Sacinka Sacinka komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Linda to prostě umí, neutíkám jinam myšlenkama, jsem v ději, je to napínavé, má to spád.. Prolíná se tam i osobní linka, která mě kupodivu od jiných detektivek baví.. Je to skvělá změna oproti severským chladným detektivkám, kde jsou ty složitá přehláskovaná jména.. :)) Hezky číst od prvního dílu se vyplatí! Už teď se těším na další!

19.08.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Vím, že je to velmi rozporuplná kniha (i film). Ale prostě bych sobě i vám kecala, že mě to nebavilo. První půlka mě fakt vtáhla a Edward mě taky trochu učaroval. Jsem si i vědoma negativ, co se tu zmiňují.. ale dokonce si to musím přiznat a dat místo původních 4* co jsem dala včera, 5*, protože čtu teď cosi jinýho a nejde to.. musím pokračovat. ;)

04.04.2023 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Míň hvězdiček nedám, tuto sérku miluju. Poprvé se mi však zdálo, že se dost situací a konverzací (třeba s Tomasettim) opakuje.
Ale i tak jsem to zhltla jako jednohubku a doporučuji.

24.10.2020 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jako pár čtenářů zde- i mě dělal začátek trošku problém.. kdybych nedostala doporučení - že to je krásná knížka, tak věřím, že bych ji zavřela a nedočetla. Naštěstí jsem dala na doporučení kamošky a za pár dní jsem ji slupla jak malinu!

Četla se s lehkostí, byla zajímavá, vyvolávala příjemné emoce a nutila mě číst dál a dál. Jsou tam moc hezké pasáže, u kterých jsem se musela usmívat.. roztomilá knížka!

Je to moje prvotina od autorky a nečtu tento žánr, proto jsem mile překvapená. Doporučuji!

29.01.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha nešla odložit.. už kvůli tomu, jak to vlastně dopadne?!
Stojí za přečtení. (jsou tam nějaké young adult stránky,ale to vůbec nevadí. Vždyť to tak při zamilování je.. Není na škodu se někdy vrátit:) .) A to téma je důležité pochopit, vidět to ze všech stran. To se autorce naprosto povedlo!

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

První půlka mě úplně nestrhla, od půlky jsem se chytla a rozjelo se to, ale stejně mi v závěru chyběl moment překvapení. Ale čtivá kniha to je. Jen ty nároky na Bryndzu už mám vysoké. :)

27.06.2023 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Uf, dočteno.. plácám si po rameni. První půlka knihy mi dělala takovej problém, že jsem četla mezitím jiné knihy. Pořád jsem se vracela, kvůli hodnocení, (takže děkuji), a druhá půlka stála za to!
Vzdávám se hodnocení, 1. půlka * a druhá půlka ***** ? Asi jsem příznivec lehčí četby..

15.04.2023

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Nevím nevím.. Od Coleen je to čtvrtá knížka, moc dobře se mi čte, když si chci oddechnout, což splnil i 9.listopad. Nápad je to skvělý, ale už to bylo chvílemi opravdu přitažené za vlasy. Pro mě.

01.11.2022 3 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Skvělá detektivka, ty propletené dějové linky autorka fakt umí. Moc mě to bavilo! Napínavý a zajímavý od začátku az do konce.. v reálném životě si to všechno nedokážu představit - ale v knížce bomba:) Doporučuji!

24.09.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hodnotím trošku s odstupem a musím dát rozhodně pět.. protože si vybavím z tohoto napínavého thrilleru opravdu každou stránku od začátku až do konce!

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Určite je větší požitek z knížky, když se přečte první díl ze série - Chirurg. Obě knížky se čtou sami, má to vše, letí stránka za stránkou a nemůžu se odlepit a těším se co se bude dít.
Spoiler: Náhodou se mi závěr líbil, bylo to jednoduchý a samotnou mě hned napadlo, že Jane má u sebe zbraň kudy chodí.. a že jí nakonec ta její věrná kamarádka zachrání:)

12.01.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Čtvrtou hvězdičku jsem nakonec dala za to, že jsem neuhodla vraha.. a celkově za skvělý, napínavý závěr, kdy jsem měla pocit, že koukám na film! Ale první půlka.. - no říkala jsem si - počkej, to přijde, čti, to přijde.. A přišlo.

19.08.2019 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nemám asi potřebu hodnotit díly první lepší než čtvrtý a druhý horší než dvacátý .. za mě je to romantický příběh, pohádka na pokračování, odpočinek. Prostě sága. A drží si mě. Upíři jedni!

01.06.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha mě nijak neuchvátila, ale na druhou stranu mě zajímala. Zdlouhavější popisy jsem musela přeskakovat..
Ale Simona? To jako fakt? To těch pár dní nemohla vydržet? Není taky trochu psychopat? Joona, toho bych brala víc. Měl jsem pravdu? Ten mi sedl.

01.05.2023 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Detektivek je hoooodně, ale king je jen jeden.. bavilo mě to celé, asi proto, že jsem neměla žádné očekávání.. prostě jsem četla a těšila se, co se z té klasické vyšetřovačky vyvine. Některé scénky byly nepříjemně mrazivé..

SPOILER: třeba Hoskins přijíždějící na barák, zátylek, když měl tu zrůdičku ve sprchovém koutě.. nebo když si vlál za oknem, nebo si sedl na postel a strašil malé holky.. brčka v očích, jo! když se člověk dokáže vžít .. tak tam byly ty nepříjemné pocity, které King umí vyvolat..
Jedna hvězdička dolů jen za ten konec, který mohl za mě být mrazivjěší. Ale i tak Díky za super čtění!

21.09.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nečtu romantiku, ale Colleen umí vtáhnout do děje. Člověk prostě nutně potřebuje vědět co bude, jak bude, proč to tak je, a čte a čte a čte, než se to všechno dozví.. Za mě čtivá super knížka!

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

prostě BAVILO !!!

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Tak mám další oblíbenou sérku! Super čtení, knížka je napínavá a udrží člověka v pozoru, autorka vždy s něčím přijde a nenechá mě v klidu. Obě hrdinky mě baví. Určitě stojí za přečtení.

04.09.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Za dva večery jsem knížku zhltla.. super pohádka, oddychovka.. o hvězdičku míň jen proto, že autorka u mě nasadila laťku vysoko u knížek Námi to končí a Odvrácená tvář lásky. Bavily mě o chloupek víc.
V karanténě pěkný únik. Není to má poslední kniha od autorky.

18.03.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ne že by se to nečetlo dobře.. ale.. nemám ráda, když si nesednu s hlavními postavami. A občas protočím očima... za mě tak dvě a půl hvězdičky.

28.08.2019 3 z 5