s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Začátek mě úplně překvapil, jak bláznivě to bylo napsáno. Ocitla jsem se úplně v jiném vesmíru. Bohužel tak jsem se cítila, jak jsem později zjistila, jen u Noahových kapitol. Nápad dobrý. Moc se mi to celé s tím uměním líbilo, ale to rozhodně na lepší hodnocení nestačí. Jude byla nejvíc nezáživná v celé knížce. No, a jelikož byly její kapitoly odost delší, cca o 30 stránek, tak jsem se pěknou část knížky nudila. Konec knížky mi vůbec nepřipadal dotáhnutý ani zajímavý. Víceméně to bylo jen shrnutí a opakování všech podstatných informací nazávěr ve formě - všichni si všechno vyříkejme. Ani na to vyříkání postavy nijak zajímavě nereagovaly. Na věc na kterou jsem celou knížku čekala, na tu se nedostalo konečné, živé reakce (N+B). Plus všude byla ve vzduchu předvídatelnost. Ale! Ale za tu Noahovu část to opravdu stojí. Pro Clarka Gablea nejsem žádný artičok ale tohle na mě bylo moc jednoduché.

19.08.2018 3 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Nedá se říct, že by kniha nějak kvalitou vybočovala. Epické nápady, chabé hlavní postavy a ačkoliv kniha nabízí hezkou pokličku, v hrnci samotném není nic, jen obyčejná, bramborová kaše.

19.04.2023 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Výrazně slabší díl, který měl problémy s tempem. Stále obdivuju dynamiku mezicharakterovou, ačkoliv jsem měla problém pár postav pochopit a chci aby se jejich chování vysvětlilo. Trochu mě mrzí, že Ilan je stále naivka a nechá si všechno nabulíkovat.

28.07.2022 3 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Pamatuju si, jako by to bylo včera, kdy se v našem souboru inscenoval Evža. Ah. Hvězdičku ubírám za zdlouhavý začátek a autorovy vstupy do příběhu.

12.03.2022 4 z 5

Probuzení jara Probuzení jara Frank Wedekind

Asi nejlepší hra, kterou jsem četla. Výjevy se mi velmi dobře tvořily ve fantazii a tu atmošku, která byla jiná s každou scénou, jsem žrala. Příběh byl příjemným osvěžením dramatu.

04.11.2021 5 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Bylo to nudný. Postavy mě celou dobu moc nezajímaly. Příběh nebyl nějak velkolepý. Pokračovat ve čtení budu, protože je mi jasné, že není Antariům konec.

12.10.2021 2 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Povedená záležitost. Moc mě bavil humor, děj i prostředí. Kdyby nebyl takový konec hodnotím plným počtem hvězd.

02.09.2021 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Wuuuhuuu. Další skvělý díl, ale, ALE! Divím se, že Gwenny nemá žádný PTSD, protože co si budeme, na šestnáctiletou holku docela silný kafčo. Také celkové rozhřešení příběhu bylo trochu přitažený za vlasy. Gideon se nakonec stal mojí guilty pleasure. Guilty proto, že se občas chová jako majetnický maskulinní blbeček. Vypíchla bych drama, zvraty a jemné citové nuance s duchy, které nám byly naservírovány.

04.04.2021 4 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Už to miluju.

08.03.2021 5 z 5

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Nein nein nein. Jsem jen ráda, že pár tisíc let žijeme v jiné době. Láska není o předstírání, omezování se a jen o kráse. Můj vnitřní feminismus mě podněcuje se této knihy, co nejrychleji zbavit. Četba poměrně jednoduchá, pokud se soustředíte na význam slov, což je dost těžké, když je to takové ukrutné exkrementíčko. Nekonečné srovnávání s postavami dávné Antiky, které jsem ze sedmdesáti procent neznala (což je moje chyba). Morálně velice nemorální a špatný vtip.

10.12.2020 odpad!

Moc krásné ilustrace. Příběh mi připadal pro děti do deseti let absolutně nevhodný, protože mi připadá, že jim to musí připadat jako vtip a nebo to vůbec nemůžou chápat, proč postavy říkají takové "nesmysly". První příběh se mi moc nelíbil. Byl docela nudný. Ten druhý už byl průměrný. Krásné detaily a informace o obrech a trollech, které byly buď za a nebo před kapitolou, ale jinak tam nebylo nic promyšlené. Tssss. To nemohlo stačit nikomu.

29.11.2020 3 z 5

Ona Ona Ellen Jilemnická

Zajímavá kresba.
Strohé a propletené věty.
Jo.
Jde to.

25.08.2020 3 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Už to byla zase ta veselá Gregovina. Akurát ty obrázky jsou pěkně unylé a repetitivní. Ale sranda byla tu zas ju. Amerika je temné a strašidelné místo, brrrekeke.

16.08.2020 4 z 5

O soli O soli Zuzana Gabrišová

Jednohubečka s neznámým druhem mořského živočicha a s velice kyselou nakládačkou na které se objevuje šedivá chlupatá plíseň.

15.08.2020 3 z 5

Závěť a jiné balady Závěť a jiné balady François Villon

Dobré, jednoduché, srozumitelné, na maturitu ideální.

11.08.2020 4 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Na co dělat pět dílů, když všechny mají strukturu a záchytné body v ději, které jsou úplně stejné? Vyvrcholení děje se nedá snad ani nazvat vyvrcholením. Záporáci jsou jen rádoby chytří panáci. Vůbec nebyli zajímaví. Jejich motivy postrádaly.. všechno? Žádný smysl, uvěřitelnost... Vývoj Kellena a jeden drsnější zvrat a to je vše, dámy a pánové. Intriky? Lidé na tohle slovo slyší, ale zde je intrika jen jedna a to ta která popohání děj, vzhledem k tomu, že Kellen se dvoru spíš straní a není žádný intrikán. Aspoň se zde desetkrát neopakuje stejný vtip.
Citáty, které stály za to:
-Strach, to je jen spousta zbytečných starostí, které nezmění konečný výsledek ani o chlup.
-V tomto životě hrajeme s kartami, které nám byly rozdány.
-Nakonec ale každý musíme zaplatit hostinskému za všechno, co jsme vypili, i kdyby nám servíroval jenom bolest a žal.

25.05.2020 2 z 5

Nejlepší české básně 2015 Nejlepší české básně 2015 Petr Borkovec

Připomnělo mi to časy, kdy jsem pravidelně chodila na různé dny poezie a autorská čtení. Moc povedené. Tu jednu hvězdičku tomu upírám, protože to na mně nezanechalo žádné ostatky.

11.05.2020 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ačkoliv ta kniha měla své mouchy. Občas byla trochu nereálná nebo třeba jsem se ztrácela ve větách, které podle mě postrádaly smysl. Ten humor, nálada nebo navození toho, že se mi to zdálo osobní, mi zrovna velice sedly do noty.

16.03.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Bylo to naprosto o ničem. Postavy celou dobu oscilovaly mezi přehnanou dospělostí a infantilností. A reálné to nebylo ani trochu. Ale ty kresby! Uuuu, roztomilé.

10.03.2020 1 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Ačkoliv se mi velice líbí jak Kellen dospěl a jaký nádech tahle knížka měla, tak už to prostě asi nikdy nebude tak dobré jako první díl. Do té doby co tam nebyla Nephenie tak mi to sedlo, ale očividně jsem vůči téhle holce alergická. Je mi to líto, že tahle série mě už asi nikdy dech nevytrhne a nepřekvapí. Celou dobu jsem čekala na nějaký vyspělý grandiózní zvrat a ono nic. Kupodivu mi sedlo Kellenovo osamocení.

01.03.2020 3 z 5