rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Jasně, je to slaďárna, náměť není revoluční, už to tady párkrát bylo. Ale kdo si nepotřebuje občas odfrknout u nějaké romantiky, kde ví, že to dopadne dobře, žejo?
Četlo se to dobře, zabralo mi to pár hodin a naladilo pozitivně :-)

15.04.2023 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Příběh zajímavý, jen kdyby tam byla jiná hlavní postava. Pije, zobe prášky a ve vztahu k Boydovi se chová jako by ji bylo 15 a ne o 30 více. Je jí příliš, samé odsekávání a popichování. Opravdu mi tato osoba vůbec nesedla. Raději bych se dozvěděla něco více o kolezích...

13.04.2023 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Když pominu fakt, že je to zase až přílíš překombinované, tak mě tento díl bavil o fous více, než předchozí dva. Autorka má opravdu bujnou fantazii, protože to co naložila hlavní hrdince, to by podle mě v reálu nestačilo ani na 10 životů. Asi jen marně doufám, že další bude už s inspektorčinou minulostí spjat méně...?

12.04.2023 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

(SPOILER) Mám pocit, že téma knihy už bylo v několika jiných deketivkách a líp zpracované. Tady mi to přijde příliš překombinované. Taky mi vadí ta přílišná provázanost s vlastní rodinou inspektorky. Už podruhé (a ne naposled...).
A ani v tomto díle mi inspektorka nepřirostla k srdci. Vlastně mě neskutečně... vytáčí.
Její chování i celkově vyšetřování mi přijde zmatené. Pořád jen bere kabelku a odchází nebo přijde a kabelku hodí pod stůl. Zatím u žádné z vyšetřovatelek v jiných knihách jsem se nesetkala s kabelkou. To s ní i honí padouchy? Pije, zobe prášky, dětem jídlo nekoupí. Když už se ji do ruky dostane sendvič, tak ho hodí do koše, protože spěchá...
Vlastně, proč to vůbec čtu, že? :-D Zas tak hrozné to není, ale neurazí nenadchne....

11.04.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ke knize jsem se dlouho odhodlávala, protože mě odrazovaly negativní komentáře. Ale nelituju, chytla mě a nepustila až do konce. Určitě stojí za přečtení. Jedná se o téma k zamyšlení a určitě se mi nechtělo zvracet, jako některým...

11.04.2023 5 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Tak mně tento díl přišel docela fajn. Naposled se vyšetřovalo přímo v Concarneau v prvním dílu, proto jsem se sem ráda vrátila. Možná o nových posilách v týmu bychom se mohli dozvědět víc, ale to asi přijde v dalších dílech.

Všimli jste si někdo, že majitelka galerie Françoise Gloux je skutečná osoba? :-)

06.04.2023 4 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Z tohoto dílu jsme mírně rozpoložená. Chvílemi jsem si říkala super, chvílemi jsem tlačila písmenka kupředu. Ve jménech hlavních podezřelých jsem měla poměrně velký guláš, ale to nevadí. Artušovské téma bylo opět velmi zajímavé.
Trochu mě dráždí to, že komisař Dupin případ vždycky vyřeší během maximálně dvou dnů. Kam se hrabe Harry Hole nebo Joona Lina, že.
A co mě dráždí už od začátku, a to jako velmi, je překlad německého 'wie gesagt' na 'jak řečeno'. Snad jak bylo řečeno. To fakt nikoho nedráždí na sítnici? No ale od příštího dílu bude jiný překladatel, tak snad mě tohoto problému zbaví.

03.04.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani žádné wow. Téma sice otřesné, ale nijak revoluční. Zápletka byla zapletena dost, ale i tak se to dalo prohlídnout. Jak pročítám komentáře, tak vidím, že jsem nebyla jediná, kdo byl ve jménech hlavních postav ztracen. Hlavní vyšetřovatelka si mé srdce zatím nezískala, ale zkusím ji dát ještě šanci.

31.03.2023 3 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Tento díl byl pro mě po minulém, trochu nezáživném dílu, příjemným osvěžení zajetého scénáře. Pravda, reálnost takového vyšetřování je asi hodně chabá, ale se všemi těmi tajnými zdroji a kličkami, to zábavné vskutku bylo. Popisy krajiny jsou opět úžasné a mě mrzí, že jsem na tuto sérii nenarazila ještě před tím, než jsme se do Bretaně vydali na dovolenou.
Taky jste hned po prvních stránkách koukali do mapy? :-)

28.03.2023 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Zase mě k Vieweghovi přivedla čtenářská výzva a zase jsme si nesedli. Buď jsem to vůbec nepochopila, nebo to je děsná slátanina proložená nekonečným množstvím citací jiných autorů, aby to aspoň nějak vypadalo. Přitom mě to o to více dráždilo. Zpočátku to vypadalo docela slibně, ale druhou půli jsem prosvištěla, ztracená v autorových myšlenkových pochodech. Ani pár vtipných hlášek to bohužel nezachránilo.
Seznam autorových knih je dlouhý jak týden před výplatou, ale jen jedna (Báječná léta pod psa) má hodnocení vyšší než 80%...

23.03.2023 1 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Jednohubka okořeněná autorovým suchým humorem.
Prostředí autistů je jistě poučné pro mnohé z nás.

20.03.2023 4 z 5

Zrádné loviště Zrádné loviště Dana Stabenow

Do tohoto dílu jsem se nějak nemohla začíst. Problém mi dělalo velké množství jmen a názvů míst. Asi mě více baví zimní díly, které se odehrávají v blízkosti usedlosti Kate a místní hospody. Trochu jsem postrádala i veterána Bobbyho. Ale co mě stále baví, je nátura místních lidí, jejich zvyklosti a zvyklosti přírody kolem.

20.03.2023 3 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Kniha se četla dobře, odsejpala, zvládnout se dá za večer. Fajn bylo střídání časových linek, kdy se postupně příběh rozplétá. Konec ale byl až moc nereálný a přeslazený.

17.03.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Laura je mi dost protivná, ale jinak jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to dost uvěřitelné, obětí nebyl bambilion jako známe ze severských detektivek. Pachatele jsem opět uhodla, ale to ničemu nevadilo, stejně se to potvrdilo až ke konci. Palec hore mladé autorce!

16.03.2023 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Na to, že je tato série založena hlavně na nekonečném vyslýchání nekonečné řady postav, se mi tento díl zdál už zbytečně zdlouhavý. Oproti dřívějším měl o cca 50 - 80 stran víc a už to bylo dost znát. Případ jako takový byl zajímavý, ale neškodilo by značnou část ubrat.

14.03.2023 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

V tomto dílu už bylo těch náhod trochu moc, ale to nic nemění na tom, že jsem se opět nemohla odtrhnout a tak i napotřetí dávám plný počet a budu doufat, že se ještě někdy s Jude a Uriahem setkám. Oblíbila jsem si je.

12.03.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Tento díl byl teda pěkná řezničina. Ale opět vtáhl, svištěl a nepustil. A na konci ještě nalákal na třetí díl.

12.03.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Ojojoj, tohle je hodně návyková série. Ale dobrá zpráva je, že se všechny tři díly dají stihnout přečíst za víkend :-D
Kniha je čtivá, napínavá a nemá příliš mnoho stran, takže se nevleče. Vlastně tryskem pádí. A začíná zostra. Přesvědčte se.

První krev První krev Angela Marsons

Bylo super podívat se, jak to všechno začalo. Dowson byl fakt idiot :-D Woody překvapil svým tajemstvím. Případ byl průměrný, pachatele jsem odhadla správně. Asi už na ně mám po x desítkách přečtených detektivek čuch. Ale to vůbec nevadilo. Autorka zraje jako víno, kniha se mi četla mnohem líp než prvotní díly. A tak se těším na ten další :-)

10.03.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Tak tento díl šlapal jak na drátkách, nemohla jsem se odtrhnout. Sice mi téma těchto uzavřených společenství je proti srsti, ale kniha byla čtivá a řadím ji k těm nejlepším v sérii, což je, u už 12. dílu, co říct.

03.03.2023 5 z 5