Sabča92 Sabča92 komentáře u knih

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Pěkná kniha, která se sice četla snadno, ale zmatečná byla v obrovském množství postav. Další výtku bych měla k těm vysvětlivkám, které byly až na konci knihy, takže jsme museli neustále listovat a listovat. Jinak skvělá kniha, kde jsem si nejvíce oblíbila Astrid. Jsem moc zvědavá na pokračování.

07.03.2016 3 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Báječné zakončení série! První díl se mi moc líbil, druhý už bohužel o dost mín, tak jsem se nechtěla ani pouštět do dalších dílů, ale tento byl neskutečný a báječný! Opravdu se mi to moc líbilo. Nechyběl humor, jiskření, láska, erotika.. Nejlepší zakončení série!

25.02.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět přečteno jedním dechem.. Je ale pravda, že první díl mě bavil o malinko víc. V tomto příběhu více poznáváme postavy, které se nám v prvním díle představili. Už aspoň malinko tušíme, co od příběhu můžeme očekávat a s chutí hltáme stránku po stránce.. Moc se mi líbila a těším se na vězně z Azkabanu :-)

22.02.2016 4 z 5

Druhá dcera Druhá dcera Lauren Willig

Kniha se mi četla velmi rychle, měla spád, zejména na začátku. Konec byl asi až moc unáhlený a přijde mi, že autorka si ponechala otevřená zadní vrátka pro druhé pokračování.. Jinak moc hezký příběh, Simona jsem si oblíbila a Rachel mi bylo líto v dost ohledech.

22.02.2016 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Od této knihy jsem očekávala romantiku v podobě Nicholase Sparkse. Film jsem předtím neviděla a ani ukázky jsem si nepustila. Měla jsem jen filmovou obálku a lehce přečtenou anotaci knihy. Začala jsem číst a kniha mě tak neskutečně chytila. Již od první strany jsem o ní musela přemýšlet a nepustila až do konce. Kniha má necelých 200 stran a uplyne vám velmi rychle. A po jejím dočtení si s sebou odnesete obrovskou díru v srdci a několik hodin přemýšlení.. Pravou lásku člověk potká za život jen jednou, mě samotnou kniha nakopla natolik, že jsem po jejím dočtení musela okamžitě zavolat svému příteli, a říci mu, že pro mě znamená strašně moc... Opravdu vydařená kniha.

10.02.2016 5 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Rebecca a její závislost na nakupování si mě dostala. Sophie stvořila dokonalou postavu, která vás pobaví, rozněžní ale také dokáže překvapit - ať už mile nebo nemile. Každopádně první díl se mi neskutečně líbil a já se těším do dalšího dílu. Všem mohu tuto sérii jen a jen doporučit :-)

30.01.2016 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Opravdu čtivá kniha k zamyšlení. Přečetla jsem ji poprvé už dospělá a velmi se mi líbila.

30.01.2016 4 z 5

Konečně jsem i já přečetla Harryho první díl! A skoro si rvu vlasy, že jsem se do této báječné série nepustila už dřív. Opravdu je to notně návyková série a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Obzvlášť toto krásné ilustrované vydání mě dostalo!

30.01.2016 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Zprvu jsem si myslela, že se bude jednat o klasický příběh, po pár stranách jsem se neskutečně začetla a přběh se mi zalíbil. Druhá polovina knihy mě velmi překvapila a ta psychologická strana knihy mě dost zasáhla. Autorka napsala skvělou knihu a už se těším na další díl.

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Na knihu jsem se neskutečně těšila. Toto obsáhlé dílo je skvěle napsáno a námět zní skvěle. Pravdivě Hardy popsal hloupost některých lidí. Bathseba Everdenová je jako postava člověk, který si přesně zasloužil, co se mu přihodilo. Skutečně mě štvala ta její hloupost. Ovčák Oak byl naopak zlatíčko, kterého mi bylo velmi líto. Po knize jsem viděla i film, který opět předělal několik věcí, ale bohužel se mi moc nezalíbil. Kniha byla lepší a hlavně od druhé poloviny vše začalo nabírat na obrátkách.

02.01.2016 3 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

První díl se mi obrovsky líbil. Ten druhý už bohužel tolik ne. Začátek knihy mě příliš nebavil a já si pro sebe říkala, proč to autorka vlastně psala.. Druhá polovina knihy se mi líbila více.

02.01.2016 4 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Knihu jsem přečetla na posezení, líbila se mi. Holky pěkně témata rozdělily do kapitol. Jen škoda, že na konci nedaly žádný závěr. Kniha je spíše pro mladší generaci ale neurazí i starší čtenářky.

02.01.2016 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Četla jsem ji bohužel až po shlédnutí seriálu, to ale neměnilo nic na tom, že tato kniha je skvělá. Seriál se velmi držel knihy. Jako většina lidí, jsem si i já oblíbila Jamieho. Diana je skvělá spisovatelka, která se nebála napsat román, ve kterém spojila více žánrů. Moc všem doporučuji :-)

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Tuto knihu jsem přečetla velmi rychle. Autorka ji psala v podobném duchu jako první díl a musím se přiznat, že pro mě je tato série docela návyková :D opravdu se mi moc líbila a jsem zvědavá na další díl

První První Kiera Cass

Toto bylo dokonalé zakončení série! Nádherná kniha už od pohledu, skvělá uvnitř. Ta pravá oddechovka, která se jako u ostatních dílů série, četla sama. Moc doporučuju :-)

22.09.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Knihu jsem chtěla číst letos v létě a skutečně jsem ji začala ale dočetla ji až v září. Musím říct, že jsem čekala letní romantickou oddechovku. Pozvolný začátek se v půli změnil na velmi zajímavý příběh. Druhá polovina byla napínavá a bohužel pravdivá. Akorát konec mě mírně zklamal, čekala jsem nějaké vysvětlení nebo třeba epilog po letech, ale nic. No každopádně pěkná kniha :-)

14.09.2015 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Další skvělá kniha od mého nejoblíbenějšího spisovatele. Opravdu klasický sparksový román mě neskutečně vtáhl do děje. Dokázal mě potěšit i rozesmutnět a ten konec.. Nikdy si nedovolím tipovat, jak kniha dopadne. Opravdu skvělá kniha.

19.08.2015 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Pro mě rozhodně nejlepší kniha od Sparkse. Ano, námět podobný filmu Noci s nepřítelem, ale ty emoce.. Katie i Alexe jsem si okamžitě oblíbila. Příběh i zápletky mi sedly a byla jsem tak napnutá, jak to skončí. Všem doporučuji :-)

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Toto je moje srdcovka a beze sporu nejoblíbenější kniha. zamilovala jsem se do knihy v té scéně, kdy si Jana zavazuje botu a pak se anrovná a je tam pan Rochester.. Tak neskutečně skvělá kniha, kterou milujji a jsem velmi ráda, že ji mám ve své knihovničce. Vztah Jany a pana Rochestera mě ohromil, kniha tak čtivá, milá, oddechová, romantická, historická a prostě... moje srdcovka a klasika :-)

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

To byla tak skvělá kniha, že ji dote´d vydýchávám. Ale jakto, že není ještě další díl? bez něj to asi nevydržím.. Blaire je hrdinka s velkým H a Rush je taky skvělý. Opravdu se mi velmi líbila a moc se těším na další díl. Abbi píše skvěle!