rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Kniha se četla rychle, ale ničím nevybočovala z celé řady psychothrillerů, které nám jsou servírovány. Prostě průměr.

03.07.2023 3 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Hlavní hrdinka je dost slušňačka, ale já vlastně taky, takže mi to nevadilo. Ten důvod, proč došlo ke všem těm zvratům byl docela blbý, ale tak je to kniha, žejo. Nějaká zápletka tam být musí. Celkově to bylo nabité dějem a postavami a dobře se to četlo. Přiznám se, že mi i slza ukápla. Určitě sáhnu i po dalším autorčině dílu. Na odreagování to bylo ideální.

28.06.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Abych pravdu řekla, začátkem jsem se musela doslova prokousat, první půlka se mi docela táhla a říkala jsem si, co to jako má být? Ale v té druhé se to zase rozjelo a byl to starý dobrý Harry a konec, ten to zachránil. Pěkně si s námi autor pohrál. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

26.06.2023 4 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Tento druhý díl mě bavil o poznání více než první. Marie teda chudák dostala naloženo, bylo mi ji moc líto. Kateřinu a její milostné avantýry jsem si neoblíbila ani teď, ale líbí se mi, jak se z těch dvou staly kamarádky. Kdyby bylo pokračování jejich osudů, vůbec bych se nezlobila. Autorku jsem si zařadila do oblíbených a určitě si přečtu i další její knihy.

21.06.2023 4 z 5

Tak i já mám z knihy rozporuplné pocity. Příběh je zajímavý a silný, ale. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak jsme se toho až tak moc nedozvěděli. O některých postavách vůbec, což je docela škoda. Příliš mnoho postav a jmen (zejména na A), docela jsem se ztrácela. I to velké tajemství až tak šokující nebylo. Jak mám vždycky ráda střídání časových rovin, tak tady mě to v poslední cca čtvrtině mátlo. Nejdřív jsme se s Alžbětou dostali až do padesátých let, ale pak zase najednou skok a byli jsme někde v roce 41. Linka s Ninou mě moc nebavila. Resp. samotná Nina. Byla trochu divná, ale vlastně jsme se téměř nedozvěděli proč. Příliš mnoho náznaků a příliš mnoho lyrických popisů. Ty jsem už pak přeskakovala. Knihu jsem dočetla silou vůle. Podbrdské ženy byly rozhodně mnohem lepší.

20.06.2023 3 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha se četla dobře, líbilo se mi postupné propojení obou linek. Ale bohužel, všechny postavy mi byly hrozně nesympatické a protivné. Nicméně šanci dalšímu pokračování dám.

19.06.2023 3 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Před 20 lety jsem autorčiny knihy hltala, protože jsem prožívala stejné problémy jako hlavní hrdinky. Teď už jsem jinde, ale pořád mě knihy neuvěřitelně baví. A když si chci dát nějakou oddychovku a pobavit se, sáhnu po LL a zavzpomínám na telecí léta :-) Autorka umí navodit atmosféru, že má člověk pocit, jako by byl přímo u toho.

16.06.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Mám to stejně jako spousta čtenářu pode mnou. Začátek super, mělo to potenciál, ale pak už to bylo poměrně překombinované a to mám přitom zvraty ráda. Aspoň že hlavní postavy byly sympatické. První trilogie autorky je mnohem lepší.

12.06.2023 3 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Zápletka byla v tomto díle zajímavá a knize dost prospělo zeštíhlení oproti jiným dílům, které se mi trochu táhly. Tentokrát to bylo tak akorát, aby se vyvážil popis krajiny a gastronomie se samotným pátráním po pachateli.

08.06.2023 4 z 5

Zahrada mého života Zahrada mého života Jitka Závodná

Nevím, jestli je tento příběh příběhem skutečné ženy nebo poskládaný z osudů více osob. Ale vyprávění působí tak autenticky, že jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Klidně by ho mohla vyprávět jedna z mých babiček, obě byly podobný ročník, jedna dokonce Marie. Tím jak projdeme během pár hodin celým Mariiným životem, jejím nelehkým osudem a nelehkou historií minulého století, je to velmi intenzivní čtení. Mnohokrát mi tekly slzy, což se mi moc často nestává.

05.06.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Opět pecka, nemám co dodat. Snad jen, aby si i následující knihy udržely laťku a aby je někdo hodně rychle přeložil a vydal :-D
A taky oceňuju, že se tentokrát nedotýkal případ osobně hlavních postav.

05.06.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Jelikož jsem knihu četla hned vzápětí za Tichým pláčem Lisy Regan, která byla na obdobné téma, tak se neubráním srovnání a dávám o hvězdičku méně. Nicméně pan Bryndza stále drží laťku. Bylo to opět čtivé a i když jsme už brzo mohli pachatele odhadnout, nevadilo mi to.

05.06.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem dlouho odkládala, protože styl předchozích Němců mi vůbec nesedl. I tady jsem si musela na strohost popisu zvyknout, ale pak mě příběh pohltil tak, že jsem se nedokázala odtrhnout. Dávám plný počet a doporučuji.

02.06.2023 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Lůcu s Marvelem nejde nemilovat :-) Knihu jsem si musela dávkovat, jinak bych ji shltla v nejkratším možném čase a to by vzhledem k délce putování nebylo autentické.

02.06.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Zpočátku série mi Kim moc neseděla. Ale buď jsem si na ní zvykla, nebo se trochu zklidnila. Každopádně můžu říci, že poslední díly fakt žeru. Celý její tým včetně nadřízeného Woodyho má mé sympatie, baví mě, že se u každého ze členů týmu dozvídáme jejich příběh. No a pachatel a motiv, to tu ještě asi nebylo. Celkově palec hore :-)

25.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Skvěle zpracovaná detektivka jako vždy! Téma sledování ptáků je mi hodně blízké, takže mě to potěšilo. Jen pro mě všechny postavy byly hrozně nesympatické, bohužel.

15.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jak už tady dříve někdo psal, člověk se neubrání srovnání paní Mornštajnové s paní Mornštajnovou. První tři knihy autorka u mě asi už nepřekoná.

09.05.2023 3 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

I když je tohle stokrát omílané téma, tak byla kniha čtivá a nedalo se odtrhnout. Jen ty erotické scény mi přišly jak z trochu jiné literatury, možná to bylo ale překladem.

09.05.2023 4 z 5

První třetina se mi dost táhla, ale druhá to vynahradila. Ač nejsem rodič, tak i pro mě to bylo hodně svíravé a k zamyšlení.

09.05.2023 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Bylo to šílené, ale vlastně mě to bavilo. A o to asi šlo.
A líbilo se mi přirovnání povah postav k prvkům periodické soustavy.

16.04.2023 4 z 5