Zločinné vášně

Zločinné vášně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504173/bmid_zlocinne-vasne-40k-504173.jpeg 4 29 9

Kolekci povídek z pera královny klasické krimi tentokrát spojuje motiv lásky: cit, který může člověka vynést do závratných výšin nebo ho srazit do nejtemnějších hlubin. Smrtící milostný trojúhelník, vražedná žárlivost, touha po pomstě za odmítnutí – příběhy, jejichž pozadí odkrývají mimo jiné Hercule Poirot, slečna Marplová či dvojice dobrodruhů Tommy a Pentlička, představují lásku jako vášeň, z níž se zrodil nejeden zločin.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kalibr

A Deadly Affair: Unexpected Love Stories from the Queen of Mystery , 2022

klaraj093
13.03.2024 4 z 5

Krátké a pěkné povídky. Líbilo se mi jak svižné to bylo.

Devorah
09.02.2024 3 z 5

Ačkoliv jsem velkým fanouškem Agathy Christie, musím přiznat, že tato sbírka povídek mi přinesla jedno velké rozčarování.
Není to vyloženě špatná kniha, příběhy s Herculem Poirotem a slečnou Marplovou zvedají laťku vysoko, aby byl poté čtenář sražen z výšin zpět na zem, a to povídkami, ve kterých jde vlastně jen o mezilidské vztahy a nedorozumění. Jsou podány celkem dobře, ale jaksi nemastně, neslaně. Zůstane po nich jen neurčitá pachuť, které se nedokážu zbavit. Bohužel, musím to napsat, ale od královny zločinu očekávám více.

Marika Vanova
01.02.2024 4 z 5

Některé povídky mi byly známé a některé ne, miluju Agathu Christie. Na konci kapitolka o srdečních záležitostech spisovatelky samé jako bonus.

yonda
04.12.2023 4 z 5

Zkrácené detektivní příběhy od ,,královny", které fanoušek už zná, ale rád si je připomene.

Hani77
29.09.2023 4 z 5

Některé povídky velice napínavé, některé mě moc nenadchly. Ale celkově vydařené dílo.

IvaKo
18.09.2023 3 z 5

Zajímavý výběr krimi povídek, jejichž hlavním tématem je láska/vášeň v různých podobách a její důsledky. Klasika. Pohodové čtení.

sadlo
24.07.2023

Výběr detektivních povídek od A. Christie. Káva, něco dobrého, pohodlené křeslo, na dveře dát cedulku NERUŠIT .

Jenny46
06.06.2023 4 z 5

Příjemný večer s královnou detektivek A. Ch, která nás nepřestane nikdy udivovat...
Detektivní povídky známých hrdinů jako je H. Poirot, slečna Marplová a dvojice Tommy a Pentlička klasické krimi, které tentokrát spojuje láska a cit a záhadné zločiny...

Aligator805
27.05.2023 4 z 5

Příjemné pohodové čtení. Pěkný výběr povídek. Největším překvapením je povídka Smrt na Nilu, která se velmi liší od velmi známé knihy s H. Poirotem.