rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Skvěle zpracovaná detektivka jako vždy! Téma sledování ptáků je mi hodně blízké, takže mě to potěšilo. Jen pro mě všechny postavy byly hrozně nesympatické, bohužel.

15.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jak už tady dříve někdo psal, člověk se neubrání srovnání paní Mornštajnové s paní Mornštajnovou. První tři knihy autorka u mě asi už nepřekoná.

09.05.2023 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Tento díl byl teda pěkná řezničina. Ale opět vtáhl, svištěl a nepustil. A na konci ještě nalákal na třetí díl.

12.03.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Ojojoj, tohle je hodně návyková série. Ale dobrá zpráva je, že se všechny tři díly dají stihnout přečíst za víkend :-D
Kniha je čtivá, napínavá a nemá příliš mnoho stran, takže se nevleče. Vlastně tryskem pádí. A začíná zostra. Přesvědčte se.

12.03.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Super díl! Líbilo se mi, že se tady hodně přemýšlí nad souvislostmi, důkazy apod. a ne že někomu cinkne v hlavě a víme, kdo je vrah. Budu se těšit na další díl.

16.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Až na ten uspěchaný závěr jsem byla spokojena. Moc ráda jsem se zase vrátila k Erice a jejímu týmu. Bála jsem se, že po takové době si už nebudu pamatovat nic z jejího života, ale autor nám její osud připomněl a rychle to naskočilo. Budu se těšit na další díl.

04.01.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Za téma 5, ale za zpracování jen 3. Líbilo se mi propojení s fleshbacky, ale konec byl za mě hodně uspěchaný. Kniha mohla mít klidně o 100 stran navíc.

17.10.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Taky se mi zdá, že mají knihy klesající tendenci. S každou další autočinou knihou si říkám, že už se k ní vracet nebudu, protože mě to nebaví a zase to poruším. Autorka má ale talent vystavět postavy tak, že mi ani jedna postava není nikdy ani za mák sympatická. V této knize nevyjímaje. Děj tady navíc nebyl veskrze žádný, prakticky se nedělo nic krom neustálého přemítání, kdo to mohl udělat a přepočítávání, kdo kolik zdědí a aby druhý nedostal náhodou víc. Jednu hvězdičku přidávám za úplný konec a to, že se to čte aspoň rychle.

25.07.2022 2 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Už se mi dlouho nestalo, abych u knihy 3x za sebou usnula. První půlkou jsem se vyloženě protrápila, v postavách jsem se nemohla zorientovat... Míra, Marek, Miluška, Marie... musí být všichni od M? Dále pak na jedné stránce Vorel, Drozd a Strnad. Tohle nebudou mé oblíbené knihy.

09.05.2022 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Naprosto se ztotožňuji s komentářem Ei.leen, líp bych to nenapsala. Jen dodám, že teď nějakou chvíli asi přes les běhat nebudu :-D

09.05.2022 4 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tento díl mě bohužel nebavil tolik, jako ty předchozí. To ale nemění nic na tom, že je to má oblíbená série a budu s napětím vyhlížet pokračování. Hvězdička pro Livelyho výkon :-)

02.05.2022 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Když vidím nový díl, hned se po něm vrhám. Je to závislost. Téma amišů, vyšetřovatelka Kate a malé městečko Painters Mill mě stále baví. Tento díl byl trochu jiný než jsme zvyklí, vraceli jsme se do Kateiny minulosti, což bylo zajímavé. Ale taky mi tento díl přišel nejméně zábavný. To nic nemění na faktu, že budu s napětím vyhlížet díl další.

25.04.2022 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Poprvé dávám plný počet *. Poprvé jsem taky vytušila pachatele velmi brzy.
A i když jsem to od začátku věděla, přesto mě ten konec rozsekal...

05.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opět výborné romantické počtení. Baví mě, jak autorka umí vybírat lokace. Tentokrát je děj zasazen do míst, která znám, takže opravdu obdivuji a oceňuji, jak je popsala autenticky. Např. čokoládovnu v Brocu nebo vesmírnou restauraci v Gruyères. Těším se na další díl, který se má odehrávat v Irsku :-)

02.11.2021 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Ztotožňuji se s některými názory níže. Toto téma je silné a je dobře, že se o něm čtenáři dozvědí.
Nicméně se nabízí srovnání s dílem paní Lednické. Není vůbec na škodu, že její knihy mají x set stran, člověk se aspoň pořádně ponoří do děje... Jizva je dost krátká a taky mám pocit, že nestihne jít více do hloubky, což je škoda (celých 29 počítaných stran jsou předěly kapitol). I ke konci jsem měla z toho množství postav a příbuzenských vztahů zmatek. Navíc mi tam moc nesedí střídání časových rovin. Ta současná mi přijde příliš našroubovaná a docela bych se bez ní obešla.
Každopádně ale kniha stojí za přečtení a doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o historii tohoto koutu země, který je mému srdci blízký.

20.10.2021 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Musím říct, že knihy mají vzrůstající tendenci, alespoň pro mě. Tohle byla velká jízda a nejde jinak, než se hned pustit do dalšího dílu. Ještě, že bude víkend :-D

26.02.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a musím říct, že pro mě to byla po delší době docela dobrá severská krimi. Jednu hvězdu dávám dolů za ten konec, to bylo trochu příliš. Hlavní hrdina taky není zrovna sympaťák, ale dám mu ještě šanci. Hned jsem začla číst další díl, ale zjišťuji, že by měl být jako první a tento dějově navazuje. To je jako proč obráceně...?

15.02.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bohužel se musím přidat k té hrstce čtenářů, kteří z této knihy moc nadšení nebyli. Mrzí mě to, protože jsem byla komentáři nalákána, těšila jsem se a Bryndzovky mám ráda, ale tentokrát mi to přišlo ze slabšího soudku. Nevím jestli to je náhoda, ale za poslední rok jsem na toto téma četla několik knih, takže už mě to ani nešokovalo. Nehledě na to, že těch "vyšetřovatelů", kteří jsou mimo službu či vyšetřují na vlastní pěst, mají problém s alkoholem a vrhají se bez zbraně pachatelům do náruče je poslední dobou už fakt hodně. Nicméně kniha se četla dobře, stránky ubíhaly, ani ta Kate mi nevadí, ale přišlo mi to jako běžný průměr.

28.01.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knihu jsem dlouho odkládala kvůli zmiňované ponurosti, ale zbytečně. Líbilo se mi prolínání časových linek a postupné rozplétání osudů. Je to čtivé, je to psycho a konec zanechá v člověku hodně otázek...

04.01.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Kniha se mi líbila, autorku čtu moc ráda. Ale trochu víc se mi líbila předchozí kniha z Beskyd. Asi srdeční záležitost :-) Každopádně tak jako u předchozích knih oceňuji, že se nejdná o žádné drámo s potoky krve, takže knihu mohu doporučit všem, nejen milovníkům detektivky.

28.09.2020 4 z 5