že knížka nemá více listů. Velice ráda bych poznala autora, ale bohužel již zemřel.
Věřím, že knížečka bude mít ve čtenářské obci veliký úspěch, zasloužený.
V divadelním světě se toto vzpomínání již objevilo v představení vršovického divadla Mana, pod názvem "Vršovice jsou zlatý" řek tatínek. V dramatizaci paní Evy Miláčkové a v režii E. Strupkové.
Herecké obsazení :Jiří Lábus a Luděk Nešleha.

02.07.2016 5 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Rozhodně nebrat na dovolenou. Zbytečně se pronesete. Četla jsem do poloviny, kde jsem se rozmýšlela, zda číst či nečíst. Zvědavost nedala, posledních 7 listů jsem dočetla s donucením. Spisovatel byl snad pod drogami. Co tím chtěl říct?

06.06.2016

Zločinné vášně Zločinné vášně Agatha Christie

Výběr detektivních povídek od A. Christie. Káva, něco dobrého, pohodlené křeslo, na dveře dát cedulku NERUŠIT .

24.07.2023

Strašidlo minulosti Strašidlo minulosti Jaroslav Velinský

Prostě skvělé čtení.

16.07.2023

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Snažím se číst islandské autory. Ta země mne přitahuje. Díky četbě pro mne je Island územím, kde žijí lidé poznamenaní drsným podnebím, tmou, nedostatkem slunečního světla, nadměrném pitím alkoholu, neustálý vítr a častý déšť . To čiší i z této knihy, příběhu. Ale děj není špatný, čtení na víkend.

24.07.2021

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Podobně jako u knihy Když zpívají cvrčci, dávám 100%. Ztracený příběh je nádherný příběh, výborně vyprávěný. Víra, Naděje a Láska.

27.06.2020

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Milá paní Glaserová, s Vaší tvorbou jsem se seznámila díky knížečce Rusanda na větvi. Ihned po přečtení jsem ji doporučovala čtenářům, zvláště ročníky, kteří se narodily v padesátých a šedesátých letech, si knihu pochvalují. Vysloveně jsem si vychutnala Trosečníka sibiřského. Co více dodat? " Osián" se Vám povedl!

06.02.2020

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Tak to jsem si početla. Výborná detektivka. Promyšlená, nenudíte se. Opět mne paní spisovatelka nezklamala.

25.01.2020

Kluk odnikud Kluk odnikud Katherine Marsh

Doporučuji učitelům češtiny, učitelům ZSV, ať tuto úžasnou knihu doporučí svým žákům, studentům. Jak jednoduše vysvětleno , jak pojmenovat zlo, které způsobuje tolik trápení celému světu. Tím myslím sobectví, nenávist, závist, touha po majetku.

05.01.2020

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Oddechovka, která nezklame.

05.01.2020

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Skvělé čtení. Kdo má rád knihy K. Tučkové, H.Mornštejnové, M.Štráfeldové, přečtěte si tuto knihu.Nezapomeňte ji doporučovat žákům, studentům, kteří nemají v oblibě nudně přednášený dějepis.

09.12.2019

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Neváhejte a čtěte! Žádné drsné násilí, naopak, lidskost, laskavost. Pro čtenáře autorů Colgan J., Backmanna, Puértolas.

14.01.2019

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Můj názor na tuto knihu je velice kladný. Válečná hrůza může být vyobrazena i tímto způsobem jak popsala autorka.
Prosím učitele, doporučujte ji svým žákům.

16.10.2018

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Výborná a čtivá kniha. Kdo má rád např. knihu Poslední kabriolet od A. Myrera , doporučuji si přečíst Černobílý svět. Také tak svižně a poutavě napsané.
Počátek šedesátých let ve státě Mississippi. Obsah nebudu vyprávět, ale počtení je skvělé.

30.09.2018

Stín Stín Jiří Křižan

K této knize si dovoluji dát stejný komentář jako u knihy Dagmar Šimkové - Byly jsme tam taky.
HRŮZNÉ JE TO, ŽE JE TO SKUTEČNÉ!

28.08.2018

Pes Pes Kerstin Ekman

Díky za tuto knihu, za tento příběh. Od malička mám ráda knihy E.T.Setona. Po dlouhé době jsem nalezla podobné vylíčení přírody. Pohladí vás v duši.

02.08.2018

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Skvělé počteníčko.Kávička, křesílko. Za víkend přečteno.Skvělá detektivka.

13.08.2017 4 z 5