S.monika S.monika komentáře u knih

Šok z pádu Šok z pádu Nathan Filer

Knihu jsem nějak matně znala podle názvu. A když jsem si viděla v knihovně, tak jsem po ní sáhla. A teda!
Obrovským plusem příběhu je autorovo vzdělání a zaměření.
Příběh je vlastně podávám zkrze psychicky nemocného chlapce, který v malém věku přijde o bratra. Tato tragédie jej provází celý život a i zhoršuje jeho stav. Jedná se o "pohled" do hlavy a života ve vzpomínkách, záznamech a denících Matthewa.
Celý kniha je i dobře pojata. Ne jenomže se střídají časy a vzpomínky, ale i graficky jsou použity různé fonty písma apod.
Ale kniha rozhodně není nějaká oddychovka. Mám pocit, jako by Matthew žil a já měla možnost ho poznat a možná na krátké okamžiky i pochopit.

10.03.2017 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Schwabová nezklame. U ní se člověk nemusí bát nudnych, klišé příběhů. Líbí se mi, jak postupně odkrývá svět, který mate před sebou. Postavy jsou dobře vykresleny a jejich charaktery se prohloubí společně s dějem. Sice nejde o nějaké hlubší cesty do duší postav, ale i tak si představy uděláte.
Příběh plyne a já si každou další kapitolu říkala, jak příběh bude pokračovat dál.
Četlo se to samo a rychle, možná až moc rychle. Dávám rozhodně plný počet hvězdiček, protože mě kniha nenudila, překvapila a nedočkavě se těším na další díly!

10.03.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Úžasné pokračování! Upřímně mohu říct, že to bylo ještě lepší než Dívka. Děj mi přišel děsivější, napínavější a dobře popsaný! Za mě pět hvězdiček z pěti a škoda že jich nemůžu dát více!
Mám ráda moji milovanou Erika a její celý vyšetřovací tým! Snad nám Bryndza umožní si přečíst, co nejvíce dílů!

27.02.2017 5 z 5

Když pan Pes kousne Když pan Pes kousne Brian Conaghan

Kniha nebyla špatná. Správně pubertální a uvěřitelná z pohledu 15/16 dětí. Líbil se mi Dylan a jeho osobnost a nemoci. Myslím, ze dospívání je těžká věc a to nemluvě o duševní nemoci. Sice mi trvalo než jsem se zacetla ale nakonec jsem byla rada, že jsem u knihy vydržela :).

26.02.2017 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Clareová asi nezklame. Její knihy se čtou dobře. Postavy jsou dobře propracované a barvité. Sice díly obsahují jistý stejný koncept děje, ale komu to vadí.
Mám ráda její světy a nevadí mi její knihy číst zas a znovu, protože se mi krásně zapomínají a splývají jeden do druhého.

09.02.2017 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Ze začátku máte pocit, že držíte v rukou klasické teen-zamilované tlachání o dvou odlišných, smutných puberťácích. Ale postupem stránek je odkrýván krásný příběh, který se zdá až moc reálný, až moc smutný a chcete ten šťastný smyšlený konec!

06.01.2017 4 z 5

Prvorozený Prvorozený Tor Seidler

Na knihu jsem se těšila a četla jsem ji s otevřenou pusou. Překvapila mě celkem drsná realita přírody, kterou autor nijak moc necenzuruje. Asi jsem čekala krásný příběh plní vlčků a strak a krásných popisků přírody a všude louky a veselí motýlci. Ale chyba. Kniha celkem reálně popisuje hlavně drsný život, který zvířata v divočině zažívají. Ukazují se nám kladné vlastnosti, ale i ty záporné, nebo jen smutné vlastnosti. Vlastně jak to bývá i u lidí. Oceňuji pohledy ze života zvířat na lidi a jejich svět. Doporučuji, ale počítejte i s nalitím čistého víno, že příroda bývá krásná, ale i nemilosrdná.

06.01.2017 4 z 5

Krásné čtení na zimu, kdy člověk může vymýšlet a toužit po cizích zemích! Knihu jsem si koupila, aniž bych znala předešlé dílo. Mile mě potěšilo! Je to hezky psané, upřímné a osobní. Líbila se mi lehkost popisů a jakási atmosféra, kterou knihu mi dokázala nastínit. Doufám, že hoch se cestováním jen tak nepřestane ;)

06.01.2017 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Tak myslím, že Riordan si drží svoji úroveň. Je to vtipné, svižné. Člověk se opět dozví něco z mytologie. Postavy jsou hezky vykreslené, žádné přílišné drama. Doufám, že nikdy nevyrostu z děl Ricka Riordana ;)

06.01.2017 3 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Já hodnotím velice kladně! Nikdy jsem se nedokázala začíst od Doyla, tak jsem si řekla, že si přečtu toto. Velice jsem uvítala, že autorka hned ze začátku uvedla, proč jsou hrdinkami paní Hudsonová a Watsonová. Celá zápletka se pak odvíjela zajímavě, zapeklitě a až do posledních pár stránek čtenář netušil, co se děje. Všechny postavy mi přišly dobře napsané a promyšlené. Táhla jsem k paní Hudsonové a celému jejímu světu kolem ní. Myslím, že je to vhodná detektivka pro čtenáře, co nepotřebují k dobrému příběhu nechutnosti a přehnané násilí.
Už se těším na další díly ( snad budou a budou rychle)

23.12.2016 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Vím, že je divné psát do komentáře na knihu, protože se na ni děsně těším, ale je to tak! Už před půl rokem jsem si ji chtěla koupit i s Vicious, ale počkala jsem, protože jsem věděla, že má být český překlad! Těším se hrozně moc, snad mě nezklame jako Pomsta a Rozbřesk :/! Nečetl jste ji už někdo?

23.12.2016 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Veliké zklamaní. Podle tumblr a goodreads jsem čekala něco lepšího. Ale dostala jsem dílo, které není nijak dobré, nijak originální. Nevím, jestli tomu vadil ten nedomyslený děj, nebo postavy, které jakoby ani nejsou nijak výrazné a uvěřitelné.
Kniha skončila a já si tak povzdechla, že to byla škoda mého času.

07.12.2016 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Martin Čáp

Kniha mě úžasně překvapila. Nečekala od ní nic, než jen oddych na cesty do práce. A nemohla jsem si vybrat lépe. Je to napsáno svěže, děj rychle ubíhá a já se culím ráno do práce jak blázen. Kniha není "zatěžkána" zbytečnosti a čte se to prakticky samo. Líbí se mi, že oni prostě tak nějak čarují, tak nějak žijí, tak nějak řeší své problémy, ale já se rozhodně dobře bavím.
Myslím, že je kniha vhodná i pro nečtenáře. Kapitolky jsou krátké, svižné a nepotřebují velké soustředění.
Takže za mě lehké, vtipné cosi na cesty, která vám vykouzlí úsměv na tváři.

07.12.2016 4 z 5

Praha neznámá Praha neznámá Petr Ryska

Jsem rodilý Pražák a knihu zbožňuji! Je to přesně pro lidi jako já, kteří chodí kolem XY budov a říkají si hmm co je tohle za stavbu, co tamto. Je to dobře podané a zpracované, včetně fotografií. Projekt jako takový jsem neznala, ale po nálezu knihu, jsem na stránkách strávila celou věčnost a proklikávala se vším možným. Doporučuji úplně všem! Jak Pražákům, tam výletníkům ... myslím, že to úžasná kniha, která na našem trhu chyběla!!

07.12.2016 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po dlouhé době jsem zase sáhla po detektivce, či thrilleru. Není to zrovna můj šálek čaje, ale tohle mě celkem zaujalo. Obálkou, tak i chytlavým sloganem. Mám pocit, že v detektivkách je těžké přijít s nějakou nevídanou zápletkou. Spíše jde o to, jak je podaná a vyprávěná. V Dívce v ledu byla taková lidskost. Nějak jsem tíhla k Erice, která má těžkou minulost, ale nevymlouvá se ni a nehraje si na oběť. I ostatní postavy si tak nějak oblíbíte. Děj pomalu plyne a odkrývá se více a více záhad a čtenář sbírá střípky informací jako Erika a říká si, tak sakra, kdo je ten vrah?! Kniha měla i pár scén, kdy jsem doslova drtila stránky a čekala, co přijde dál.
Jak jsem již psala, ve finále celý případ nebyl nikterak jedinečný, ale to celé zpracování se mi velice líbilo.
Oceňuji i ženskou postavu vyšetřovatelky, která není nijaký super hrdina, ale chce spravedlnost a chytit vraha.

06.12.2016 5 z 5